Zapasy: Jan Mastela wywalczył awans do Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 

Drugie miejsce podczas I Pucharu Polski gwarantuje Janowi Masteli awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 

Zawody były pierwszym etapem kwalifikacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Po zakończeniu rywalizacji w drugim etapie punkty zostaną zsumowane i szesnastu najlepszych zawodników zakwalifikuje się do finału. Dalin reprezentowało trzech zawodników: Jan Mastela, Jakub Miska i Mikołaj Łętocha. 

Jan Mastela wygrał cztery walki eliminacyjne i awansował do finału kategorii wagowej do 80 kg. W finale zmierzył się z Mateuszem Kłębowskim z Pabianic. Podczas próby wykonania rzutu został skontrowany i przegrał przez położenie na łopatki zdobywając srebrny medal. Jakub Miska walczył w jednej z najliczniejszych kategorii wagowych do 71 kg. 

- Początek był bardzo dobry. Kuba wygrał walkę na punkty z trudnym przeciwnikiem Tomaszem Miterem, lecz kolejne dwie przegrał zajmując ostatecznie 24 miejsce. Mikołaj Łętocha po raz kolejny pechowo polosował i trafił już w pierwszej walce na faworyta – aktualnego Mistrza Europy Oliviera Skrzypczaka. Przegrał przez przewagę techniczną, lecz w drugiej walce – również przegranej stawił silny opór i pokazał, że potrafi walczyć. Ostatecznie zajął ostatnie punktowane miejsce – szesnaste w kat. wagowej do 55 kg – wyjaśnia trener Ryszard Szpakiewicz. 

Miejsce medalowe zajęte w I Pucharze Polski gwarantuje awans Jana Masteli do Finałów OOM. Pozostali zawodnicy plus dwójka nieobecnych w Warszawie Krzysztofa Szpakiewicza i Huberta Tylka będzie mieć ostatnią szansę wywalczenia kwalifikacji pod koniec marca na zawodach w Kostrzyniu.

W turnieju uczestniczyło 211 zawodników z 49 klubów z całej Polski. 

 

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach