Mariusz Pustuła mistrzem Polski Południowej w skokach

Mariusz Pustuła z Jawornika został mistrzem Polski Południowej Amatorów  w skokach narciarskich skacząc na 27 i 27,5 metra

Czwarte Mistrzostwa Polski Południowej Amatorów odbyły się 7 lutego w Skawicy koło Zawoi na skoczni K-20. Na progu stanęło 40 zawodników z województwa małopolskiego.

Po pierwszej serii Mariasz Pustuła skoczył na odległość 27 m, co dało mu prowadzenie w konkursie. Następnie Fabian Cudak uzyskał 26 m i zajmował drugie miejsce. Piotr Cudak po skoku na odległość 23 m. zajmował czwarte miejsce.

W serii finałowej lądowali jeszcze dalej. Mariusz uzyskał odległość 27,5 m, Fabian również w dobrym stylu uzyskał 27,5 m i obronili pozycje. Piotr Cudak po skoku na odległość 24m uplasował się na piątym miejscu.