Szachy: I Mikołajowy Turniej

W pięciu grupach turniejowych rywalizowało ponad 80 zawodników głównie z terenu powiatu myślenickiego, którzy walczyli nie tylko o trofea i nagrody rzeczowe, ale także o wyższe kategorie szachowe

Choć łzy szczęścia mieszały się niekiedy z płaczem pokonanych, to najważniejsza była dobra zabawa i świadomość, że każdego uczestnika turnieju paczuszką upominków nagrodzi sam święty Mikołaj.

Zawodnicy mniej doświadczeni toczyli zmagania w trzech grupach wiekowych przez jeden dzień. I tak rozgrywki w najmłodszej grupie do lat 8 zdominowali goście z SP nr 4 w Lipnicy Wielkiej Brenkus Jakub oraz Maciej zdobywając pierwsze dwa miejsca i wyprzedzając zawodnika WDK Głogoczów Jana Olejniczaka. W grupie 9 i 10 latków prym wiedli zawodnicy UKS Konik Pcim. Michał Dziadkowiec zajął pierwszą lokatę. a jego kolega z drużyny o tym samym imieniu i nazwisku zajął miejsce trzecie. Zawodników z Pcimia rozdzielił Adam Malisz reprezentujący klub myślenicki. W grupie do lat 13 wszystkie miejsca na podium zajęli zawodnicy MLKSz: Filip Kudas jako zwycięstwa oraz Przemysław Szlachetka i Witold Gałka, którzy zajęli odpowiedni drugą i trzecią lokatę. Grupa zawodników do lat 16 była niewielka dlatego wręczono tylko puchar za I miejsce, który zdobyła Dagmara Możdżeń z Gimnazjum nr 2 w Myślenicach.

W grupach zawodników bardziej doświadczonych, którzy toczyli zmagania przez dwa dni uzyskano następujące wyniki. Do lat 10 zawodnik MLKSz Artur Jagła wyprzedził zawodników KKSz Kraków Filipa Bednarka oraz Alicję Grochot. W grupie do lat 16 sytuacja się odwróciła gdyż zwyciężył Sebastian Gołda z KKSz-u przed zawodnikami MLKSz-u Maciejem Wilkiem oraz Agnieszką Wałęgą.

W grupie bez ograniczeń wiekowych pierwsze dwa miejsca na podium zajęli zawodnicy z Mszany Dolnej Jakub Antosz-Rekucki oraz Jan Zapała wyprzedzając reprezentującego MLKSz Władysława Bandyka. Zobacz szczegółowe wyniki.

Zawody odbyły się w dniach 4-5 grudnia za sprawą Myślenickiego Klubu Szachowego oraz Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.