Psie zaprzęgi: Mikołaj Włodarczyk drugi na zawodach w Czechach

Rok 2011 Mikołaj Włodarczyk rozpoczął udziałem w wieloetapowym wyścigu na Horniku w Tri Studne w Czechach, gdzie zajął drugie miejsce

Zawodnicy w klasie turystycznej mieli do pokonania w sumie ponad 50km w czterech etapach. Mikołaj Włodarczyk wystartował o godz. 21:40. Jego sanie ciągnęło sześć psów. Po drugim, dziennym etapie Mikołaj był na drugim miejscu i utrzymał je do końca wyścigu.

Po czterech etapach wyścigu w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce w klasie turystycznej przypadło zawodnikowi czeskiemu - mistrzowi Świata i Europy w klasie B1- Stepanowi Krkosce, drugi był Mikołaj, a trzecią pozycję zajął także zawodnik z Polski - Krzysztof Janecki.