MOKiS: Kino cyfrowe w Myślenicach?

W ubiegłym roku Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zanotował pół milionową stratę finansową. Według dyrektor MOKiS sytuację finansową mogłoby uratować cyfrowe kino i filmy w technice 3DDecyzję o tym, czy w ramach MOKiS powstanie kino cyfrowe podejmą radni miejscy. Na razie mieli okazję zapoznać się z pomysłem dyrektor domu kultury. Twierdzi ona – pisze Dziennik Polski, że kino cyfrowe poprawi kondycję finansową placówki. Dyrektor zakłada, że przy sprzedaży 800 biletów miesięcznie zysk kina wyniósłby 5 tys. zł. Koszt stworzenia kina cyfrowego to 600 tys. zł, a jego zakup odbywa się na zasadzie leasingu. MOKiS liczy na 40% dofinansowania z Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości.

Ostatnie zmiany w funkcjonowaniu kina wprowadzono z inicjatywy użytkowników portalu miasto-info.pl i grupy Na Własną Rękę podczas realizacji projektu pn. „Ambitne Kino”. W ramach akcji wyświetlono 14 filmów podzielonych na pakiety tematyczne. - Niestety do zakończenia inicjatywy zmusiło nas malejące zainteresowanie kinem. Tylko pierwszy miesiąc, kiedy akcja była nagłośniona w mediach wyszedł praktycznie na zero. Reszta, czyli kolejne trzy miesiące, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu musiał dokładać do tego przedsięwzięcia – po ostatnim seansie mówił Damian Nalepa z NWR.

W naszej ankiecie pytamy was, czy budowa cyfrowego kina w MOKiS poprawi kondycję finansową tej placówki?


Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 09.03.2011 - 11:12
  Czy poprawi to nie wiadomo ale zmiana by się przydała.
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 11:19
  ja tam wolę to kino niż cyfrowe multipleksy , a produkcje 3D to dno. Problemem jest brak dobrych filmów , mogli by puścić coś starego z dawnych lat
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 11:44
  kolejny idiotyczny pomysł nic nie wnoszący w rozwój kultury ;(
  Cytuj Zgłoś
 • toksyk@wp.pl 09.03.2011 - 11:57
  Skoro osoby nie przychodzą do kina w Myślenicach (ponieważ filmy są wyświetlane 1,2 miesiące po premierze), to nie będa również przychodziły na filmy w 3D. Bezsensowne wpompowanie 600 TYŚ w MOKiS nic tu nie da. Problem trzeba rozwiązać w inny sposób. Moim zdaniem przez stworzenie atrakcyjnej oferty przede wszystkim dla młodzieży. W pełni popieram NWR który BEZINTERESOWNIE stara sie zmienić coś w braku funkcjonalności MOKiS. Mam również pytanie jakie projekty przygotował dyrektor MOKiS i ile one przyniosły strat?
  Cytuj Zgłoś
 • Kamila 09.03.2011 - 12:00
  a skąd niby ludzie maja wiedzieć że coś się w tym kinie dzieje jak nie z reklamy?
  Specjalnie się tam nikomu iść nie chce żeby zapytać... Mnie tez...
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 12:25
  Kino ma sens.
  Napewno by się w myślenicach sprawdziło, tylko chodzi tu bardziej o ceny biletów, czyli konkurencyjność (z Krakowem)

  Jeśli już się puszcza film, to chyba lepiej zarobić za seans na przykład 100 x 9 zł, niż 15 x 15 zł.

  A jeśli chodzi o 3D to niekoniecznie, szczególnie przy tak małym ekranie..
  Cytuj Zgłoś
 • toksyk@wp.pl 09.03.2011 - 12:32
  Tylko czy przy cenach po 9 zł uzbiera się 100 chętnych? Moim zdaniem nie. Jakiś czas temu już próbowano obniżac ceny biletów i seanse były chyba po 6 zł i chodziło więcej osób ale i tak nie przynosiło to zysków. Był też pomysł "maratonów filmowych" z którego w pewnym momencie również zrezygnowano. Wielokrotnie natomiast seanse się nie odbywały ponieważ nie uzbierało się choćby kilkoro chętnych.
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 12:57
  no bo cukier poszedł do góry..
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 13:30
  dzięki rządom PO wszystko idzie w górę :p
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 13:38
  W Dzienniku Polskim również ukazał się artykuł na ten temat:
  http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1126573-kino-cyfrowe-za-i-przeciw.html,,0:pag:2#nav0

  Jak z niego wynika pomysł Pani Werner spotyka się z poparciem Burmistrza, więc można się spodziewać, że dojdzie on do skutku. Ja widzę (patrząc na wypowiedź Burmistrza), że szkoły będą zapełniały sale kinową i za wymuszone opłaty, bo nie sądzę, że byłoby to darmowe kino dla szkół. Łatana będzie dziura finansowa, którą zorganizowała nieudolna Pani Dyrektor.
  Pieniędzy na kulturę trzeba szukać gdzie indziej. Pani Dyrektor (jak to określiła, dopingowała pracowników do szukania pieniędzy) a ja pytam, gdzie jest i co robi Pani Dyrektor, żeby te pieniacze pozyskać? Czy Pani Dyrektor sama prowadziła jakiekolwiek rozmowy z potencjalnymi sponsorami?
  Czy Pani Dyrektor szukała mecenasów dla działalności poszczególnych sekcji kulturalnych, które działają w MOKISie?
  Sądzę, że nie.
  Natomiast szuka się rozwiązań, które z natury skazane są na niepowodzenie. Ma chyba doświadczenie z próbą wznowienia działalności kina i to przez ludzi, którzy działali prężnie. Wpompuje się w "nowe" kino ponad pół miliona złotych i będziemy wydawać pieniądze poprzez przymusowe odwiedzanie MOKISu przez dzieci dla ratowania finansów i 400-tysięcznej frekwencji.
  Niestety, ze względu na bliskość wielu kin w Krakowie, uważam ten pomysł za chybiony.
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 13:42
  Moim zdaniem uatrakcyjnienie oferty i odpowiednie jej rozreklamowanie, choćby na tym portalu, pomoże ośrodkowi, ale nie musi wcale to być w technice cyfrowej czy 3D. Póki co, nowości nie są nowościami a z reklamą kiepściutko.

  Czy problemem by było zapytać internautów, jakie filmy chętnie obejrzą w myślenickim kinie?
  1 Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 13:49
  Nastepny chory pomysł na utopienie naszej kasy.
  Pani dyrektor ocenia że 800 osób w miesiącu da zysk 5 tyś.
  A wiec 5 tyś zysku + 8 tyś raty spłaty leasingowej = 13 tyś zł podzielone przez tych 800 widzów = 16zł 25gr. pewno netto więc +23% Vat daje 19,99zł za 1 bilet. No to te bilety nie są tanie w porównaniu z innymi kinami.
  A cha a jeszcze trzeba za kopie filmu też zapłacić tylko nie wiem ile, wiec cena biletu jeszcze wzrośnie o jakieś 2-3 zł.
  Poroniony pomysł na dzień dzisiejszy.
  Cytuj Zgłoś
 • toksyk@wp.pl 09.03.2011 - 13:56
  Krytykować zawsze jest najłatwiej. Lepiej Trzeźwo myślący zaproponuj jakiś sposób na poprawienie sytuacji naszego MOKiS-u. Propozycja żeby internauci sami proponowali ramówkę kina nie jest zła tylko czy wystarczy i spotka sie z na tyle dużym zainteresowaniem?
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 14:02
  Toksyk napisał/a:
  Krytykować zawsze jest najłatwiej. Lepiej Trzeźwo myślący zaproponuj jakiś sposób na poprawienie sytuacji naszego MOKiS-u. Propozycja żeby internauci sami proponowali ramówkę kina nie jest zła tylko czy wystarczy i spotka sie z na tyle dużym zainteresowaniem?
  Nie my bierzemy forsę za krzewienie kultury w Myślenicach.
  W MOKISIe chciało działać wielu ludzi spoza etatowych pracowników. A ci pracownicy, którzy chcieli naprawdę coś zrobić, byli przez Panią Dyrektor zwalniani. Np. Pani Natalia Nowacka, czy Pan Szewczyk (to co wiem dostał wypowiedzenie ale po protestach zespołu zostało ono wycofane)
  Pani Dyrektor czuła zagrożenie ze strony młodych, prężnych ludzi, więc się ich pozbyła lub chciała pozbyć.
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 14:06
  Toksyk napisał/a:
  Propozycja żeby internauci sami proponowali ramówkę kina nie jest zła tylko czy wystarczy i spotka sie z na tyle dużym zainteresowaniem?
  nie sprawdzi sie. to samo byl oz ambitnym kinem. kazdy pisal ze fajnie ze bedzie chodzil, a na seanse przychodzila tylko garstka ludzi. na poczatku jeszce byly paczki czy drozdzowki napoje kawa wiec fajnie. potem bilety po 10 zeta jakies stare filmy ktore moge obejrzec w tv lub w domu a na koncu brak promocji co sam damian mowi w artykule i kino zdechlo... tak samo bedzie tutaj. w dzienniku pisza ze premiery beda w tym samym czasie co w krk, ale nie oszukujmy sie jesli bilet bedzie drozszy niz 10 zl to ja wole jechac do krakowa do multipleksu niz placic w myslenciach 20 czy 25 zl jak ktos wyliczyl wyzej
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 14:06
  Ja mam proponować? Ja mam swoja firme w której muszę dbac o finanse, i nie mam zamiaru pracować za kogoś kto za to bierze sporą kasę. A jak ja nie daje sobie rady to nie mam wypłaty, w przeciwieństwie to jednostek gminnych.
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 14:08
  jakos wcale mnie to nie dziwi, bo niby co MOKIS oferuje???Totalne NIC, taka jest prawda.
  Czy nie mogą zatrudnić tam kogos pomysłowego, kogos z powołania kto zapewni dzieciakom i osobom w srednim jak również starszym jakieś rozrywki????Co oni tam robią??chyba grzeja tylko swoje stołki bo mnie osobe w srednim wieku niczym nie zachęcają .
  Zamiast kina proponowałam bym aby MOKIS zaczoł organizować np jakieś ciekawe kursy ( bukierciarstwo, wizaż, fotograficzny, gotowania, rysunku itp.) i np jakieś fajne spotkania z ciekawymi ludzmi które rozwijaja osobowość .
  Gdyby cos takiego MOKIS oferował byłabym częstym tam gościem, ale niestety w myślenicach to co najwyżej to można sobie kupic karnet na aerobik, poprostu żenada.
  Zamaist wydawać kolejne miliony na modernizacje kina to małym kosztem mogliby przyciągnac ludzi, ale oczywisćie do tego trzeba chęci i pomysłowości:/
  Nie dośc ze wtopili grube miliony na biblioteke to teraz jeszcze kino??Kto podejmuje tak durnowate decyje?A propo biblioteki, czy nie przyszło im do glowy ze lepiej bylo zaadopotowac do tego juz istanijący budynek??Brakuje słów jak sie widzi co sie dzieje w tych myślenicach.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 14:29
  3D nie zmieni raczej wiele, podstawowym problemem jest kwestia repertuaru i jego opóźnienia w stosunku do premiery - nikomu nie chce się czekać kilku miesięcy na film jeśli może zobaczyć go od razu w Krakowie. Co innego gdyby projekcje były w tym samym czasie, no i gdyby wybór był większy...
  Bardzo ciekawy ten pomysł z kursami - to mogłoby coś ożywić :).
  1 Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 14:39
  gość: POdziękuj PO napisał/a:
  dzięki rządom PO wszystko idzie w górę :p
  Zgadza się dzięki Po , no ale gdzie jest w tym czasie opozycja pis , dlaczego nic o tych podwyżkach nie mówią? Obecny sejm to jedna banda pro unijna myśląca tak samo. Przed kamerami się spierają a na zewnątrz razem wódę piją. Sejm to jeden wielki chlew!
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 14:41
  Trzeźwo myslacy ma racje. Od pomysłów powinien być ktoś inny. I co? Znów podsuniemy gotowca? Poczekamy,zobaczymy co sie robi z naszymi pieniędzmi.
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 14:41
  opozycja zajmuje się obraną Lecha.
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 14:49
  Należy częściej organizować spektakle, seanse a nie raz na kilka miesięcy. Proszę zwrócić uwagę ile na ostatnik kabarecie było ludzi. Sala pękała w szwach.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 14:57
  jks
  wlasnie jakies spektakle, kabarety, wystawy a nie kino 3 d. To jest MOKIS a nie kino wiec niech wreszcie rusza głowa jak zorganiowac coś ciekawego a nie iść na łatwiznę.
  Kiedyś miałam w krakowie osiedlowy dom kultury i robił wiecej niz myślenicki MOkisdlatego tak mnie to bulwersuje.

  Czemu mokis nie organizuje np jakiś fajnych wypadów w góry czy zorganizowanych wycieczek rowerowych?Można wiele zdziałać ale trzeba chciec a nie udawać ze się cos robi.

  To już o wiele ciekawsza ofertę spędzania czasu proponuje myślenicki klub dla kobiet ( nie będe podawać nazwy żeby nie posadzili mnie o reklamę) są tam rózne warszaty, można ciekawie podyskutować na rózne tematy i wlasnie w ta strone powinien MOKIS isc.
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 15:13
  dla mnie to jest niewiarygodne... ludzie sami poddaja pomysly, pisza co chcieliby zobaczyc, w czym wziac udzial a dyrekcja i tak ma to gdzies i wyda sie 600 tys na kino na ktore prawie wcale w naszym miescie nie ma zapotrzebowania, bo mlodzi wola duze multipleksy w krakowie
  1 Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 15:18
  marta
  W tym rzecz, że każdy woli iść do prawdziwego kina a nie małej dziupli w MOKISie wiec dlatego piszę jesli kino to z prawdziwego zdarzenia a namiastke kina niech sobie odpuszczą bo to nie ma najmniejszego sensu. Poza tym oni znowu idą na ławizne zamiast ruszyć głową i pomyśleć co tak naprawde przyciągnie do nich ludzi.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 15:26
  myslisz ze ludzie beda chcieli placic 20 zl i wiecej za kino nawet z prawdziwego zdarzenia w myslenicach?
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 15:26
  przeciez przy ambitnym kinie 10 zl to bylo juz za duzo, zwlaszcza ze padlo calkiem gdy zabraklo reklamy a dobrze wiemy ze reklama w mokisie nie istnieje
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 15:42
  a dlaczego Myślenice nie dokończą budowy basenu ???
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 15:43
  A kogo dzisiaj stać na kino gdzie cukier i benzyna już po 5 zł chyba jedynie dzieci i przydupasów popisowców!
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 16:06
  a ja nie widze 3d :(
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 16:24
  gość: zainteresowana napisał/a:
  a dlaczego Myślenice nie dokończą budowy basenu ???
  Bo basenem też zarządza Pani Dyrektor .....
  Cytuj Zgłoś
 • Mariusz Drzyzga 09.03.2011 - 16:29
  Nie no sądziłem że kiedyś do tego dojdzie, ale jednak łudziłem się że będą próbować jeszcze pomyśleć o czymś innym ciekawszym w MOKiSie niż pójście na łatwizne i ewolucje do kina 3d.....
  Ambitne kino było dobrym pomysłem, z dobrymi filmami i się nie sprawdziło...moim zdaniem kino w myślenicach się zdecydowanie nie uda rozkrecic jak krakowskie kina...ale....

  Gdyby zorganizować małą sale z niewielkim ekranem i puszczac tam filmy takie jak były puszczane w ramach ambitnego kina, do tego robić cykliczne badanie rynku, co ludzie W MYŚLENICACH chcialiby oglądać, REKLAMA którą ktoś musiałby się NAPRAWDE I NA SERIO ZAJMOAWC!!!
  Zamiast pakować się w moim zdaniem na myslenickie realia zbędne wydatki i nieprzemyslane.....pamietajcie włodarze że to co ludzie napisza w jednej ankiecie to nie jest wyznacznik tego że inwestycja się spłaci...iść do kina na 3d to jest najczesciej polaczone z wypadem na pizze czy piwko ze znajomymi a młodzi wolą takie wypady połączyć z wypadem do krakowa.....
  No ale za to można się pochwalić na jakiejś imprezie z ważnymi ludzmi że zrobiliśmy nam kino 3d.......pytanie tylko czy jest sens....
  1 Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 16:56
  To kino to lipa, jak byłem koło września, zabrakło prądu, i kazali przyjść w innym terminie, ceny są zbyt wysokie, bo porównywalne (studenckie) z Cinema-City, a jaką tu mamy różnice w komforcie i technologii, filmy pokazywane są w kinie, już po tym jak mają premierę w HBO, KISZKA I KASZANA. Dziwie się że to kino jeszcze nie upadło, jak czegoś z nim nie zrobią, to zapewne nastąpi jego koniec, co da wprowadzenie filmów w 3d, do Cinema nie jeżdżę na takie filmy bo ich nie lubię, powinni zainwestować w nowy sprzęt tzn większy ekran, i nagłośnienie, bo jest bardzo marne, szczególnie grafika wyświetlanych filmów porównał bym ją do tych na youtube jak oglądamy coś w pełnym ekranie.
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 16:57
  WIDZĘ JEDYNĄ SZANSĘ ZRÓWNAC Z ZIEMIĄ !!!!!!! TAK JAK ZA KILKA LAT BĘDZIEMY DOKŁADAĆ DO HALI SPORTOWEJ, BASENU.
  NIC NIE BĘDZIE PROSPEROWAŁO BEZ PRYWATNEGO PRZEDSIĘBIORCY, KTÓRY W ROZWÓJ PRZEDSIĘWZIĘCIA WKŁADA CAŁE SWOJE ŻYCIE. MYŚLĘ ŻE PANI I PAN KIEROWNIK MOKiS ORAZ HALI SPORTOWEJ TEGO NIE ZROZUMIEJĄ. CZY SIĘ SIEDZI, CZY SIĘ LEŻY ITD............
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 17:15
  Prywatyzacja. I myślę, że przyszły właściciel, znajdzie pomysł, o którym nawed obecni kierownicy, kierowniczki i wszyscy siedzący na budrzetówce nawed nie śnili i nie wiedzieli, że coś takiego istnieje bo niby skąd mogliby wiedzieć jak się w ciemnogrodzie wychowali.
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 17:41
  Proponuję;
  zrestrukturyzować, sprzedać najlepszemu oferentowi, czytaj komuś z Łodzi i będzie super jak z dworcem. Przecież gmina ma już w tym doświadczenie,
  albo
  sprzedać po preferencyjnej cenie kupcom myślenickim. Oni zburzą MOKIS i wreszcie będzie porządny parking koło szpitala.
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 18:26
  zamiast kina 3d, wystarczy, żeby nowości kinowe i premiery pojawiały sie odrazu a nie 3-4 miesiące pozniej, kiedy kazdy ściągnie juz film z sieci.... ja osobiście z ogromą chęcią wtedy pójdę z mężem na film do kina
  1 Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 19:13
  Co to za dyrektor... Basen niedokończony, MOKiS ma pólmilionową stratę. Przecież to by się dały wszystko naprawić! Niech obydwa Teatry wystawiają swoje sztuki, niech Ziemia Myślenicka częściej występuje, niech będą koncerty muzyczne! Takie Hellhaven niech gra w ośrodku a nie gniecie się w klubach typu Vega. Mogą być bale, dyskoteki, to by uratowało ośrodek finansowo!
  1 Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 19:55
  gość: Krakus napisał/a:
  niech będą koncerty muzyczne!
  Ty chyba nie byłeś w MOKiSie na żadnym koncercie !
  Ta sala nie jest w ogóle akustyczna, w ogóle nie przystosowana do koncertów !


  Najlepsza rada - parę kilo trotylu i Bronek B. postawi nowy gmach :)))
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 20:01
  A tym czasem w MOKISie zalega cisza. Wchodzę kiedyś, aby zakupić bilet na kabaret i uderzyła mnie wszechogarniająca cisza. Nic się nie dzieje. Jak w rodzinnym grobowcu. Wychodzę na piętro, wchodzę do jakiegoś pokoju a tam pani( pracownica MokiS) konwersuje sobie z panem. W następnym pokoju 4 biurka za którymi zasiadają panie, które nie robią NIC. Więc MOKiS ma stratę bo oni tam nie pracują tylko siedzą za biurkami prowadzą rozmówki między sobą.
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 20:26
  ręka rękę myje, bo ręce są dwie
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 20:39
  dla przykładu skopiuję tu ofertę jednego z domów kultury w krakowie i porównajcie sobie co można zrobić w takim miejscu jak się komus chce można wiele!!

  kursy:
  instruktorskie kursy kwalifikacyjne ,tańca ludowego,współczesnego i jazzowego
  kursy tańca towarzyskiego
  kubańska salsa
  wprawki taneczne
  disco
  funky
  break dance
  taniec współczesny
  klasyka dla dorosłych
  dziecięca scena piosenki „Nutka”
  taniec brzucha
  taniec nowoczesny
  grupa baletowa „Etiuda”
  taniec jazzowy z elementami klasyki
  flamenco
  hip-hop
  szkolenie taneczne w stylu LATIN
  Klub Kubusia Puchatka
  Muzyczny Klub Przedszkolaka
  Baletowa zerówka
  aerobic
  gimnastyka wieku średniego
  pilates
  dance aerobic
  nauka gry na gitarze
  nauka gry na fortepianie
  elektroniczne instrumenty klawiszowe
  kurs fotograficzny
  kurs realizacji filmowej i wideo
  kurs pilotażu modeli latających
  teoretyczny kurs w zakresie lotniarstwa
  kursy kroju i szycia
  kursy języków obcych
  trening twórczego przedszkolaka
  trening twórczego rozwoju
  trening koncentracji
  trening efektywnej nauki „Mistrz pamięci”
  znajdź swój styl
  hatha yoga
  tai chi chuan
  Akademia Seniora – Gimnastyka umysłu nowość
  bądź sobą – nie piję, nie palę, nie biorę
  decyduję o sobie, nie ulegam presji
  umiem się obronić
  wspieranie dziecka w rozwoju
  kurs samoobrony dla kobiet
  kurs samoobrony dla grup zawodowych
  kurs języka migowego
  kurs pierwszej pomocy przedmedycznej
  kurs opiekuna osoby starszej
  kurs opiekuna osoby niepełnosprawnej
  ceramika dla dzieci i młodzieży
  rysunek i malarstwo dla dzieci i młodzieży
  malarstwo dla dorosłych
  ceramika i rzeźba dla dorosłych
  warsztaty rysunku i malarstwa
  Akademia Dobrych Manier
  Jiu-Jitsu
  Ośrodek Szkolenia Kierowców Rolminex


  program

  marzec

  10 marca – spotkanie z Adamem Gryczyńskim
  11-13 marca – VIII Festiwal podróżników
  Trzy Żywioły
  12-13 marca – Szkolenie taneczne Latin

  13 marca – Spotkanie z piosenką
  15 marca – Praktyczny salonik
  15 marca – Salon Literacko Muzyczny
  16, 17 marca – VIII Krakowski Konkurs Recytatorski
  eliminacje
  18 marca – Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” – koncert
  19 marca – „Dwa światy czyli gdy do baśni zakrada się mrok”
  21 marca – „Kolorowa Pani Wiosna”
  – bajka w wykonaniu Teatru Banasiów z Warszawy
  22 marca – Praktyczny salonik
  24 marca – Związki emocjonalne nastolatków
  24 marca – kabaret Łowcy.B
  26 marca – Otwarte szkolenia Akademii Dobrych Manier

  27 marca – Spotkanie z piosenką

  29 marca – VIII Krakowski Konkurs Recytatorski
  koncert finałowy

  29 marca – Praktyczny salonik
  29 marca – Natura kobiet i mężczyzn – W zgodzie czy konflikcie?
  30 marca – Piękny wiek – jak polepszyć jakość życia w starości?
  kwiecień

  2, 3 kwietnia – Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej
  5 kwietnia – „Kot w butach”
  – bajka teatralna w wykonaniu Teatru Lalek RABCIO z Rabki-Zdroju
  6 kwietnia – Klimakterium... i już
  9 kwietnia – Wieczór z cyklu „Partytura na ciało i ruch”
  13 kwietnia – „Królowa Śniegu” – Teatrzyk Muzyczny „Kamyczek”
  17 kwietnia – Spotkanie z piosenką

  17 kwietnia – Kabaret pod Wyrwigroszem
  26 kwietnia – Brat naszego Boga
  26 kwietnia – Rozpoczęcie kursu opiekuna osoby starszej

  27 kwietnia – Salon Literacko Muzyczny
  29 kwietnia – Święto Tańca
  maj

  8 maja – Spotkanie z piosenką
  8 maja – Wieczór premier – Grupa Tańca Współczesnego „Forma”
  17-20 maja – 28. Festiwal Piosenki Dziecięcej
  „KOLOROWE NUTKI”
  22 maja – Spotkanie z piosenką

  27-29 maja – Wystawa makiet kolejowych
  29 maja – Tańczę więc jestem – Formacja „Flesz Dance” i Grupa Taneczna „Bit”
  czerwiec

  12 czerwca – Spotkanie z piosenką
  26 czerwca – Spotkanie z piosenką


  itd, itp bo nie chce już niepotrzebnie kopiować kolejnych propozycji tego domu kultury.A dodam ze osobiscie korzystałam z ich oferty bo mieszkałam wcześniej w krakowie i dlatego po przeprowadzcie tutaj miałam nadzieje ze i myslenicki Mokis coś fajnego organizuje a tu niestety się tylko rozczarowałam.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 21:36
  projektor cyfrowy - OK
  3d - niekoniecznie

  Z tego co mi wiadomo, to kopie filmów takich jak "Czarny Łabędź" czy też "Jak zostać królem" są robione tylko na cyfrze. Nie ma ich na analogu. Podobno na całą Polskę ma byc tylko jedna taśma analogowa Łabędzia, wiec kolejka do niej na pewno długa...

  Stąd też zainwestowanie w cyfrowy projektor jest jedyną szansą na oglądanie nowości w mieście w tym terminie, co i w większych kinach.

  Cyfra pozwoliłaby też na transmisję np oper z NY, czy baletu z Moskwy. Tak robią mniejsze kina w innych miastach, przykład Dąbrowa Tarnowska

  Może warto pomyśleć o czymś takim, ale najpierw sprawdzić, czy ludzie są czymś takim zainteresowani. Pamiętajcie, że sprowadzenie jakiegoś kabaretu to spory koszt. Bez sponsora, musi się to zwrócicz biletów, stąd może wysokie ceny...
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 23:07
  do zbulwersowana
  Proszę nie porównuj oferty słynnego NCK-u w ponad 200 tyś. Nowej Hucie do naszego "domu kultury" w 18tyś miasteczku.
  Warto by porównac oferty DK o podobnym zasięgu i w podobnych miastach choć tutaj niestety też przegrywamy,

  W temacie, stary dobry numer:) :
  http://kamelxxx1.wrzuta.pl/audio/7ZJwdh7iVpG/zielone_zabki_-_kultura_track_7
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 23:31
  tedd
  przecież NCK nie jest jedynym domem kultury w nowej hucie, jest ich tam sporo także z tymi liczbami przesadziłeś.
  A chodziło mi tylko o pokazanie co można zrobić fajnego wzorując się na innych. Przecież nie spodziewam się że nasz myślenicki dom kultury będzie miał tak bogatą ofertę, ale gdyby była u nas chociaż 1/10 z tego to byłoby super.
  1 Cytuj Zgłoś
 • toksyk@wp.pl 10.03.2011 - 9:02
  Sami zobaczcie. Dyskutując tu na forum wpadlismy na wiecej pomysłów niż zarząd MOKiSu w całej swojej karierze. Moim zdaniem nie powinniśmy dopuścić do tego żeby 600 tyś zł z naszych kieszeni po prostu padło w błoto. Skoro decyzje podejmują radni miejscy powinniśmy dać im znać że jesteśmy temu przeciwni. Tak jak jesteśmy przeciwni braku działania ze strony MOKiS-u
  1 Cytuj Zgłoś
 • toksyk@wp.pl 10.03.2011 - 9:12
  Przeliczając, nawet jeżeli 40% dostaniemy z MCP to i tak 360 tyś będziemy musieli zapłacić z budżetu. Jeżeli sprzedaż będzie na przewidywanym przez nich poziomie 800 bieltów miesięcznie to inwestycja zwróci się po 6 latach. Wygląda to całkiem dobrze. Tylko ile wynosi sprzedaż bieltów dziś? Pozatym nawet jeżeli inwestycja się uda to będzie miała 60tyś zysku rocznie czyli strata budżetowa będzie wynosiła 440 tyś!! Czy naprawde to jest dobre rozwiązanie? Każdy dyrektor przywatnej spółki przynoszącej półmilionową stratę jest wyrzucany na zbity pysk!
  1 Cytuj Zgłoś
 • 10.03.2011 - 9:25
  Ludzie.Nie liczą sie z decyzjami sądu w sprawie spalarni,a naszymi się ktoś przejmie?
  Cytuj Zgłoś
 • Mariusz Drzyzga 10.03.2011 - 9:32
  gość: tedd napisał/a:
  do zbulwersowana
  Proszę nie porównuj oferty słynnego NCK-u w ponad 200 tyś. Nowej Hucie do naszego "domu kultury" w 18tyś miasteczku.
  Warto by porównac oferty DK o podobnym zasięgu i w podobnych miastach choć tutaj niestety też przegrywamy,

  W temacie, stary dobry numer:) :
  Słynny NCK prowadzi kursy języka migowego, dlatego tam jeździłem bo nie było w okolicy czegoś dostepnego, dlaczego by nie zorganizowac tego w myślenickim Mokisie, przynajmniej bym ukonczyl a tak to po polroku dojezdzania dwa razy w tygodniiu do huty wykonczylo mnie to finansowo i zrezygnowalem, pomyslow jest mase i nalezy brac przyklad z najlepszych domów kultury i adoptowac pomysly na nasz lokalny rynek!!!
  Przeciez to logiczne!!!
  1 Cytuj Zgłoś
 • 10.03.2011 - 9:32
  gość: 000 napisał/a:
  Wchodzę kiedyś, aby zakupić bilet na kabaret i uderzyła mnie wszechogarniająca cisza. Nic się nie dzieje. Jak w rodzinnym grobowcu.
  A ja wchodzę do Domu Kultury i co mnie uderza??? SMRÓD JADŁODAJNI JAK Z MURZYŃSKIEJ CHATY PO OBIEDZIE. Skąd-inąd chyba jedyne przedsięwzięcie, które w tym budynku przynosi satysfakcję z dobrego obiadku i zyski dla dzierżawcy.
  Cytuj Zgłoś
 • 10.03.2011 - 9:45
  Pytanie, czy wyniki ankiety ktoś weźmie pod uwagę? Zauważcie, nie było nikogo, kto by stwierdził, że pomysł z kinem cyfrowym jest ekstra.
  Czy ktoś z radnych miejskich czyta te wpisy?
  Cytuj Zgłoś
 • 10.03.2011 - 10:19
  therion
  i o to mi chodzi żeby człowiek nie musiał jeżdzić do krakowa, bo po to mamy dom kultury żeby tego typu oferty były dostępne na miejscu.
  Ja z chęcią poszłabym na kurs:
  *"praktyczny salonik", który uczy jak uszy, zreperować, przerobić,upiec etc.
  *trening koncentracji
  *szycia i kroju
  Zapisałabym się do klubu" przyjaciół psychologii" czy do klubu "poznaj świat".
  Ale niestety nie mieszkam w Krakowie a dojeżdzać tam nie ma sensu:(
  Cytuj Zgłoś
 • 10.03.2011 - 11:40
  Wejdzcie sobie na zakładkę "Wydarzenia" i zobaczcie ile oferuje nam MOKIS wydarzen na miesiąc marzec :/
  Cytuj Zgłoś
 • 10.03.2011 - 18:30
  dużą stratę ponoszą na tym, że prawie wcale nie puszczają filmów w niedziele!
  Cytuj Zgłoś
 • 10.03.2011 - 21:48
  Patrzcie! Patrzcie! W tym programie z NCK jest Ziemia Myślenicka. Będą tam koncertować! A może, jak powstaje kino, to zespół przeniesie się do Huty, bo tu może nie być już miejsca...
  Cytuj Zgłoś
 • 11.03.2011 - 16:48
  MyśleniczaninNR
  A kogo dzisiaj stać na kino gdzie cukier i benzyna już po 5 zł chyba jedynie dzieci i przydupasów popisowców!

  Skoro ceny idą w górę to i Judasza nie przekupisz trzydziestoma srebrnikami.
  Cytuj Zgłoś
 • 12.03.2011 - 12:05
  gość: tancereczka napisał/a:
  Patrzcie! Patrzcie! W tym programie z NCK jest Ziemia Myślenicka. Będą tam koncertować! A może, jak powstaje kino, to zespół przeniesie się do Huty, bo tu może nie być już miejsca...
  Dokładnie. Innym zależy żeby naszą Myslenicką perłę gościć, tylko nie pani W.
  Cytuj Zgłoś
 • 13.03.2011 - 2:19
  Jeśli filmy cyfrowe i 3D będą dalej wyświetlane z 2 miesięcznym opóźnieniem !!! nic to nie da, każdy woli jechać do Krakowa niż czekać tyle czasu. Filmy powinny wchodzić w dniu premiery jak w całej Polsce, a wtedy CHĘTNI SIĘ ZNAJDĄ, również na kino ambitne.
  A ceny powinny być na tym samym poziomie co wszędzie, więcej ludzi wtedy będzie, co da większy zysk niż kilka na drogim filmie i późno. Każdy woli dać na film na czasie w Krakowie z dojazdem co daje 20zł niż 16zł po 2 miesiącach.
  NAJPIERW NIECH PRZEANALIZUJĄ STRATEGIĘ DOTYCHCZASOWEGO DZIAŁANIA I TO ZMIENIĄ NIŻ WYDAJĄC PIENIĄDZE NA ZMIANY, KTÓRE TEŻ NIC NIE DADZĄ BEZ ZMIANY PODSTAW.
  To tak jak nasz rząd... czy wszyscy na wysokim stołkach tak bezsensownie myślą ?
  1 Cytuj Zgłoś
 • 16.03.2011 - 11:26
  Hmm moim zdaniem jakbyście wyłożyli chodnik i całe kino do okoła marmurem ...albo betonem szlifowanym to kino by sie do czegoś przydało wtedy wiecej skaterów na deskach mogłoby sie rozwinąć i coś by z tego było :) pzdro :D a tak a propo filmy można puszczać w niedziele bo w tym mieść niedziela to dzień cwela i nie ma co robić a zamulać niemożna :)
  Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2011 - 13:57
  Dokąd pani Anita będzie rządzić burmistrzem ?

  Przecież kino cyfrowe w Myślenicach nie sprawdzi się, to chyba już wszyscy wiedzą, no ale dobre i co... komuś dać zarobić 600000zł, na jakiś czas jeszcze posadka się zachowa dopóki ktoś nie podliczy jakie straty będzie generowała ta instytucja.
  Przebudują salę kinową na... kinową i ta będzie się nadawała li tylko do wyświetlania filmów. Jeśli nie wypali to co ? Ano ktoś wpadnie na pomysł przebudowania na salę koncertową za kolejne XXXooozł.

  Mamy już 500ooo długu, dokładamy do tego 600ooo na planowaną inwestycję i kiedy pani Anita wyjdzie na prostą ?

  Czy oni naprawdę sądzą, że w Myślenicach to już nikt myśleć poprawnie nie umie ?!
  1 Cytuj Zgłoś
 • 09.06.2011 - 0:39
  Witam, pomysły na ciekawe zajęcia były - propozycja współpracy również, pani Dyr. zaproponowała salę.... weselną na Górnym Przedmieściu bo w Domu Kultury "miejsca brak" np. na salsę, gimnastykę 50+, taniec brzucha itp. Pozdrawiam władze itp.
  Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach