Tenis

Turniej tenisa na Zarabiu wygrał Karol Lisowski

Turniej Tenisa na Zarabiu w Myślenicach wygrał Karol Lisowski, który pokonał w finale Piotra Ziębę 4/0 4/1

W sobotę 30 lipca w ramach rozgrywek Polskiej Ligi Tenisa na kortach myślenickiego Zarabia odbył się turniej tenisa ziemnego kategorii OPEN.

Wzięło w nim udział 8 zawodników, którzy rywalizowali w dwóch grupach. W pierwszym półfinale K. Lisowski z Nawojowej zwyciężył z M. Liszkiewiczem /Mogilany/ 4/2 4/2, natomiast w drugim P. Zięba /Myślenice/ pokonał B. Stachurskiego /Kraków/ 4/1 4/2.

W finale Karol Lisowski pokonał Piotra Ziębę 4/1 4/0 i zdobył tytuł mistrza zapewniając sobie tym samych cenne punkty w ogólnopolskim rankingu tenisistów amatorów w Polskiej Lidze Tenisa.

Natomiast Zięba zdobył wicemistrzostwo, cenne punkty do rankingu oraz doświadczenie przed Mistrzostwami Polski tenisa amatorskiego, które odbędą się 13 sierpnia na kortach ziemnych we Wrocławiu.