Sumo

Jan Mastela z brązem na Pucharze Polski w Ropczycach. Ciągle walczy o miejsce w kadrze Polski

Jan Mastela w kat. wagowej do 85 kg. wywalczył brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Juniorów w sumo w Ropczycach. To za mało, aby dostać się do kadry, ale kolejna szansa czeka na niego w sobotę podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Krotoszynie

W Mistrzostwach Polski uczestniczyło 101 zawodników z 28 polskich klubów. Dalin reprezentował Jan Mastela w kat. wagowej do 85 kg. Janek wywalczył brązowy medal, podobnie jak podczas Pucharu Polski w Ropczycach. W fazie eliminacyjnej wygrał dwie walki, w półfinale przegrał z Maciejem Nowakowskim z Lubziny, a w walce o brązowy medal pokonał Piotra Danieluka z Ełku. Niestety, w efekcie porażki z Maciejem Nowakowskim stracił możliwość awansu do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Grecji, zajmując w rankingu trzecie miejsce.

Już w najbliższą sobotę i niedzielę Jan Mastela będzie miał kolejną szansę awansu – tym razem w grupie seniorów. Miejsce pierwsze, lub drugie wywalczone podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Krotoszynie zapewni mu wyjazd na ME.

Przed zawodami w grupie seniorów wystąpi piątka najmłodszych zawodników Dalinu w Ogólnopolskich Igrzyskach Dzieci i Młodzieży „Sumo z Zającem”. Będą to: Aleksandra i Jakub Tomera, oraz Michał, Wojciech i Karol Śmietanka, którzy wyjadą pod opieką trenera Wojciecha Grywalskiego.