• 19 maja 2008
20 maja 2008

Conavia Konary - Górki Myślenice 0:2

Niespodzianka w Opatkowicach

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu zespół Górek pokonał na wyjeździe jedną z czołowych drużyn myślenickiej B klasy - Conavię Konary 2:0

Oba zespoły mecz rozpoczęły od badania siły przeciwnika, ale po tym okresie to zawodnicy Górek wypracowali nieznaczną przewagę stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji. Cóż z tego skoro nie potrafili trafić do siatki przeciwnika. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po przerwie od mocnego uderzenia rozpoczęły Górki sprawiające wrażenie zespołu, który uwierzył w to, że Conavia jest do ogrania. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, błąd popełnił bramkarz gospodarzy, a strzał z linii bramkowej zatrzymali obrońcy. Po tej akcji do pracy zabrali się gospodarze, którzy byli bliscy strzelenia bramki, przeszkodziła im w tym jednak poprzeczka.

Ostanie 15 minut to przewaga zespołu z Myślenic i świetna zmiana jaką dał Grzegorz Górka. Po 2 minutach spędzonych na boisku zdobył pierwsza bramkę dla myślenickiego zespołu. Przed gwizdkiem końcowym na 2:0 wynik podwyższył Mateusz Obierzyński, po podaniu zawodnika meczu - Grzegorza Górki.

Po raz kolejny na trybunach zasiadła grupa wiernych kibiców Górek Myślenice, która od początku sezonu buduje wokół zespołu z Górnego Przedmieścia niespotykaną atmosferę.

Po tym zwycięstwie Górki awansowały na 10 pozycję w tabeli.