• SP
  • 9 czerwca 2008
10 czerwca 2008

Zwycięska passa trwa

Górki Myślenice odniosły piąte z kolei zwycięstwo w rundzie wiosennej myślenickiej B klasy. Tym razem myślenicka drużyna zwyciężyła 3:0 Orła Nowa Wieś

Mecz rozpoczął się od ataków zespołu z Górnego Przedmieścia, lecz ładnie rozgrywane akcje nie miały finału w bramce przeciwnika. Goście za to próbowali rewanżować się kontratakami i po jednym z nich błąd popełnił bramkarz Górek… na szczęście napastnik gości nie potrafił skierować piłki do pustej bramki.

Na pierwszego gola kibice musieli czekać do 35 minuty, kiedy to Piotr Pilch otrzymał w polu karnym prostopadłe podanie od swojego brata Sławka, minął dwóch obrońców i mocnym strzałem w długi róg umieścił piłkę w siatce. Od tego momentu piłkarzom Górek grało się swobodniej.

Druga połowa to dalsza przewaga zespołu z Myślenic, choć gra chwilami była wyrównana i zacięta. W 72 minucie indywidualną akcje w polu karnym gości przeprowadził Witold Góralik. Po minięciu kilku obrońców wyłożył piłkę na 3 metr do Marka Ulmana, któremu nie pozostało nic, jak tylko strzelić gola.

Ostatnia bramka w tym spotkaniu padła w 81 minucie, jej autorem był ponownie Piotr Pilch. Po jego płaskim strzale z 14 metrów piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Tym samym środkowy pomocnik Górek zrównał się ilością bramek z Markiem Ulmanem, oboje mają na swoim koncie po 8 trafień i są najlepszymi strzelcami myślenickiego zespołu.

Ostatnie spotkanie Górek w tym sezonie odbędzie się 15 czerwca na stadionie Grodziska Raciechowice o godz. 17.00