Piłkarze Dalinu w III lidze

Podopieczni trenera Hajduka wywalczyli awans do nowej III ligi. W ostatnim meczu sezonu szczęśliwie zremisowali z Puszczą Niepołomice, jednak rezultat nie przeszkodził im w świętowaniu sukcesu

Niewątpliwie był to mecz sezonu. Nie zabrakło rozczarowania (po pierwszej bramce strzelonej przez  Dutkę w 39 minucie na 0:1), walki (zwłaszcza w drugiej połowie), wiary w swoje możliwości (po bramce Drobnego na 1:1), załamania (po rzucie karnym, który prawie obronił Szuba 1:2) i wielkiej radości (po strzale z wolnego Rączki w doliczonym czasie gry na 2:2).

Sama gra to nie wszystko. Po raz pierwszy w tym sezonie na trybunach Dalinu zasiedli aktywni kibicie. Transparenty, szaliki i nieustający doping kilkunastoosobowej grupy młodych kibiców zagrzewały myśleniczan do walki. Kto by przypuszczał, że tak nieliczna grupa, może być tak głośna. Nowe pokolenie kibiców to zupełnie przeciwieństwo wiekowych fanów, którzy ograniczają się do przeklinania na sędziego i dawania z trybun trenerskich rad.

Po zakończonym spotkaniu kibice gratulowali piłkarzom, a pod szatnią skandowali po kolei ich nazwiska, a także "Dzię-ku-je-my". Po kilku minutach odtańczyli razem z piłkarzami w kole taniec zwycięstwa, aby po chwili podziękować trenerowi Hajdukowi za ogrom pracy włożony w zespół. W momencie, gdy na rękach kilkunastu kibiców i piłkarzy znalazł się Krzysztof Hajduk można było usłyszeć głośne "Trenera mamy, za ch... go nie oddamy!", a następnie "Wojciech Rączka - zostań z nami!".

Dalin, który jeszcze niedawno liczył się w walce o II ligę ostatecznie wylądował na czwartym miejscu w tabeli. Do III ligi awansuje sześć drużyn. I tak obok myślenickiej drużyny będzie to: Puszcza Niepołomice, Bruk-Bet Nieciecza, Glinik i Garbarnia Kraków. Z IV ligi spada Fablok Chrzanów i Wisła II.