Archon Streetball Cup

W niedzielę, 10 sierpnia na Zarabiu odbył się turniej koszykówki ulicznej

Ostra walka to domena koszykówki ulicznej

Była to 7 edycja imprezy organizowanej przez Zootekę. Do udziału w zawodach zgłosiło się 14 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Na boisku działo się wiele, jednak imprezę dodatkowo nakręcali krakowscy DJ’e, a na pobliskich murkach powstawały prace grafficiarzy z Myślenic i Krakowa.

Po fazie grupowej zawodnikom przyszło zmierzyć się w play-off, czyli w systemie pucharom, gdzie przegrany odpada. Tym sposobem trzecie miejsce wywalczyli „Mehesi”, konkurs rzutów za 3 punkty wygrał Madej, trafiając 3 razy na 5 rzutów.

Finał należał do drużyny „Złotytrzydzieści”, która pokonała „Nie lubimy Czapli”. Zawodnicy opuszczali boisko z bonem towarowym na 500 złotych do wykorzystania w sklepach Diverse, gadżetami firmy MC, bonem na 100 złotych w Pizzerii Legendario i skrzynką zimnego piwa.

Organizatorzy turnieju liczą na to, że impreza rozgrywana w naszym mieście w przyszłości stanie się największą niezależnym turniejem w kraju.