Zapasy: Trzy medale dla Dalinu podczas zawodów w Katowicach

Zawodnicy Dalinu skończyli ten rok zdobywając trzy miejsca na podium

Zawodnicy Dalinu skończyli ten rok zdobywając trzy miejsca na podium podczas Turnieju Barbórkowego w Katowicach. Nie zawiódł Karol Stachura, który wygrał rywalizację w kategorii do 54 kg, pokonując m.in. aktualnego Wicemistrza Polski Młodzików Kamila Bordo z Raciborza, a w finale zawodnika gospodarzy Marka Roberta.

Maciej Turała przegrał na punkty finałową walkę z Lavricem Mihailem zawodnikiem z Mołdawii, który został uznany przez sędziów i trenerów za najlepszego zawodnika turnieju.

Drugie miejsce zajął również Jakub Majda, który przegrał finałową walkę z Czechem Martinem Hermanem.

O miejsce na podium otarli się Piotr Horab i Piotr Papiernik. Horab przegrał walkę o 3 miejsce z Czechem Tomasem Raisem, a Papiernik z Gabrielem Jańcem z Katowic. Arek Majda zajął 6 miejsce, Karol Turała 12, a Krzysztof Chytra debiutujący w grupie młodzików 15 miejsce. Drużynowo Dalin zajął 7 miejsce.

W zawodach startowało 111 zawodników z Polski, Czech, Norwegii, Słowacji, Łotwy i z Mołdawii – łącznie ok. 20 zespołów klubowych.