Stróża: Pieszy zginął na zakopiance

fot. PSP Myślenice

W Stróży na jezdni zakopianki prowadzącej w kierunku Krakowa na wysokości zjazdu do centrum śmiertelnie został potrącony 49-letni mieszkaniec Pcimia

Do wypadku doszło we wtorek ok. godz. 20 na Zakopiance w Stróży (jezdnie na Kraków, na wysokości zjazdu do centrum), gdzie śmiertelne został potrącony przez 21-letniego kierującego osobowym audi 49-letni mieszkaniec gminy Pcim.

Mężczyzna znalazł się na jezdniach ekspresówki w miejscu niedozwolonym, nieoświetlonym, nie przeznaczonym dla pieszych, oddzielonym barierami energochłonnymi. Nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych.

Poruszając się rowerem lub pieszo nosisz odblaski?

 Kierowca audi, mieszkaniec gminy Lubień, podczas zdarzenia był trzeźwy. Na miejscu pracowała policyjna grupa operacyjno-dochodzeniowa pod nadzorem prokuratora. Na jezdniach Zakopianki w kierunku Myślenic przez krótki czas samochody o dużym tonażu były zatrzymywane, a osobowe policjanci kierowali na objazdy. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie jest w toku.

Czytaj także

Komentarze

 • 11.12.2014 - 15:24
  Ja się pytam kto zapłaci za nerwy kierowcy audi i być może traume, że zabił człowieka?

  Kto zapłaci za uszkodzenia powstałe na samochodzie? Takich kaskaderów jak w Stróży, czy na "Tarnówce" policja powinna karać, karać i jeszcze raz karać maksymalnymi mandatami. Nie dość, że cierpią ich rodziny, to jeszcze inni niewinni ludzie.

  Jeśli wina jest kierowcy, to sąd, więzienie, utrata prawa jazdy, a taki baran przechodzi w miejscu gdzie auta mogą jechać 90...
  78 8 Cytuj Zgłoś
 • 12.12.2014 - 17:17
  A ja się pytam kto publikuje niesprawdzone dane. To nie był mieszkaniec Pcimia tylko Gminy Pcim.
  8 6 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach