Zapasy: Krzysztof Chytra i Mateusz Panuś z medalami

Krzysztof Chytra i Mateusz Panuś

Zapaśnicy Dalinu wrócili z Międzynarodowego Turnieju Barbórkowego rozgrywanego w Katowicach ze srebrnym i brązowym medalem

W zawodach startowało  107 zawodników z  Polski, Czech,  Słowacji, Węgier  i z Mołdawii – łącznie  17 reprezentacji i zespołów klubowych.  Dalin reprezentowało 7 zapaśników.

Krzysztof Chytra zrewanżował się za ubiegłoroczną porażkę i wywalczył drugie miejsce  w kategorii do 32 kg, przegrywając jedynie w finale z Węgrem Benedekiem Kissem. W drodze do finału pokonał dwóch zawodników  z Katowic- Łukasza Oberaja i Wojciecha Nadolskiego, oraz Czecha Jakuba Szkanderę.

Mateusz  Panuś w półfinale przegrał z Czechem Jozefem Rohaly, natomiast w walce o trzecie miejsce pokonał  Węgra Mate Takaćsa.  Karol Stachura i Maciej Turała – ubiegłoroczni finaliści nie obronili swoich osiągnięć zajmując odpowiednio miejsca czwarte i piąte.

Również piąte miejsca zajęli w swoich kategoriach wagowych Andrzej Panuś i Adrian Poradzisz, który był naszym najmłodszym zawodnikiem. Słowa uznania należą się dla Karola Turały, który zdecydował się na występ po długiej ponad półrocznej przerwie w treningach.

W silnie obsadzonej kategorii wagowej do 54 kg zajął ósme miejsce.