Miasto

23. Finał WOŚP w Myślenicach: Zebrano 82 084,83 zł

23. Finał WOŚP w Myślenicach: Zebrano 82 084,83 zł

82 084,83 zł - to wstępna kwota jaką na terenie Myślenic udało się zebrać podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - podaje myślenicki sztab WOŚP

Taką kwotę podał myślenicki sztab WOŚP. To szacowana kwota jaką w tym roku przekazaliśmy na Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy, która w kraju zagrała po raz 23. a w Myślenicach po raz 17. To o ponad 10 tys. zł mniej niż w ubiegłym roku.

82 084,83 zł to kwota jaką udało się zebrać w Myślenicach

Od rana na ulicach powiatu kwestowało 170 wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali potrzebnego na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów - taki bowiem jest cel tegorocznego finału WOŚP.

Ogólna kwota zebrana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w 2015 roku: 

Orkiestra w Myślenicach grała od godz. 10 na Rynku, gdzie można było bezpłatnie zmierzyć ciśnienie oraz sprawdzić zawartość cukru (glukozy) we krwi w namiocie  Malty Służby Medycznej, podziwiać zabytkowe samochody, a także wziąć udział w prezentacji ratownictwa przygotowanej przez straż pożarną i ratowników medycznych.

Na Zarabiu od rana chętni mieli okazję jeździć samochodami rajdowymi przygotowanym przez Motosport Myślenice. 

O godz. 19 w Kamienicy Obońskich odbyła się licytacja gadżetów WOŚP podczas której można było kupić m.in. koszulki, kalendarze, zegar, płytę DVD Leszek Możdżer i Tymon Tymański i wiele innych. Gadżety zostały wylicytowane na łączną kwotę 1840zł. Najwyższą cenę 140zł osiągnęła koszulka WOŚP.

 Natomiast o godz. 20 na Rynku odbył się pokaz fajerwerków - tzw. Światełko do nieba, które przyciągnęło tłumy.

 

Swój udział w 23. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zadeklarowało 2/3 z Was (61%), co trzeci z Was nie miał zamiaru przyłączyć się do kwesty (30%), a co dziesiąty nie był zdecydowany (9%).

 

Wsparliście WOŚP poprzez udział lub organizację zbiórki? Podziel się swoim osiągnięciem i prześlij zdjęcia lub relację ze swojego udziału w 22. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na redakcja@miasto-info.pl lub dodaj je w galerii poniżej.

Powiązane tematy

Jak wygląda wolontariusz WOŚP?
Miasto 1

Jak wygląda wolontariusz WOŚP?

Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka- naklejki, drugi wolontariusz i identyfikator. Ten jest szczególnie ważny

WOŚP 2015: W niedzielę startuje 23. finał
Miasto 16

WOŚP 2015: W niedzielę startuje 23. finał

Od rana w niedzielę w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulice całego powiatu wyjdzie 170 wolontariuszy, którzy będą zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali

Komentarze (30)

Zobacz więcej