Miasto

Kolejny rekord WOŚP w Myślenicach: Zebrano 92 270,63 zł

Kolejny rekord WOŚP w Myślenicach: Zebrano 92 270,63 zł

I znów pobiliśmy rekord! - podał myślenicki sztab WOŚP. Wstępna kwota to 92 270,63 zł. Pieniądze ciągle są liczone

 

Szacowana kwota jaką przekazaliśmy na WOŚP w tym roku to 92 270,63 zł. "I znów pobiliśmy rekord!" - taką informację na oficjalnym kanale na facebooku podał myślenicki sztab. To ponad 10 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegał pod hasłem "Na ratunek", a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

 W chwili publikacji artykułu na głównym koncie Orkiestry znajdowało się ponad 35 mln zł. Kwota może zmieniać się z każdą godziną, a pieniądze będą liczone jeszcze przez najbliższe kilka dni. Nadal trwają licytacje internetowe na rzecz akcji. Pieniądze wpływać będą przez kilka dni. 

Od rana na płycie myślenickiego Rynku na osoby wspierające WOŚP czekały samochody wojskowe grupy ASG Hunters, rajdowe i quady, którymi można było się przejechać. Podobne było przy ul. Parkowej na Zarabiu. 

W nowym klubie Galalit w ramach Rockowej Orkiestry wystąpiły zespoły: The Bastard , Fame Fatal , 77sins, Opcji Jest Wiele, Lajerkejk. 

W myślenickim sztabie WOŚP licytowano gadżety związane z akcją, a o godz. 20 zbiórkę zakończył happening "Światełko do nieba", czyli pokaz fajerwerków.

 

Swój udział w Wielkiej Orskietrze Świątecznej Pomocy zadeklarowało dwie-trzecie z was (62%), co trzeci nie miał zamiaru przyłączyć się do kwesty (30%), a co dziesiąty nie był zdecydowany.

 

Wsparliście WOŚP poprzez udział lub organizację zbiórki? Podziel się swoim osiągnięciem i prześlij zdjęcia lub relację ze swojego udziału w 22. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na redakcja@miasto-info.pl lub dodaj je w galerii poniżej.

Powiązane tematy

Komentarze

 • profesor profesor 13 sty 2014

  Gratulacje! Dla tych, którzy postanowili wesprzeć WOŚP, dla wolontariuszy i organizatorów. To nasz wspólny sukces.

  34 12 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 13 sty 2014

  Pięknie, pięknie, pięknie ! Myślenice co rok udowadniają, że solidarność z drugim człowiekiem jest częścią fundamentu naszej społeczności.

  Przeciwnikom nie życzę nigdy niczego złego, ale jeżeli kiedykolwiek traficie do szpitala, chciałbym, żeby to właśnie sprzęt WOŚP'u uratował Wam życie, i tym samym udowodnił szczytny cel akcji. Może wtedy spojrzycie na wiele spraw bardziej "po katolicku"...

  I do zobaczenia na Woodstock'u !
  Jurek, dzięki !

  Ps. Znalezione na Fronda.pl (sic!) : "wg mnie to kiedyś przed św. Piotrem bardziej będą musieli się tłumaczyć Ci, którzy oczerniali Owsiaka niż on sam"

  24 25 Odpowiedz
 • mirek@ 13 sty 2014

  SUPER! co roku udaje się zebrać więcej, myśleniczanie coraz chętniej pomagają. najwidoczniej wczoraj w domach zostali krytykanci, a ci którzy pomagali byli poza domami :)

  21 25 Odpowiedz
 • 13 sty 2014

  Gratulacje, niech władza widzi że Polacy płaca bo jeszcze mają z czego, niech dokładają więcej podatków, zastaw się a postaw się... Brawo !!

  14 26 Odpowiedz
 • 13 sty 2014

  + nikt nie patrzy na % dla Owsiaka hahhaa

  11 21 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sty 2014

  Ciekawe ile z tej uzbieranej kasy poszło wczoraj (z dymem) na pokaz fajerwerków a ile zamiast na chore dzieci pójdzie na demoralizujący przystanek Woodstock którego organizatorem i sponsorem jest Pan Owsiak ...

  20 44 Odpowiedz
  • 13 sty 2014

   Śmieszny jesteś masz ochotę to wrzuć nie to idz dalej osobiście dałem oraz pomagałem na rajdowej orkiestrze i myślę że nie zrobiłem zle.

   11 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sty 2014

  Pewnie jak co roku najwięcej kasy uzbierali pod Kościołami :-) Gdyby ludzie wiedzieli, że część z tej kasy idzie na Woodstock pewnie większość nie wrzucałaby tak chętnie do puszek- szczególnie ludzie starsi ....

  19 35 Odpowiedz
 • 13 sty 2014

  Pizzaro - sprawdź sprawozdanie finansowe fundacji z poprzednich edycji i przekonaj się sam ile pieniążków idzie na Woodstock, ile na organizacje finału... chyba, że jest to dla Ciebie zbyt trudne, ale wtedy proponuję wrócić do szkoły podstawowej lub gimnazjum, tam pomagają w zrozumieniu liczb:)

  Pizzaro, napisałeś:
  "Gdyby ludzie wiedzieli, że część z tej kasy idzie na Woodstock pewnie większość nie wrzucałaby tak chętnie do puszek- szczególnie ludzie starsi ...."

  - chyba Ci ludzie, którzy do kościoła idą, żeby później poplotkować kto, z kim, jak ubrany, jakim samochodem, itp. przyjechał do kościoła, bo gdyby uczestniczyli gorliwie we mszy św. to by wiedzieli o tym:) od lat na kazaniach słyszy się o tym, żeby nie wspomagać WOŚP, tylko dawać na Caritas:)

  21 13 Odpowiedz
 • 13 sty 2014

  @ Pizzaro , a może młodzi wrzucają nie tylko z dobroci serca , ale też chcą wspierać największy festiwal w europie ? Jak słysze takie słowa jak demoralizujący przystanek Woodstock , to mi sie same pięści zaciskają. Przykład typowej manipulacji człowiekiem przez media. Więcej demoralizacji jest na Dni Myslenic jak sie panowie z roznych okolicznych wsi zjadą. Ja byłem dwa razy , nie widzialem ani jednego narkomana, nikt nie proponował mi żadnych tabletek czy strzykawek , a nawet ci brudni taplający sie w blocie ludzie są bardzo pozytywni i pomocni( pomagali mi rozkładać namiot i poczęstowali piwkiem) . A na koniec cytat od Jurka Owsiaka dla jakiegos wywiadu, zeby wyprowadzic was z blednego rozumowania : "Nie jest tak, że z pieniędzy które ktoś wrzuca do skarbonki organizujmy Przystanek. Ale odsetki możemy wydać na to, na co chcemy. Jak to się komuś nie podoba, to może nie wrzucać następnym razem."

  12 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sty 2014
  Ja_i_Oni napisał/a:

  od lat na kazaniach słyszy się o tym, żeby nie wspomagać WOŚP, tylko dawać na Caritas:)

  Od lat "słyszy się", czyli Pan nie słyszał ? Albo gdzie Pan słyszał, w którym Kościele ? Przykłady ? Może w komentarzach na Onecie albo w Wyborczej Pan wyczytał ?

  Pierwsze radzę się wybrać do Kościoła bo po tym zdaniu widać, że rzadko albo wcale Pan w nim nie bywa a potem rozsiewać plotki bo od powstania WOŚP nie słyszałem w Kościele w Myślenicach złego słowa na tą inicjatywę i nikt nie porównywał WOŚPu z Caritasem ...

  14 12 Odpowiedz
  • Def Ibrylator 13 sty 2014

   Ale jaki jest sens porównywania Caritasu z WOŚP'em ? Caritas jest organizacją, która działa cały rok. Zbierają więcej kasy niż WOŚP. WOŚP zbiera praktycznie tylko w jeden dzień (lub kilka dni). Więc adekwatnie do czasu zbiórki zbierają mniej. Prawica się wkurza, bo nie reklamuje się Caritastu tylko WOŚP. Ale po co reklamować Caritas, jeżeli im zbiórka pieniędzy idzie znacznie prężniej, niż WOŚP'owi ? Poza tym - kto broni Caritasowi się reklamować ? Nikt. Caritas po prostu tego nie chce. Mają takie prawo. Ale to nie powód, aby oczerniać WOŚP. Poza tym, zakres pomocy Caritasu jest odmienny od WOŚP'u. Po prostu - Caritas to Caritas a WOŚP to WOŚP. WOŚP zbiera głównie na sprzęt medyczny i organizuje wspaniały festiwal Woodstock (ap ropo, przejedźcie się na katolicką Lednicę. Myślicie, że tam jest mniej narkomanów i pijaków ? To jesteście w błędzie ! A o tym prawicowe media Wam nie powiedzą).

   Podła zazdrość prawicy jest nie do zniesienia. Zamiast łączyć, i wspierać po równo WOŚP i Caritas, bo obie te fundacje dają ludziom bardzo dużo, prawica oczywiście wbija nóż w nasz naród. Bo tylko to wychodzi jej idealnie... Prawica obrażona na WOŚP, bo Woodstock, bo Owsiak ateista. Tak przedstawia się miłość i szacunek do drugiego człowieka, (który robi więcej, niż 1000 prawaków) oczami wierzącego prawicowca. Na szczęście, to Bóg oceni nasze ziemskie działania. I mam wrażenie, że wielu prawicowców dostanie długie wakacje w czyśćcu. Ale to już nie moja sprawa...

   I kiedy w końcu katolicy zdadzą sobie sprawę, że prawica to najbardziej antychrześcijańska sekta w naszym kraju, która na oczach 47 milionów polaków codziennie rozwala na kolanie tablicę z X przykazaniami ?

   11 18 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    13 sty 2014

    47 milionów Polaków ? :-)

    Pozwoliłem sobie trochę pozmieniać w twojej wypowiedzi i teraz jest już tak jak powinno być dobrze napisane od początku:

    I kiedy w końcu katolicy zdadzą sobie sprawę, że Ruch Pali kota to najbardziej antychrześcijańska sekta w naszym kraju, która na oczach 38 milionów Polaków codziennie rozwala na kolanie tablicę z X przykazaniami ?

    13 11 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 13 sty 2014
  Sójka napisał/a:

  Chyba kpisz, Pali kot z jego wyznawcami pasuje idelanie do tego co napisałeś :-)

  I kiedy w końcu katolicy zdadzą sobie sprawę, że Pali kot to najbardziej antychrześcijańska sekta w naszym kraju, która na oczach 47 milionów polaków codziennie rozwala na kolanie tablicę z X przykazaniami ?

  Nie do końca rozumiesz sens mojej wypowiedzi. Odpowiedz sobie na pytanie, czy gorszy jest ateista, który wg swoich poglądów sprzeciwia się kościołowi, czy "wierzący", który przy pomocy kościoła niszczy wiarę katolicką ?

  Zastanów się, kto wg sumienia jest gorszym człowiekiem !?

  Ps. W Polsce żyje niecałe 38 milionów. Poza granicami, szacuje się, że ok. 10-20 milionów. To tak dla Twojej informacji. Znając przynależność i świadomość narodową tych z zagranicy, przyjąłem dolną wartość.

  7 9 Odpowiedz
  • 13 sty 2014

   Żartujesz chyba? Jacy ateiści. Co ty pleciesz. Prawdziwy ateista się na temat kościoła nie wypowiada bo zwyczajnie w to nie wierzy. Ma to gdzieś. Palikociarnia to nie są żadni ateiści. Oni wierzą w coś przeciwnego. Taki antychrystianizm za wszelką cenę.
   Zapewne też ekipka tego typka z Biłgoraja to same wzorce moralne jak już pozwoliłeś sobie oceniać czy ktoś jest dobrym czy złym człowiekiem. Nie ma co. O! np. ten Pan:
   http://braniewo.wm.pl/72366,Trzeci-parlamentarzysta-Penkalski-zasiadzie-w-sejmowych-lawach.html#axzz2qIFcufU8
   Polecam przeczytać na dole komentarze miejscowych na temat tego Pana.

   6 5 Odpowiedz
 • inkwizytor 13 sty 2014

  A wieść niesie że przeżywamy kryzys...

  Tyle w samych Myślenicach zebrano - lepiej nakarmić biedne dzieci, czy zainwestować w coś, niż w Owsiaka i jego pseudo pomaganie....

  7 15 Odpowiedz
 • Robert 13 sty 2014

  Po prostu nie uwierzę, że zwykły, uczciwy człowiek ma coś przeciwko zbiórkom pieniędzy na takie szczytne cele, jak pomoc chorym, słabszym, ubogim, starszym... Po prostu może nie chcę wierzyć, że są tacy pełni jadu ludzie... Żal mi was.

  12 9 Odpowiedz
  • 13 sty 2014

   Na jakie dzieci ? Na szpitale na ich wyposażenie na to aby NFZ musiał wydać mniej bo przecież Owsiak kupi, Jak chcecie na leczenie dzieci to uwierzę jak zobaczę że te dzieci dostały te pieniądze, że te dzieci mają sfinansowane leczenie za granicą lub w polsce, a nie jak zobaczę inkubator który szpital i tak musiał by kupić, albo inny sprzęt którego szpital nie używa bo nie ma za co albo nie wie jak.....

   3 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sty 2014

  CAŁA PRAWDA O WOŚP- polecam przeczytać do końca a potem komentować:

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dlaczego-nie-daje-owsiakowi-argumenty-w-punktach-3-2014-01

  7 5 Odpowiedz
  • 14 sty 2014

   Skończyłem czytać już na początku 3 akapitu... miała być cała prawda a jest g... prawda :)

   "Owsiak tylko za część zebranych pieniędzy (ok. 50%) kupuje sprzęt dla szpitali. Reszta idzie na koszty obsługi imprez i koszty własne fundacji. Można to sprawdzić w sprawozdaniu finansowym fundacji dostępnym w internecie."

   Jak widać osoba która pisała to, ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem i analizą liczb... gdyż w sprawozdaniu do którego rzekomo odsyła można przeczytać, że podczas jednego z finałów:

   zebrano łącznie 45 662 279,97 zł.

   Zakup aparatury i sprzętu dla nefrologi, urologii i intensywnej terapii: 24 784 546,47zł

   ale... to jeszcze nie koniec...

   zakup sprzętu rehabilitacyjnego: 1 568 467,52 zł
   Szkolenia Ratujmy i Uczmy Ratować: 2 538 682,09 zł
   Zakup urządzeń okulistycznych: 614 998,20zł
   Program Leczenia Dzieci i Kobiet Ciężarnych Pompami Insulinowymi: 765 664,46zł
   Ifant Flow - 7 166 387,26 zł
   Program Powszechnych Przesiewowych Badan Słuchu i Noworodków - 6 610 768,79 zł
   Zakup aparatury i sprzętu dla oddziałów pediatrycznych - 1 660 544,96 zł

   Razem 45 710 059, 75 zł hmmm dziwne, a ile zebrano? Przypomnijmy... 45 662 279,97 zł

   Co do wynagrodzeń, to na przykładzie sprawozdania z 2009 roku, fundacja wydała 1 100 000 zł na wynagrodzenia, w fundacji na etacie były wtedy 24 osoby, średnie więc wynagrodzenie wyniosło 3800zł brutto, czyli na rękę jakieś 2900zł.... Ogromna suma?

   Rok 2012 w skrócie:

   Przychdy WOŚP za 2012: 50.638.801,30
   Koszty operacyjne: 1 908 827,74 zł = 3,7%
   Wynagrodzenia: 1 856 073,36 = 3,6%
   ZUS: 412 967,68 = 0,8%

   Dla porównania:

   Caritas Warszawski
   Przychód: 10 794 047,94 zł
   Koszty operacyjne: 371 586,60 zł = 3,44%
   Wynagrodzenia: 122 349,94 zł = 1,13%
   ZUS: 28 938,58 zł = 0,27%

   więc na jakiej podstawie stwierdza, że "Owsiak tylko za część zebranych pieniędzy (ok. 50%) kupuje sprzęt dla szpitali. Reszta idzie na koszty obsługi imprez i koszty własne fundacji. "

   Sójka - Myślenicki szpital w ostatnich 5 latach (bardziej wstecz nie chce mi się zaglądać) otrzymał m.in. aparat USG, stanowisko resuscytacyjne, inkubator zamknięty, Urządzenie do screeningowego badania słuchu OTO READ, Ruchome stanowisko do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka

   5 4 Odpowiedz
 • Renata Pyrz 13 sty 2014

  Historia Elżbiety
  Elżbieta ma 47 lat, z zawodu jest pielęgniarką. Od 27 lat pomaga innym, ale tym razem to Ona potrzebuję pomocy. Elżbieta od 2 lat walczy z przerzutowym czerniakiem. Jest po dwóch zabiegach operacyjnych. Niestety tą metodą nie udało się zatrzymać przerzutów choroby nowotworowej. Później przez 10 miesięcy leczona była terapią, dzięki której przerzuty nie powiększały się, a nawet uległy zmniejszeniu. Niestety leki te przestały na Nią działać. Kolejną szansą na powstrzymanie procesu nowotworowego i wyleczenia Elżbiety jest terapia dotąd nie finansowana przez polski Narodowy Fundusz Zdrowia. Koszt zakupu leków (uzależniony od wagi ciała pacjenta) w przypadku Elżbiety wynosi 385 tys. złotych.
  Elżbieta jest pełna optymizmu i wie, że z dobrym nastawieniem uda się jej pokonać chorobę. Ale potrzebuje terapii, która przewyższa możliwości finansowe jej rodziny.

  Dlatego kierujemy gorący apel z prośbą o pomoc.

  Możesz pomóc przekazując darowiznę na konto:
  32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
  - z dopiskiem: dla Elżbiety Muchy
  lub
  przekazując 1% podatku dochodowego dopisując: dla Elżbiety Muchy
  KRS Fundacji "Gwiazda Nadziei..

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sty 2014

  Jest okazja pomóc konkretnej osobie a nie źle zarządzanemu szpitalowi bez krzyku i fajerwerków.Ale to takie nie medialne i proste.Ona nie mówi róbta co chceta ona walczy o życie.
  Możesz pomóc przekazując darowiznę na konto:
  32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
  - z dopiskiem: dla Elżbiety Muchy
  lub
  przekazując 1% podatku dochodowego dopisując: dla Elżbiety Muchy
  KRS Fundacji "Gwiazda Nadziei..

  4 1 Odpowiedz
 • OKOKI 13 sty 2014

  Mimo tego że w Myslenicach piją najwięcej ;oczywiście oprócz Zakopanego to ludzie są nie są chytrzy ,każdy wyskubał pare groszy.Ciekawe ile uzbierali w Zakopanym.

  7 2 Odpowiedz
 • 13 sty 2014

  http://vod.gazetapolska.pl/node/5999
  Owsikowi zginął słoik i dostał szału. Komu tak potrzebna jest pomoc jak nie jemu?

  4 8 Odpowiedz
 • 13 sty 2014

  Rada dla tych co potrafią wszystko skrytykować: Nie mierz ludzi swoją miarą :) Skoro Ty nie potrafisz czegoś dobrego zrobić dla obcych ludzi, a sam byś zgarnął do własnej kieszeni taką sumkę to nie znaczy, że każdy człowiek na tej ziemi taki jest :) Wypowiadacie się, że szpital i tak by kupił ten sprzęt. A powiedz za co? Ile razy była mowa o upadających szpitalach, zadłużonych na niewyobrażalną kwotę, gdzie nie mogą zakupić podstawowych rzeczy a co dopiero specjalistycznych sprzętów. Jak Owsiak był by taki zły, beznadziejny i zgarniał na własne korzyści taką kase to myślicie, że ta organizacja dotrzymała by do 22 finału?? Ludzie zacznijcie myśleć w końcu :) Wypowiadacie się m.in. na temat Woodstocku, że tam są narkomani, alkoholicy i Bóg wie co jeszcze.. a byliście tam? widzieliście na własne oczy? tak samo, można powiedzieć, że na katolickich pielgrzymkach uczestnicy popijają i nie wiadomo co wyczyniają.. Skoro jesteś przeciwnikiem Owsiaka i WOŚP-u oraz pomaganiu to NIE dawaj pieniędzy do puszki i tyle - sprawa załatwiona :)

  5 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sty 2014

  Ciekawe ile z tych około 100 tys. zł zebranych w Myślenicach dostanie nasz szpital ?

  Pamiętam lata, gdy Myślenice zbierały kasę a szpital nic z tego nie miał bo nie dostawał nic z WOŚP przez kilka lat z rzędu także nie wiem czy nie lepsza byłaby zbiórka wyłącznie na nasz szpital a nie wysyłanie kasy do Warszawy ...

  7 7 Odpowiedz
 • 13 sty 2014

  Owsiak robi tyle dobrego co i złego czyli wychodzi na zero a dla rządu jest ok. bo wyręcza ich z obowiązku" niby finansując szpitale "
  Kto myśli normalnie to wie jak pomóc drugiemu człowiekowi
  nie z wielką "pompą "raz do roku
  ale każdego dnia

  3 5 Odpowiedz
 • 14 sty 2014
  Ja_i_Oni napisał/a:

  Skończyłem czytać już na początku 3 akapitu...

  No właśnie dlatego nie rozumiesz przyczyny tej fali krytyki jaka spada na Owsiaka, a sprawozdanie jakie wklejasz choć by jakie piękne nie było, jak to mówią "Kreatywna Księgowość" papier wszystko przyjmie. Gdzieś nawet rzuciło mi się w oczy że ministerstwo finansów broni raportu owsiaka, co mnie nie dziwi gdyż mają dzięki niemu więcej podatku na szpitale w budżecie.

  Dla nie wtajemniczonych: Ifant Flow - 7 166 387,26 zł w tej kwocie około 7 mln zł jest ukryte finansowanie woodstock.

  2 4 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 14 sty 2014

  zdjecie

  :)

  8 7 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 14 sty 2014

  Krowka123, bardzo fajny link, i jeszcze ciekawszy komentarz myślących ludzi spod powyższego artykułu:

  "Oj Warzecha, krótką masz pamięć. Jak prezydentowa Maria Kaczyńska z prezeydentem Lechem Kaczyńskim wrzucali pieniążka, dostawali serduszko - to Ci nie przeszkadzało tak? A Komorowska boli prawda? Życzę Ci, żebyś nie musiał nigdy jechać z dzieckiem do szpitala, gdzie stoi sprzęt kupiony przez WOŚP. Bo co Ty wtedy zrobisz? Oczywiście, w myśl krytyki tych haniebnych działań Owsiaka, odmówisz prawda? A poza tym, to co jest złego w tej, jak to piszesz, "propagandzie fajnopolactwa"? Przeszkadza pozytywny przekaz co? Prawdziwi Polacy muszą dzień i noc szukać agentów, zdrajców, zamachowców, dzielić na tych słusznych i tych, co w Twoim mniemaniu, wyrastają z SB. Promocja radości i przy okazji pomagania innym to nie dla Ciebie prawda. Dla Ciebie jest jedynie plucie i szczucie. Wstyd mi, że mamy paszport tego samego kraju."

  Świetne podsumowanie tematu. Krówka, raz jeszcze dziękuję za link :)

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 sty 2014

  Wychodzi na to że gdyby nie WOŚP to dzieci w Polsce musiałyby umierać bo nie byłoby ich czym leczyć.W którym jeszcze kraju istnieje coś takiego jak WOŚP?Jak wygląda służba zdrowia w krajach w których nie ma WOŚP?Na świecie istnieją miliony fundacji wspierających potrzebujących ale nikomu nie przyszło do głowy aby zbierać pieniądze na to co jest obowiązkiem Państwa.A może by tak zbierać na gimbusy ,tyle biednych dzieci nie ma czym dojeżdżać do szkoły?

  1 5 Odpowiedz
  • Def Ibrylator 14 sty 2014

   Krówka, gdyby nie WOŚP w Polsce nie "musiałyby umierać dzieci", tylko zmarło by ich o wiele więcej niż dotychczas (dzieci, dorośli, starsi). Gdybyś miała możliwość zapanowania nad czasoprzestrzenią, i jednym guzikiem usunąć WOŚP z historii Polski, jednocześnie zabijając wszystkich tych, których WOŚP uratował (konsekwencja czynu), zrobiła byś tak ? Z twoich intencji z poprzednich wypowiedzi wynika, że miała byś krew na rękach. Przykro mi to pisać, ale jeszcze bardziej przykro mi, że takie dajesz świadectwo.

   4 2 Odpowiedz
 • 14 sty 2014

  Ludzie jak ktoś chce zbierać czy dawać na WOŚP to nich se to robi.
  Nie mydlcie jednak też co poniektórzy o finansowaniu szpitali przez Owsiaka bo to pic na wodę fotomontaż. Jego zbiórki to około 0,05 % tego co się corocznie każdy pracujący obywatel tego kraju w składkach zdrowotnych dorzuca na Służbę zdrowia. Jeżeli to Państwo operuje tymi pieniądzmi to ma obowiązek organizowania takiego sprzętu jaki jest potrzebny. Serduszka w szpitalach na tych aparaturach wyglądają pięknie jak ktoś tu pisze tylko nikt prawie nie wspomina że gdyby zrobić naklejki z napisem NFZ to całe te szpitalne pomieszczenia trzeba by takimi naklejeczkami wytapetować.
  Problem jest trochę inny i polega na tym że przy centralnym zarządzaniu środkami na służbę zdrowia takie zbiórki nie mają większego sensu. Ludzie którzy ustawiają budżety i dysponują kasą dla NFZ doskonale o tym wiedzą.
  Takie darczyńcze zbiórki mają sens w całkowitej prywacie.Jest prywatny szpital, zbierasz i przekazujesz dyrektorowi kasę na sprzęt czy inne potrzebne środki. Gość kupuje co mu potrzeba robi sprawozdanie finansowe wraz z kwitami na wszystko, upublicznia je i rozlicza się z fiskusem ( żeby nie było akcji że ktoś za to po burdelach się wozi) i fine.
  W komunizmie jednak niestety nie da się tak zrobić..

  2 2 Odpowiedz
 • 14 sty 2014
  2 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 sty 2014

  Dlaczego nikt nie odpowiada na dalsze pytania?Czy w innych krajach mieszkają idioci?Czy na parę miliardów ludzi na świecie nie znajdzie się drugi Owsiak?Dlaczego dzieci z innych krajów nie przyjeżdżają leczyć się na takim nowoczesnym sprzęcie tylko na odwrót,nasze dzieci muszą wyjeżdżać Wydawało mi się że to inny naród uczy od dziecka żebrać ale byłam widocznie w błędzie.

  2 7 Odpowiedz
  • Def Ibrylator 14 sty 2014

   Geeeezzz... jak wy nie myślicie. Jakby inne dzieci przyjeżdżały do Polski się leczyć, to oznaczałoby, że w Polsce jest świetna służba zdrowia, a wtedy WOŚP byłby niepotrzebny ! WOŚP działa, bo służba zdrowia w Polsce jest w katastrofalnym stanie (co jest winą rządu, nie WOŚP). Kupienie kilkuset dodatkowych urządzeń (wyręczając NFZ) nie zmieni sytuacji ogólnej (Walker84 ma trochę racji), ale na miłość boską, WOŚP ratuje nie cały naród, nie polepsza drastycznie sytuacji w polskiej służbie zdrowia, ale ratuje pojedyncze jednostki (procent chorych, może dwa). Ale ogólnopolska walka o życie nawet jednego człowieka jest bezcenna ! Rozumiecie już sens ? Dla mnie jedno uratowane od śmierci dziecko jest wystarczającym argumentem na to, że WOŚP działa, rozbudza w ludziach ducha pomocy, solidarności, łączy a nie dzieli. Jedno dziecko. A dzięki WOŚP żyją ich tysiące...

   6 3 Odpowiedz
 • 14 sty 2014
  def_ibrylator napisał/a:

  Geeeezzz... Dla mnie jedno uratowane od śmierci dziecko jest wystarczającym argumentem na to, że WOŚP działa, rozbudza w ludziach ducha pomocy, solidarności, łączy a nie dzieli. Jedno dziecko. A dzięki WOŚP żyją ich tysiące...

  dzięki WOŚP żyją tysiące dzieci a dzięki Państwu umierałyby jak w RPA. taki mamy (nie-)Rząd, który wtóruje Owsiakowi bo ich wyręcza z daniny na rzecz służby zdrowia a oni mogą sobie dzięki niemu wypłacać premijki.
  W cywilizowanych krajach (nawet tych uboższych gospodarczo od Polski) nie ma takiego żebractwa na służbę zdrowia a lecznictwo jest na dużo wyższym poziomie, skąd ten fenomen ?

  2 4 Odpowiedz
  • Def Ibrylator 14 sty 2014

   Myślisz, że dla rządu WOŚP jest jakąś wielką pomocą ? Sam piszesz, że to ok. 0,05% tego, co rząd wydaje na służbę zdrowia. Trochę to się nie trzyma kupy, żeby rządowi tak bardzo zależało na 0,05% :) Rząd korzysta na WOŚP'ie, bo buduje sobie PR. I tak samo na WOŚP'ie opierał się rząd SLD, PIS'u jak i PO. Prawda taka, że rząd się zmienia, a WOŚP gra dalej. Nie daje Ci to coś do myślenia ?

   3 3 Odpowiedz
 • 14 sty 2014

  Stojąc z puszkami koło kościoła i widząc jak pewien ksiądz wyrzuca wolontariuszy z terenu koscioła, wrzeszcząc przy tym w niebogłosy - załamałam ręce :) Wasze pisanie, że Owsiak zabiera dla siebie niezły % to zwykłe słowa bez poparcia, które możecie sobie darować lub pozostawić dla siebie. Oczerniajcie ludzi jeśli macie na to dowody.
  Gdy tak stałam z puszką widząc jak ludzie wspomagają finansowo wzruszyłam się :) W trakcie stania podeszła do nas pewna starsza kobieta, opowiadając jak to dzięki sprzęcie zakupionego przez WOŚP została uratowana jej młoda wnuczka. Wzruszyłam się. Kobieta dałą do puszki trochę pieniędzy dodając "ludzie dopiero widząc ile dobra coś przynosi wierzą w szczytne cele". Szkoda, że w niektórych przypadkach dopiero gdy coś nas uratuję zaczynamy mieć o tym dobre danie

  7 4 Odpowiedz
 • Robert 14 sty 2014

  Faktycznie z tym WOŚP coś jest nie tak... W 2010 roku było głośno o przypadku jak posiadłość o powierzchni ponad 6600 metrów kwadratowych ziemi i dodatkowo rodzinny dom podarowały dwie starsze panie dla WOŚP na cele charytatywne. Jaki jest dalszy ciąg? Pani wicedyrektor WOŚP odkupiła go od fundacji za 10 tyś zł! Przeczytajcie sami... http://tinyurl.com/ou9f6p7

  4 3 Odpowiedz
 • 14 sty 2014

  Sójko pytając "widzieliscie na własne oczy" miałam na myśli obecność cielesną na tym wydarzeniu a nie wpisanie w google "Woodstock" i znalezienie jakiś zdjęć :) jak można wypowiadać się na jakiś temat i oczerniać coś/ kogoś jak się tego nie widziało albo kogoś nie zna :)
  def_ibrylator jednym obrazkiem z demotywatorów podsumował całą tą dyskusję :D

  5 3 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 14 sty 2014

  Państwo z prawej strony czytają ze zrozumieniem i pukają się po głowach wołając wniebogłosy "aleśmy się dali zmanipulować !"

  http://www.wykop.pl/ramka/1819096/zestawienie-zarzutow-wobec-wosp-i-ich-konfrontacja-z-faktami/

  Panie Kracy, w ostatnim akapicie jest (poniekąd) i odpowiedź na Pana nurtujące pytanie: "W cywilizowanych krajach (nawet tych uboższych gospodarczo od Polski) nie ma takiego żebractwa na służbę zdrowia a lecznictwo jest na dużo wyższym poziomie, skąd ten fenomen ?"

  7 1 Odpowiedz
 • Magdalena 14 sty 2014

  Nie wiem co było "nie tak" z tymi fajerwerkami (może były za nisko, albo co?), ale mieszkam 1,5 km od rynku i w domu huczało jakby bomby leciały... wszystko fajnie, lubię fajerwerki bo są ładne i cieszą, ale żal mi zwierząt w pobliżu rynku, które na pewno umierały ze strachu :(

  3 1 Odpowiedz
 • Robert 15 sty 2014

  10 lat więzienia – tyle grozi byłym dyrektorom płockiego WOŚP, którzy w latach 2006-2008 wyłudzili od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych co najmniej 1,7 mln złotych. Kliknijcie i sobie poczytajcie! http://tinyurl.com/q3qs2z5

  1 4 Odpowiedz
  • Def Ibrylator 15 sty 2014

   Robertko, cytując tytuł artykułu : "Księżom, b. dyrektorom płockiego Caritasu, grozi do 10 lat więzienia". Chyba pomyliłeś WOŚP z Caritasem :D

   1 Odpowiedz
 • 15 sty 2014

  robertko5 weź sie naucz czytać bo aż ciśnienie skacze jak sie czyta takie deblizmy... gdybyś nie zauważył w linku, który podałeś widnieje nazwa nie WOŚP a CARITAS. :)

  3 2 Odpowiedz
 • Robert 15 sty 2014

  CELOWO !!! Myślałem, że to będzie dla Was oczywiste. W tym artykule i w innych o WOŚP lało się jadem w stronę WOŚP, a tym dobrym był zawsze Caritas. Niestety do nikogo nie docierają argumenty, a próbowałem dyskutować. W przypadku powyższych Ci "wośpowi hejterzy" na pewno są szczęśliwy widząc podobny wpis jak te powyżej i chętnie sobie kliknąć, by napawać się swoją racją. Wchodząc jednak w treść spotka ich zaskoczenie, więc może w końcu do nich dotrze kto tak naprawdę robi krecią robotę bez żadnej kontroli i poza prawem.

  W odróżnieniu od wyssanych z palca argumentów przeciwników WOŚP, przytaczane przeze mnie patologie w Caritasie to fakty.

  2 4 Odpowiedz
 • Robert 15 sty 2014

  A propos, pojawiły się informacje o kolejnych przekrętach w WOŚP:

  "Kilkadziesiąt tysięcy złotych – tyle, według doniesień "Rzeczpospolitej", mogli zarobić pracownicy warszawskiego oddziału "WOŚP", którzy fałszowali kwoty wpłat od bezdomnych." Nie wierzycie, przeczytajcie: http://www.rp.pl/artykul/440049.html

  1 5 Odpowiedz
 • 15 sty 2014

  http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/final-wosp-z-najnizsza-widownia-od-lat-2-4-mln-widzow-swiatelka-do-nieba

  Zainteresowanie co roku rośnie. ..
  Tyle, że nie finałem wośp a tym co się za nim kryje.

  5 2 Odpowiedz
 • Robert 16 sty 2014

  Yeah baby! ;-)

  3 Odpowiedz
 • Robert 17 sty 2014

  Ależ CARITAS zasysa mamonę!!

  W Caritas Archidiecezji Krakowskiej spośród całkowitej "zebranej" kwoty w wysokości 18 mln zł aż 6 mln to "dar" od samorządów, 4 mln to pomoc z Unii Europejskiej a 1,5 mln to "pomoc" od państwa. Tymczasem na same wynagrodzenia wydano aż 5 milionów złotych.

  1 1 Odpowiedz

Zobacz więcej