Okolice

Jawornik, Polanka: Będzie praca w strefie w 2017 roku?

Jawornik, Polanka: Będzie praca w strefie w 2017 roku?

 

Trwa rozbudowa strefy gospodarczej Jawornik-Polanka przy Zakopiance. Powiększenie jej obszaru ma ściągnąć w to miejsce nowych inwestorów 

Za skupowanie działek znajdujących się w sąsiedztwie strefy odpowiadać będzie Myślenicka Agencja Rozwoju Gospodarczego, która została partnerem gminy. W przeciągu najbliższych dwóch lat strefa może powiększyć się o 20 a nawet 30 ha – na łamach Gazety Myślenickiej  zapowiada prezes agencji.

Nowe treny mają być zachętą dla inwestorów, którzy w tym miejscu zdecydują się na zlokalizowanie swoich przedsiębiorstw. Obecnie w strefie w miejscu dawnej fabryki British American Tobacco  działa m.in. firma produkująca osłonki białkowe i fabryka mebli Ryś. 

Strefa Jawornik-Polanka to alternatywa dla całkowicie zagospodarowanej strefy przemysłowej na Dolnym Przedmieściu w której pracuje 570 osób. 

Powiązane tematy

Jawornik: Pierwsi zwolnieni z fabryki BAT
Okolice 20

Jawornik: Pierwsi zwolnieni z fabryki BAT

Pierwsza fala zwolnień dotarła do likwidowanego zakładu British American Tobacco w Jaworniku. Pracę straciło 250 osób. W sumie w BAT pracę straci 580 osób w tym 340 z gminy Myślenice

Jawornik: Szkolenia pracowników likwidowanej fabryki
Okolice 5

Jawornik: Szkolenia pracowników likwidowanej fabryki

Na 230 pracowników, którzy odchodzą z firmy w pierwszej turze zwolnień - 200 przystąpiło do programu – mówi Maciej Mianowski z firmy prowadzącej szkolenia dla zwalnianych pracowników fabryki w Jaworniku

Komentarze (10)

 • Mateusz 15 sty 2015

  hmm właśnie ! eldorado w miejscu zamieszkania , człowieku tu chodzi o to by można było żyć - skromnie ale żyć !! czyli mam rozumieć ze zarabiasz 1200 zł i możesz sobie pozwolić jak statystyczny Niemiecki obywatel , raz na 3 lata na samochód z salonu ( a nie 15 letnie ) i w ciągu 10 lat wybudować dom za to co tutaj zarabiasz ?

  48 3 Odpowiedz
 • Mateusz 15 sty 2015

  Witam ! mamy strefe to niech pojawiają się w niej firmy które będą konkurencyjne pod względem zarobków , 1200 zł to nie pieniądze przy których da sie żyć , mamy 21 wiek , a lepiej było w 1410 ..... zagraniczny kapitał , z zagranicznym zarządem !!!! górnicy protestują a maja pęsje rzędu 6-7 tys i przydział węgla 8 ton rocznie !!!! a tutaj za 1200 nie kupi sie 2-3 ton ,,,,, ludzie powinni wyjść na ulice i zacząć w końcu walczyć o swoje :) a co do tej strefy słyszał ktoś ze ma zamiar inwestować tam ' simens ' > czy to pogłoski i pomówienia ? czy znowu firmy które dadzą umowy śmieciowe i przy tyraniu i wysokich normach ???

  49 10 Odpowiedz
 • OKOKI 15 sty 2015

  Obiecanki cacanki a głupiemu radość.Jak bym Tuska widział.Co to ma nie być i za ile.Zielona wyspa.A skończy się jak zwykle wielkim G....em.

  22 10 Odpowiedz
 • 13oddział 16 sty 2015

  Dokładnie. Jak kompletnie nic z tym nie zrobimy to nagle się obudzimy w kraju bez młodych ludzi bo wszyscy zwieją za granicę. p.s. Nie liczyłbym na władzę w tym względzie ani na inne partie bo nie mają nic do ugrania (jak w przypadku górników- których osobiście popieram).

  8 5 Odpowiedz
 • 16 sty 2015

  Niektórzy są już rozwinięci ale Tobie życzę sukcesu ;-)

  6 7 Odpowiedz

Zobacz więcej