Sport

Sylwia Jaśkowiec z Osieczan i Justyna Kowalczyk trzecie w Pucharze Świata

Sylwia Jaśkowiec z Osieczan i Justyna Kowalczyk trzecie w Pucharze Świata

Zawodniczka z Osieczan wystąpiła w duecie z Justyną Kowalczyk w sprincie drużynowym techniką dowolną podczas narciarskiego Pucharu Świata

Od startu na prowadzeniu starała się utrzymać Maiken Caspersen Falla. Na czele biegu cały czas były Norweżki, Polki i Szwedki. Zbliżyć się próbowały Niemki, ale okazał się za słabe na walkę o miejsce medalowe. 

Na ostatniej zmianie na przód wysunęły się trzy reprezentacje i to między nimi rozegrała się walka o podział medali. Stina Nilsson na zjeździe okazała się lepsza, wyprzedziła Norweżkę Ingvild Flugstad Oestberg, a za nimi jechała Sylwia Jaśkowiec. Próbowała zaatakować na zjeździe, jednak do drugiego miejsca zabrakło jej 0,1 sekundy.

W konsekwencji pierwsze miejsce w Estonii zajęły Szwedki: Ida Ingemarsdotter i Stina Nilsson, które o 0,8 s wyprzedziły Norweżki: Maiken Caspersen Fallę i Ingvild Flugstad Oestberg. Polki straciły do triumfatorek 0,9 s. 

Cały bieg można zobaczyć tutaj:

Powiązane tematy

Komentarze (5)

Zobacz więcej

Ruszył sezon tenisowy 2024
Tenis 1

Ruszył sezon tenisowy 2024

Pierwszy turniej w sezonie 2024 w Myślenicach w kategorii open wygrał Robert Tram, a w kategorii 55+ najlepszy okazał się Andrzej Kołodziejczyk   Na kortach...