Kultura

Dobczyce: Mariusz Obajtek wygrał konkurs Google. Pojedzie do San Francisco

Dobczyce: Mariusz Obajtek wygrał konkurs Google. Pojedzie do San Francisco

Mariusz Obajtek z Technikum Informatycznego w Dobczycach wygrał konkurs Gooogle Code-in i w nagrodę pojedzie do siedziby firmy w San Francisco

Mariusz Obajtek to uczeń klasy 2 T1 "technik informatyk" w ZS w Dobczycach. Został jednym z 24 głównych zwycięzców międzynarodowego konkursu Google Code-in, organizowanego przez firmę Google. Konkurs polega na wykonywaniu zadań dla organizacji open source.

Główną nagrodą dla zwycięzców fundowaną przez Google jest wycieczka do siedziby firmy w Mountain View, gdzie laureaci uczestniczyć będą w uroczystości rozdania nagród, będą mogli rozmawiać z pracownikami firmy i zwiedzać jej siedzibę oraz poznać San Francisco. 

Google Code-in to organizowany corocznie przez Google konkurs, skierowany dla uczniów gimnazjów i szkół średnich z całego świata, polegający na wykonywaniu rozmaitych zadań dla organizacji open source.

Celem konkursu jest zachęcenie młodych programistów do współpracy przy projektach opensource i rozwijaniu zdolności w zakresie programowania, pracy zespołowej, tworzenia dokumentacji technicznej oraz zbierania i prezentacji informacji. Konkurs polega na rozwiązywaniu zadań spośród dostępnych, dla wybranej organizacji open source.

Powiązane tematy

Komentarze (10)

Zobacz więcej