Kultura

Dobczyce: Mariusz Obajtek wygrał konkurs Google. Pojedzie do San Francisco

Mariusz Obajtek z Technikum Informatycznego w Dobczycach wygrał konkurs Gooogle Code-in i w nagrodę pojedzie do siedziby firmy w San Francisco

Mariusz Obajtek to uczeń klasy 2 T1 "technik informatyk" w ZS w Dobczycach. Został jednym z 24 głównych zwycięzców międzynarodowego konkursu Google Code-in, organizowanego przez firmę Google. Konkurs polega na wykonywaniu zadań dla organizacji open source.

Główną nagrodą dla zwycięzców fundowaną przez Google jest wycieczka do siedziby firmy w Mountain View, gdzie laureaci uczestniczyć będą w uroczystości rozdania nagród, będą mogli rozmawiać z pracownikami firmy i zwiedzać jej siedzibę oraz poznać San Francisco. 

Google Code-in to organizowany corocznie przez Google konkurs, skierowany dla uczniów gimnazjów i szkół średnich z całego świata, polegający na wykonywaniu rozmaitych zadań dla organizacji open source.

Celem konkursu jest zachęcenie młodych programistów do współpracy przy projektach opensource i rozwijaniu zdolności w zakresie programowania, pracy zespołowej, tworzenia dokumentacji technicznej oraz zbierania i prezentacji informacji. Konkurs polega na rozwiązywaniu zadań spośród dostępnych, dla wybranej organizacji open source.

Powiązane tematy

Komentarze

 • mirek@ 24 lut 2015

  gratulacje! udanej wycieczki

  61 9 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 24 lut 2015

  wow, wow, wow ! Brawo !

  45 8 Odpowiedz
 • 24 lut 2015

  Gratulacje !!!

  38 2 Odpowiedz
 • 24 lut 2015

  Z dobrym angielskim, wiza F-1 i można się urządzić. Google ma "fajny" kampus na północnych dzielnicach SanFran dla zagranicznych studentów. ;) Moje gratulacje!

  31 9 Odpowiedz
 • 24 lut 2015

  Gratulacje! Mądry i sprytny Chłopak:) Powodzenia!

  24 1 Odpowiedz
 • 25 lut 2015

  Gratulacje :)
  ...
  A tak poza tym to fajnie że szkoły i uczniowie są informowani o takich konkursach :)
  Pozdrawiam-Technik informatyk Średniawski

  19 7 Odpowiedz
 • 25 lut 2015

  Z tego co wiem Mariusz sam znalazł ten konkurs i zdecydował wziąć w nim udział. Szkoła nie miała z tym nic wspólnego.
  Safran96, to szkoła powinna szukać atrakcji i różnych przedsięwzięć dla swoich uczniów. Nic więc dziwnego , że "Średniawski o tym nie wiedział"

  22 2 Odpowiedz
 • 25 lut 2015

  Gratulujemy Mariuszowi i jesteśmy dumni że zwycięzca jest mieszkańcem Lipnika
  życzymy wspaniałej wycieczki i dalszych sukcesów.
  Pozdrawiamy

  11 Odpowiedz
 • 26 lut 2015

  Jakie są mądre ludzie w Lipniku ha Bravo Mariusz

  10 2 Odpowiedz
 • 28 lut 2015

  Bo mieszkańcy Lipnika są skazani na sukces:) kto ma przykłady.

  5 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Bogna Becker wraca do Myślenic po 15 latach z wystawą „Lalki to My”
Kultura 3

Bogna Becker wraca do Myślenic po 15 latach z wystawą „Lalki to My”

Wernisaż odbył się w ramach wydarzeń związanych z Kulturalnymi Dniami Myślenic 2019. Bogna Becker wróciła ze swoją twórczością do Myślenic po 15 latach przerwy, mimo że na co dzień mieszka i pracuje w Drogini Jej prace zostały zaprezentowane w Galerii Sztuki Współczesnej w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu w Myślenicach. Wernisaż był inauguracj...

Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne 2019: Zobacz, jak pracują artyści
Kultura 0

Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne 2019: Zobacz, jak pracują artyści

„Most Zamiast Murów - Artystyczne Przełamywanie Barier”. „ODDŹWIĘK” to hasło trwających na Zarabiu XXII Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych w których każdy może wziąć udział Od 15 lipca w Myślenicach trwają XXII Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne dla artystów profesjonalnych oraz XIX Europejskie Warsztaty Plastyczne dla dzieci i młodzieży....

Tutaj filmy wyświetlają na miejskich murach
Dobczyce 0

Tutaj filmy wyświetlają na miejskich murach

„Kino w dobrym klimacie” to cykl plenerowych projekcji filmowych, które przez całe lato odbywać się będą na Staromiejskim Wzgórzu w Dobczycach Tegoroczny cykl filmowy rozpoczął seans filmu „Sugar Man”. Poza wspomnianym dokumentem, amatorzy plenerowych pokazów zobaczą m.in. komedię „Za jakie grzechy, dobry Boże?”, „Wszystko za życie” („Into the Wil...