Kultura

Najpierw nagrodziło go Google, teraz odebrał laptop od starosty

Mariusz Obajtek z Technikum Informatycznego z Dobczyc wygrał konkursGoogle Code-in a teraz od starosty odebrał laptopa

Mariusz Obajtek, uczeń kl. 2 Technikum Informatycznego w Zespole Szkół w Dobczycach został jednym z 24 głównych zwycięzców międzynarodowego konkursu Google Code-in. W konkursie wzięli udział uczniowie z całego świata polegającego na wykonywaniu różnych zadań dla organizacji open source. Zarząd Powiatu Myślenickiego ufundował specjalną nagrodę przekazując mu laptop.

Gratulując międzynarodowego sukcesu i zdolności, życzę dalszych osiągnięć, które przyczyniać się będą do poszerzenia specjalistycznej wiedzy. Twój sukces to także doskonała promocja Szkoły i naszego regionu – podkreślił starosta Józef Tomal. 

Celem Konkursu jest zachęcenie młodych programistów do współpracy przy projektach open source i rozwijaniu zdolności w zakresie programowania, pracy zespołowej, tworzenia dokumentacji technicznej oraz zbierania i prezentacji informacji. 

Firma doceniła moją kreatywność, jakość pisanego kodu, staranność, pracowitość i umiejętność pracy w zespole. O konkursie dowiedziałem się podczas obozu dla zdolnych uczniów, będącego nagrodą w ramach programu Diament. Postanowiłem spróbować swoich sił i zgłosiłem się w ubiegłym roku do konkursu Google Code-in. Każdy uczestnik spośród dwunastu organizacji z całego świata wybierał jedną, dla której wykonywał różnorakie zadania z zakresu programowania- powiedział Mariusz Obajtek. 

Główną nagrodą dla zwycięzców – fundowaną przez Google - jest wycieczka do siedziby firmy w Mountain View w San Francisco, gdzie będą uczestniczyć w uroczystości rozdania nagród, mieć możliwość porozmawiania z pracownikami firmy Google oraz zwiedzić miasto.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 22 maj 2015

  Moim zdaniem pan starosta powinien ufundować jakieś stypendium dla chłopaka,żeby mógł studiować na jakieś renomowanej uczelni,a nie wręczać mu laptopa,bo podejrzewam,że Mariusz nie "pracuje" na przysłowiowym"Atari"

  48 33 Odpowiedz
 • 22 maj 2015

  Ucz się bracie pilnie angielskiego i sru za Wielką Wodę. I nie oglądaj się na laptopy, jak bedziesz dobry w te klocki to tam "sobie kupisz wszystko razem z tą rzeką, aż do tamtych kominów".

  30 33 Odpowiedz
 • 22 maj 2015

  Mariusz Robisz Imprezkę za sukces Lipnik Cały. Wpada :p

  10 3 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 23 maj 2015

  Witam,
  marudzicie. Chłopak połączy 2 laptopy i będzie miał jeden superkomputer.
  Moje gratulacje dla Mateusza.
  Panu staroście też gratuluję, bo lepiej późno niż wcale.

  4 29 Odpowiedz
 • 25 maj 2015

  Starosta powinien jak najszybciej zrezygnować ze stanowiska, bo nadaje się tylko na ciecia, czyli stróża.

  4 32 Odpowiedz
  • 25 maj 2015

   ...wypowiedź na miarę twojego rozumku... więcej się nie zmieściło, za mało fałdek w móżdżku :-) Było się uczyć a nie zazdrościć........

   30 Odpowiedz
   • 28 maj 2015

    A toż ,żeby starosta zostać czy prezydentem trzeba się uczyć w tym kraju ...niewiarygodne...śmieszne i żenujące nieodosobnione są przypadki objecia stanowiska starosty , wójta po Zasadniczej Szkole Zawodowej( nie umniejszając szkołom przy tym )

    2 Odpowiedz
  • 26 maj 2015

   Bo? Służbista co Ty taki frustrat?

   bambojak napisał/a:

   starosta jest z PO co teraz uczyni czy będzie miał ??????????????????

   Z jakiego PO?! Mam wrażenie że na tym forum średnia wieku to 14, 15 lat albo inaczej, średnia inteligencja na poziomie gimnazjum, byle tylko coś napisać, nie ważne czy prawde....

   14 Odpowiedz
 • 25 maj 2015

  starosta jest z PO co teraz uczyni czy będzie miał ??????????????????

  32 Odpowiedz
 • 25 maj 2015

  Starosta nie jest z PO

  29 Odpowiedz

Zobacz więcej

Bogna Becker wraca do Myślenic po 15 latach z wystawą „Lalki to My”
Kultura 3

Bogna Becker wraca do Myślenic po 15 latach z wystawą „Lalki to My”

Wernisaż odbył się w ramach wydarzeń związanych z Kulturalnymi Dniami Myślenic 2019. Bogna Becker wróciła ze swoją twórczością do Myślenic po 15 latach przerwy, mimo że na co dzień mieszka i pracuje w Drogini Jej prace zostały zaprezentowane w Galerii Sztuki Współczesnej w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu w Myślenicach. Wernisaż był inauguracj...

Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne 2019: Zobacz, jak pracują artyści
Kultura 0

Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne 2019: Zobacz, jak pracują artyści

„Most Zamiast Murów - Artystyczne Przełamywanie Barier”. „ODDŹWIĘK” to hasło trwających na Zarabiu XXII Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych w których każdy może wziąć udział Od 15 lipca w Myślenicach trwają XXII Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne dla artystów profesjonalnych oraz XIX Europejskie Warsztaty Plastyczne dla dzieci i młodzieży....

Tutaj filmy wyświetlają na miejskich murach
Dobczyce 0

Tutaj filmy wyświetlają na miejskich murach

„Kino w dobrym klimacie” to cykl plenerowych projekcji filmowych, które przez całe lato odbywać się będą na Staromiejskim Wzgórzu w Dobczycach Tegoroczny cykl filmowy rozpoczął seans filmu „Sugar Man”. Poza wspomnianym dokumentem, amatorzy plenerowych pokazów zobaczą m.in. komedię „Za jakie grzechy, dobry Boże?”, „Wszystko za życie” („Into the Wil...