Okolice

Krzyszkowice: Wybuch gazu w szkolnej kuchni

Krzyszkowice: Wybuch gazu w szkolnej kuchni

Jedna osoba poparzona, zniszczona kuchnia i ewakuowanych 288 uczniów w tym 50 przedszkolaków - to wynik wybuchu gazu w Szkole Podstawowej w Krzyszkowicach

W czasie gdy dzieci jadły posiłek w szkole w Krzyszkowicach, nastąpił wybuch gazu propan – butan w kuchni. Wybuch był tak silny, że odłamki szyby drzwi kuchennych powbijały się w drzwi na korytarzu szkoły.

Kiedy strażacy zjawili się na miejscu, ewakuacja dzieci dobiegała końca. Ewakuowano 288 uczniów w tym 50 przedszkolaków do budynku remizy OSP Krzyszkowice. 

Strażacy udzielili pierwszej pomocy 3 osobom, jedna z nich została poparzona. - Zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia taśmą ostrzegawczą, sprawdziliśmy odcięcie dopływu gazu ziemnego do budynku, następnie wyłączyliśmy energię elektryczną w budynku i specjalistycznym detektorem sprawdziliśmy pomieszczenia szkolne na obecność gazów wybuchowych - opowiada Marian Rokosz z PSP Myślenice. 

Na miejsce przybyła służba nadzoru budowlanego, która dokonała oględzin obiektu. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja, która ustala bezpośrednią przyczynę wybuchu. Do wybuchu doszło we wtorek 17 marca. 

To już drugi wypadek do którego doszło w szkołach na terenie gminy Myślenice w kilkudniowym odstępie czasu. Niedawno w Porębie w wyniku awarii wyparzacza do naczyń w kuchni wybuchł pożar

 

Komentarze (30)

 • 20 mar 2015

  Jak można w szkole gdzie są dzieci przechowywać tyle butli jak na zdjęciu, to zabronione, tam gdzie jest gaz ziemny to nie wolno używać butli. Gdzie kontrole BHP ?, gdzie Dyrektor tej szkoły?, gdzie kontrola z Gminy?
  Jak można dopuścić do takiej sytuacji. Dobrze że tylko na takiej małej eksplozji się skończyło. Mam nadzieję że prokurator dobierze się odpowiedzialnym do skóry i polecą jakieś głowy, a sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan. Bo przecież chodzi o bezpieczeństwo naszych dzieci!!!!

  29 4 Odpowiedz
 • Moriss Moriss 20 mar 2015

  Gaz ziemny doprowadzony a korzystają z butli ? Dziwne. Oj pani wielka dyrektor od siedmiu boleści chyba poleci ze stanowiska :)

  22 4 Odpowiedz
 • 21 mar 2015

  Widzę że Pani Dyrektor aby się wybronić z kłopotliwej sytuacji sama sobie pisze pozytywne posty o swojej osobie, no naprawdę pozazdrościć takiej postawy. Zero autokrytycyzmu, zero odpowiedzialności, tylko zwalić na poprzedników, gminę i los.

  17 2 Odpowiedz
 • 20 mar 2015

  W jednych z Pana wpisów czytamy, że usuwamy posty w których nas Pan poprawia. Gdy już poprawimy błąd i zostawimy wpis - przeszkadza Panu, że został. Jest Pan wyjątkowo wymagającym forumowiczem. Pozdrawiamy i dziękujemy za wskazanie błędu - dzięki Waszym reakcjom możemy na bieżąco weryfikować trafiające do nas treści.

  16 5 Odpowiedz
 • 20 mar 2015

  w szkole gaz butlowy-nieporozumienie

  17 5 Odpowiedz

Zobacz więcej