Sport

Zapasy: Sześć medali dla Dalinu na Mistrzostwach Śląska

Zapasy: Sześć medali dla Dalinu na Mistrzostwach Śląska
Myślenice na Mistrzostwach Śląska reprezentowali: Krzysztof Chytra, Karol Turała, Filip Szczurek, Jakub Miska, Maciej Turała i Mateusz Panuś

Jeden złoty, dwa srebrne i trzy brązowe medale przywieźli z Mistrzostw Śląska rozegranych w Katowicach zapaśnicy Dalinu Myślenice

Na matach w Katowicach walczyło ponad 60 zapaśników z siedmiu klubów: Unia Racibórz, Pogoń Ruda Śląska, GKS Katowice, Tytan Katowice, ZUKS Mysłowice oraz gościnnie Prądniczanka Kraków i Dalin Myślenice. 

W poszczególnych kategoriach wagowych wystąpili: Krzysztof Chytra w kat. do 35 kg, Filip Szczurekw kat. do 38 kg, Karol Turała w kat. do 54 kg,Maciej Turaław kat. do 58 kg,Mateusz Panuśw kat. do 69 kg, Jakub Miska w kat. do 73 kg

Złoty medal wywalczył Karol Turała (kat. do 54 kg), który w finale pokonał zawodnika Tytanu Katowice Jakuba Wichra. Srebrne medale zdobyli Maciej Turała (do 58 kg) i Filip Szczurek (do 38 kg). Finałowa walka Maćka z Arsenem Mkrtchianemz GKS Katowice zakończyła sięremisem 4:4, lecz zwycięstwo zgodnie z regulaminem przypadło przeciwnikowi, który jako ostatni zdobył punkty. Filip w finale przegrał z zawodnikiem z Rudy Śląskiej Rafałem Bzdyrą. 

Ciężką przeprawę w drodze do brązowych medali mieli: Mateusz Panuś, Krzysztof Chytra i Jakub Miska. Każdy z nich stoczył po trzy walki. Mateusz przegrał z późniejszym złotym medalistą Michałem Kampikiem z Unii Racibórz, a w walce o brązowy medal pokonał Bartosza Konarskiego z Tytanu. 

Krzysiek Chytra już w pierwszej walce spotkał się z faworytem gospodarzy Jakubem Badei po zaciętym pojedynku przegrał przez położenie na łopatki. W walce o brązowy medal pokonał również przez położenie na łopatki reprezentanta Unii Racibórz Kamila Kapciaka. 

- Nasi zawodnicy przystąpili do zawodów niejako z marszu, bez kontrolowania wagi, dlategoczęść z nich wystąpiła w wyższych kategoriach wagowych, niż zazwyczaj walczą. Dlatego cieszą mnie wyniki jakie uzyskali - mówi trener Ryszard Szpakiewicz.

Najbliższe zawody w tych grupach wiekowych odbędą się w Myślenicach 25 kwietnia podczas Ogólnopolskiego Turnieju Zapaśniczego im. Władysława Ruska, który zostanie rozegrany w Hali SportowejSzkoły Podstawowej nr. 3 na Osiedlu 1000-lecia.

Powiązane tematy

Pracowity weekend zapaśników Dalinu
Sport 1

Pracowity weekend zapaśników Dalinu

Zapaśnicy Dalinu Myślenice w jeden weekend walczyli w Warszawie w zawodach młodzików - Międzynarodowym Memoriale braci Rydzewskich oraz w Mistrzostwach Polski Weteranów

Komentarze

Zobacz więcej