Sport

Zapasy: Trzy medale dla zawodników Dalinu na Międzynarodowym Turnieju im. Jana Czai w Katowicach

Zapasy: Trzy medale dla zawodników Dalinu na Międzynarodowym Turnieju im. Jana Czai w Katowicach

Złoty medal wywalczył Krzysztof Szpakiewicz, brązowy Jan Mastela i Wojciech Łętocha

W katowickim spodku odbył się Międzynarodowy Turniej im. Jana Czai w zapasach w stylu klasycznym. Wzięło w nim udział 114 zawodników z 11 klubów ze Śląska, Małopolski, woj. łódzkiego oraz dwa zespoły z Czech.

W zawodach pod opieką trenera Ryszarda Szpakiewicza uczestniczyli zawodnicy Dalinu Myślenice Jan Mastela, Jakub Miska, Jakub Moskała, Krzysztof Szpakiewicz oraz młodzicy Wojciech Łętocha, Hubert Tylek i Mikołaj Łętocha.

Myśleniczanie zdobyli trzy medale, dwa czwarte miejsca, piąte i siódme. Złoty medal wywalczył startujący w kat wagowej do 55 kg w grupie kadetów Krzysztof Szpakiewicz wygrywając w finale z Jakubem Bade z GKS Katowice. W kat. do 80 kg Jan Mastela wywalczył brązowy medal, a Jakub Moskała zajął czwarte miejsce.

Trzeci z kadetów - Jakub Miska również wygrał dwie walki i dwie przegrał zajmując czwarte miejsce w kat. wagowej do 71 kg. Walkę o brązowy medal przegrał z Czechem Danielem Janoskiem. W grupie młodzików w kat. wagowej do 48 kg brązowy medal zdobył Wojciech Łętocha, a jego kuzyn - Mikołaj Łętocha zajął 5 miejsce. Hubert Tylek, który wygrał awansem dwie walki w najliczniejszej kategorii wagowej do 52 kg zajął ostatecznie siódme miejsce.

- Bardzo cieszy dobra dyspozycja i postawa naszych zawodników szczególnie przed zbliżającymi się ważnymi zawodami - Mistrzostwami Europy w Sumo oraz przed kolejnymi prestiżowymi turniejami zapaśniczymi. Będzie to Międzynarodowy Memoriał Władysława Bajorka w Krakowie, Międzynarodowy Turniej im. Ryszarda Dworoka w Rudzie Śląskiej i Międzynarodowy Turniej Barbórkowy w Katowicach. Krzysztof Szpakiewicz kończył wszystkie walki przed czasem, a podczas zawodów nie stracił żadnego punktu. Ozdobą była walka finałowa z Jakubem Bade z którym do tej pory Krzysiek dwa razy przegrał. Tym razem zwyciężył w pierwszej rundzie przez poddanie przeciwnika przy stanie 6:0. Jasiu Mastela najbardziej zacięte walki stoczył z Czechem Radkiem Szkanderą, oraz z Kubą Moskałą . W tej kategorii wagowej zwyciężył Jakub Brzózka z Siły Mysłowice, a o pozostałych miejscach na i poza podium zdecydowały zdobyte punkty techniczne, ponieważ cała trójka wymienionych zawodników miała bilans po dwie walk wygrane i dwie przegrane – mówi trener Ryszard Szpakiewicz.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Myślenice. Szachiści rywalizowali na Rynku
Szachy 0

Myślenice. Szachiści rywalizowali na Rynku

Pasjonaci szachów mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas XV Spotkań Szachowych na myślenickim Rynku   Do zmagań w tegorocznej edycji turnieju stanęło 21...