Okolice

Dobczyce będą mieć kino cyfrowe

Dobczyce będą mieć kino cyfrowe

Sejmik Województwa Małopolskiego przyznał 100 tys. zł na utworzenie kina cyfrowego w RCOS w Dobczycach. Gmina dołoży 50 tys. zł

Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął uchwałę o przyznaniu kwoty 100 tys. zł gminie Dobczyce na dofinansowanie cyfryzacji kina w Regionalnym Centrum Oświatowo – Sportowym w Dobczycach. Pieniądze będą przeznaczone na zakup sprzętu do cyfrowej projekcji filmów w auli widowiskowej. Wkład gminy Dobczyce będzie na poziomie 50 tys. zł.

Aula widowiskowa zostanie wyposażona w sprzęt cyfrowy zgodnie ze standardami DCI. Zostanie zamontowany ekran srebrny kinowy, zakupiony projektor i odtwarzacz wraz z odpowiednim oprogramowaniem. 

Przyznanie dofinansowania jest formą wyrażenia uznania, szczególnie w związku z przypadającym na ten rok obchodami 25 rocznicy samorządności w Polsce, dla zasług wybitnego samorządowca śp. Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce Marcina Pawlaka.

- Doceniając i kontynuując jego dzieło, jakim niewątpliwie jest budowa Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach, Województwo Małopolskie postanawia wesprzeć Gminę i Miasto Dobczyce w dalszym udoskonalaniu obiektu poprzez cyfryzację – napisał w uzasadnieniu do Uchwały Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Krzysztof Markiel.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 2 kwi 2015

  Genialny pomysł, bo przeciez w okolicy nie ma kina które ledwo zipie ^^

  37 3 Odpowiedz
 • 4 kwi 2015

  Kolejny pretekst na wydanie publicznych pieniędzy, bo przecież gdyby otwarcie kina miało być dochodowe w dobczycach to ono by zwyczajnie powstało z prywatnej kasy, no ale cóż widocznie 30 minut do krakowa czy 15 minut drogi do myślenic to za daleko i trzeba wydać 150 tys....

  21 2 Odpowiedz
 • 4 kwi 2015

  trafna inwestycja! tutaj pełna ironia

  11 1 Odpowiedz
 • 7 kwi 2015

  Super, nic nie uczymy się na błędach !!!

  "Zawodowy" brawa dla autora jest zawodowych redaktorem.
  Odtwarzacz taki jak mam w domu, tylko "zawodowy" ręce opadają.
  W takiej instalacji projektor i media serwer bądź po prostu serwer służący do przechowywania i odtwarzania materiałów stanowią integralną całość.

  2 1 Odpowiedz

Zobacz więcej