Okolice

Umowa podpisana. Kino w Dobczycach do końca września

Umowa podpisana. Kino w Dobczycach do końca września

Kino cyfrowe w Dobczycach powstanie w auli widowiskowej Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowym do końca września

Umowę na utworzenie kina cyfrowego podpisał burmistrz Paweł Machnicki wraz z wiceburmistrz Haliną Adamską – Jędrzejczyk, skarbnikiem Zofią Murzyn i Dyrektorem Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Krzysztofem Markielem. Kino powstanie w auli widowiskowej do końca września tego roku.

- Podpisujemy bardzo znacząca umowę, znacząca nie dlatego, że dotyczy dużych kwot, milionowych, bo kwota dotacji i całego zadania jest niewielka, ale dlatego, że sprawa dotyczy obszaru kultury i pewnego elementu kultury, jakim jest sentyment do kina. W Dobczycach, w szczególności starsze pokolenie, czuje sentyment do kina, bo takie kino kiedyś tutaj było i odgrywało niezapomnianą rolę – mówił Paweł Machnicki.

Sejmik Województwa Małopolskiego 30 marca 2015 roku przyznał kwotę 100 tysięcy na zakup sprzętu do cyfrowej projekcji filmów w auli widowiskowej. Wkład gminy Dobczyce wyniesie 50 tysięcy złotych. Zostanie zamontowany ekran srebrny kinowy, zakupiony projektor i odtwarzacz wraz z odpowiednim oprogramowaniem.

- Otrzymacie Państwo najnowocześniejszą aparaturę do wyświetlania filmów w 3D. Umożliwi ona oglądanie transmisji takich jak Metropolitan Opera, przedstawień baletowych w najwyższej jakości obrazu i dźwięku - zapewniał dyrektor Krzysztof Markiel.

Powiązane tematy

Dobczyce będą mieć kino cyfrowe
Okolice 4

Dobczyce będą mieć kino cyfrowe

Sejmik Województwa Małopolskiego przyznał 100 tys. zł na utworzenie kina cyfrowego w RCOS w Dobczycach. Gmina dołoży 50 tys. zł

Komentarze

 • 29 maj 2015

  Brawo , bo przeciez w okolicy nie ma kina ktore ledwo zipie, super wydane pieniadze :)

  12 Odpowiedz
 • 29 maj 2015

  Cóż Już się realnie zawiedliśmy, bo Pan Machnicki kreował się na rozsądnego, a to patrz... Ale to nie tylko jego wina bo Ta cała władza z sejmiku...NP. Pan Sowa Z sejmiku mając brata księdza , by sie wreszcie zaczął zastanawiać z ta całą platformą jak nonszalancko i łatwo wydaje ludzkie publiczne ciężko zarobione pieniądze na takie trzeciorzędne pomysły jak choćby to kino w dobczycach, podczas gdy wiele zadań puplicznych z zakresu pomocy rodzinie, osobom niepełnosprawnym i słuzby zdrowia braku dróg etc. leży kompletnie. Dziwi również fakt , że ksiądz Sowa chyba brat marszałka nic empatycznego w tym temacie nie doradzi a wręcz popiera wszystkie pomysły platformy , byle tylko wesprzec władze lokalne platformy tak jak w dobczycach. A na Marginesie Pan Mchnicki nie czuje chyba, że jest już inna rzeczywistość zupełnie co do dostępu do filmów 3D i to , że kiedyś było w dobczycach kino i on ma takie zamarzenie aby sentymenty piaskowych dziadków powróciły, to jeszcze nie jest wystarczajca przesłanka do tego , aby marnować taka masę publicznego grosza. Jedyne co tu rozumiem to to że platforma odgórnie wspiera lokalnych działaczy aby budować swoje imperium w terenie.

  6 6 Odpowiedz
 • 29 maj 2015

  Proponuję na pierwszy seans "Przygody Koziołka Matołka "

  6 4 Odpowiedz
 • 29 maj 2015

  Tak sobie czytam i się zastanawiam, niech mi ktoś przypomnie ile kosztował sprzęt kinowy dla myślenickiego MOKiS'u?

  10 Odpowiedz
 • 29 maj 2015

  Jakieś 600tyś zł

  10 Odpowiedz

Zobacz więcej