Sport

DALIN REAKTYWACJA. Czy pierwsza drużyna wróci na stadion Grochala?

DALIN REAKTYWACJA. Czy pierwsza drużyna wróci na stadion Grochala?

Udało się wybrać nowy zarząd Dalinu Myślenice. Czy po rocznej przerwie seniorska piłka wróci na stadion Grochala? 

 

Klub przestał istnieć po tym jak na trzecim walnym spotkaniu sprawozdawczo-wyborczym w sierpniu 2014 roku nie udało się wybrać zarządu. Do klubu wszedł kurator sądowy, który reprezentował go do tej pory. Niedawno udało się skompletować nowy zarząd klubu co pozwala myśleć o tym, że seniorska piłka wróci na stadion Grochala od przyszłego sezonu. Jeżeli tak się stanie biało-zieloni wystąpią o dwie klasy niżej - czyli w V lidze.

Na czele nowego zarządu stanął Andrzej Talaga, wiceprezesem ds. piłki nożnej został Jerzy Moskal, a wiceprezesem ds. organizacyjnych Artur Wątor, funkcję sekretarza pełnić będzie Krzysztof Święch. Pozostali członkowie zarządu to Adam Klimas, Robert Nowak, Wiesław Bałucki, Wiesław Ostafin, Bartłomiej Bylica, Kazimierz Wincenciak i Władysław Sentysz.

Jak podaje Gazeta Myślenicka w ostatnich czterech latach dług klubu udało się zmniejszyć ze 125 tys. zł do 29 tys. zł. 

W jednym z naszych sondaży pytaliśmy Was, czy seniorska piłka nożna powinna wrócić na stadion im. Gustawa Grochala. Większość uważa, że 94-letni klub powinien nadal reprezentować Myślenice (61%), co trzeci z Was (33%) ma odmienne zdanie, a 6% nie ma w tej sprawie zdania.

 

Powiązane tematy

Komentarze (10)

 • mirek@ 22 kwi 2015

  oby sie udalo! pilka powinna wrocic na stadion grochala. mam nadzieje ze zglosicie druzyne do grupy w ktorej gra orzel mielibysmy prawdziwe miastowe derby

  21 8 Odpowiedz
 • 22 kwi 2015

  Całe szczęście że w nowym zarządzie nie ma osób które do tego upadku doprowadziły.

  17 6 Odpowiedz
 • 1 maj 2015

  odpuścić starych starych a zbudować pierwsza drużynę z obecnych juniorów....puki Ci nie uciekli jeszcze do Krakowa.

  8 1 Odpowiedz
 • 22 kwi 2015

  Zróbmy akcję i wesprzyjmy drużynę Dalinu Myślenice !!! Myślę, że sporo osób by przelało nawet symboliczne 5zł, 10zł czy 50zł :)

  14 14 Odpowiedz
 • 25 kwi 2015

  Dług zmniejszono ale tylko dlatego ze rozliczenia została jesienna oraz noworoczna dotacja z UM mimo że klub nie funkcjonuje od kilku miesięcy a teraz będzie musiał sobie radzić bez dotacji która wspanialomyslnie została wykorzystana na "oddluzenie". Dziękujemy ex prezesowi który nomen omen sam był sędzia we własnej sprawie jako kurator....normalność? Oby nastąpiła w innej formie!

  8 4 Odpowiedz

Zobacz więcej