Sport

DALIN REAKTYWACJA. Czy pierwsza drużyna wróci na stadion Grochala?

DALIN REAKTYWACJA. Czy pierwsza drużyna wróci na stadion Grochala?

Udało się wybrać nowy zarząd Dalinu Myślenice. Czy po rocznej przerwie seniorska piłka wróci na stadion Grochala? 

 

Klub przestał istnieć po tym jak na trzecim walnym spotkaniu sprawozdawczo-wyborczym w sierpniu 2014 roku nie udało się wybrać zarządu. Do klubu wszedł kurator sądowy, który reprezentował go do tej pory. Niedawno udało się skompletować nowy zarząd klubu co pozwala myśleć o tym, że seniorska piłka wróci na stadion Grochala od przyszłego sezonu. Jeżeli tak się stanie biało-zieloni wystąpią o dwie klasy niżej - czyli w V lidze.

Na czele nowego zarządu stanął Andrzej Talaga, wiceprezesem ds. piłki nożnej został Jerzy Moskal, a wiceprezesem ds. organizacyjnych Artur Wątor, funkcję sekretarza pełnić będzie Krzysztof Święch. Pozostali członkowie zarządu to Adam Klimas, Robert Nowak, Wiesław Bałucki, Wiesław Ostafin, Bartłomiej Bylica, Kazimierz Wincenciak i Władysław Sentysz.

Jak podaje Gazeta Myślenicka w ostatnich czterech latach dług klubu udało się zmniejszyć ze 125 tys. zł do 29 tys. zł. 

W jednym z naszych sondaży pytaliśmy Was, czy seniorska piłka nożna powinna wrócić na stadion im. Gustawa Grochala. Większość uważa, że 94-letni klub powinien nadal reprezentować Myślenice (61%), co trzeci z Was (33%) ma odmienne zdanie, a 6% nie ma w tej sprawie zdania.

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • mirek@ 22 kwi 2015

  oby sie udalo! pilka powinna wrocic na stadion grochala. mam nadzieje ze zglosicie druzyne do grupy w ktorej gra orzel mielibysmy prawdziwe miastowe derby

  21 8 Odpowiedz
 • 22 kwi 2015

  Całe szczęście że w nowym zarządzie nie ma osób które do tego upadku doprowadziły.

  17 6 Odpowiedz
 • 22 kwi 2015

  Zróbmy akcję i wesprzyjmy drużynę Dalinu Myślenice !!! Myślę, że sporo osób by przelało nawet symboliczne 5zł, 10zł czy 50zł :)

  14 14 Odpowiedz
 • OKOKI 22 kwi 2015

  Wejscie na to boisko Dalinu wygląda jak brama do obozu koncentracyjnego.

  9 15 Odpowiedz
 • 22 kwi 2015

  Mam nadzieję, że jak termin pozwoli boisko będzie tez czasami udostępniane dla Respektu Myślenice. Dziewczyny walczą, my staramy się dopingować na trybunach jak możemy... :)

  9 9 Odpowiedz
 • 23 kwi 2015

  Skład zarządu nie nastraja optymistycznie, aby mieć przynajmniej nadzieję, iż nastąpi reaktywacja Dalinu. Ale życzę im jak najlepiej.

  7 9 Odpowiedz
 • 25 kwi 2015

  Dług zmniejszono ale tylko dlatego ze rozliczenia została jesienna oraz noworoczna dotacja z UM mimo że klub nie funkcjonuje od kilku miesięcy a teraz będzie musiał sobie radzić bez dotacji która wspanialomyslnie została wykorzystana na "oddluzenie". Dziękujemy ex prezesowi który nomen omen sam był sędzia we własnej sprawie jako kurator....normalność? Oby nastąpiła w innej formie!

  8 4 Odpowiedz
 • Krzysztof Murzyn 26 kwi 2015

  Co Ty piszesz kolego ... niesmialy?
  Zastanów się dobrze (3 razy) ..... zanim coś publicznie napiszesz. To nie jest Hyde Park.
  Ex Prezesa i ..... nomen omen kuratora powinieneś z szacunkiem kiedykolwiek go zobaczysz pozdrawiać NA KOLANACH. Takich ludzi należy szanować do końca. Pozostawił klub w normalnej sytuacji.
  Jeśli "ktoś" ma ochotę na tworzenie grupy seniorów to nich ZNAJDZIE kasę dla zawodników, którzy nie mają żadnych sentymentów dla gry w prawie 100 letnim klubie. Dla innych powinno nie zabraknąć pieniędzy.
  Życzę sukcesów nowemu Zarządowi, aby mu się to udało.

  7 4 Odpowiedz
 • 30 kwi 2015

  Ciekaw jestem użytkowniku volley2000 ile razy Ty się zastanowiłeś zanim napisałeś to co napisałeś.
  Po pierwsze- Twoim zdaniem normalną sytuacją jest że klub z prawie 95-letnią tradycją nie ma drużyny seniorskiej? Skoro tak, gratulacje!
  Po drugie, Pan o którym mówisz, zanim został kuratorem(tylko w Polsce jest możliwa taka sytuacja..) był przez długi okres prezesem tego Klubu, pytanie moje jest jedno, kto więc doprowadził do sytuacji takiej jaka jest w chwili obecnej, czyż aby nie prezes/kurator?
  Gdybyś choć trochę pomyślał , to nie pisał byś ironicznie że "ktoś" ma ochotę na tworzenie drużyny seniorów, patrząc na nazwiska ludzi którzy tworzą nowy zarząd, z tego co ja kojarze wiekszość była albo jest nadal związana z Klubem.
  Moim skromnym zdaniem, nowy zarząd czega ogrom pracy, myśle że każdy komu myślenicka piłka leży na sercu będzie im dobrze życzył i w jakimś nawet najmniejszym stopniu będzie w stanie pomóc, żeby Dalin stanął na nogi!!
  Życzę wytrwałości i sukcesów nowemu zarządowi, oby udało się przywrócić pierwszą drużynę seniorów

  "Ex Prezesa i ..... nomen omen kuratora powinieneś z szacunkiem kiedykolwiek go zobaczysz pozdrawiać NA KOLANACH. Takich ludzi należy szanować do końca. Pozostawił klub w normalnej sytuacji."
  czytam to po raz 10 chyba i nie wiem już czy się śmiać czy płakać..

  ps.

  Nie zapominajmy o tym że mamy jeszcze jeden klub piłkarski w Myślenicach, który walczy o utrzymanie i każdy powinien trzymać kciuki i dopingować aby Orłowi udało się zrealizować cel!

  4 7 Odpowiedz
 • 1 maj 2015

  odpuścić starych starych a zbudować pierwsza drużynę z obecnych juniorów....puki Ci nie uciekli jeszcze do Krakowa.

  8 1 Odpowiedz

Zobacz więcej