Sport

Rajdy samochodowe: Tomasz Kasperczyk 7. w Rajdzie Karkonoskim [WIDEO]

Rajdy samochodowe: Tomasz Kasperczyk 7. w Rajdzie Karkonoskim [WIDEO]

Borykający się z problemami ze skrzynią biegów myśleniczanin Tomasz Kasperczyk zajął 7 miejsce po eliminacjach do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 

Druga eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, rozgrywana w Karkonoszach, rozpoczęła się od dwóch przejazdów legendarnego OS-u Karpacz. Drugi dzień to trudne, techniczne odcinki, zakończone widowiskowym Power Stage-em w Jeleniej Górze. Tomasz Kasperczyk – kierowca Tiger Rally Team po problemach ze skrzynią biegów podczas pierwszego dnia rajdu i dobrym tempie na niedzielnych próbach zajął siódmemiejsce w klasyfikacji generalnej. 

Załoga Tiger Rally Team – Tomasz Kasperczyk i Damian Syty przyjechali w Karkonosze zmotywowani do szybkiej i efektywnej jazdy. Jednak priorytetem była obecność namecie i cenne punkty w klasyfikacji rocznej RSMP. Wymagające odcinki specjalne postawiły wysoko poprzeczkę przed zawodnikami.Na zakończenie niedzielnego etapu organizatorzy przygotowali dodatkowo punktowany odcinek miejski, rozgrywany na ulicach Jeleniej Góry. 

Tomasz Kasperczyk: Jesteśmy na mecie i zapisujemy na swoim koncie pierwsze punkty w klasyfikacji rocznej RSMP. Nie wszystkie założenia przed rajdowe udało się jednak zrealizować. Podczas pierwszego sobotniego OS-u awarii uległa skrzynia biegów. Na szczęście dojechaliśmy do serwisu, gdzie mechanicy w niespełna 22 wymienili uszkodzoną skrzynię. Drugi dzień był zdecydowanie lepszy – choć nasze tempo na siedmiu wymagających, technicznych odcinkach mogło być nieco lepsze. Obsada jest bardzo silna i czołówka ciśnie mocno. Teraz skupimy się na przygotowaniach do kolejnej rundy RSMP i postaramy się przyspieszyć.

Damian Syty: Rajd zaczęliśmy od samego początku z przygodami, bo już na siódmym kilometrze pierwszego odcinka specjalnego mieliśmy problemy ze skrzynią biegów– czwarty bieg zaczął szwankować, więc większą część odcinka pokonaliśmy niesprawnym samochodem. Podczas serwisu mechanicy w ekspresowym tempie wymienili uszkodzoną skrzynię biegów i na drugi przejazd Karpaczaruszyliśmy w pełni sprawnym autem. Niedzielne, trudne i techniczne OS-y pojechaliśmy zdecydowanie szybciej, choć nierównym tempem. Udało się nam jednak osiągnąć kilka dobrych czasów co nastraja pozytywnie przed kolejną rundą RSMP. Ważne że osiągnęliśmy metę na przyzwoitym miejscu i zapisujemy pierwsze punkty w tym sezonie. 

Tomasz Kasperczyk urodził się w 1992 roku w Myślenicach. Profesjonalną przygodę z rajdami rozpoczął w roku 2011 od startów w wybranych rundach Rajdowego Pucharu Polski oraz Rally Vsetin w Czechach. Rok 2012 to pełny sezon Rajdowego Pucharu Polski oraz czeski Rajd Kostelec. W kolejnym sezonie Tomasz Kasperczyk zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski w klasie 6. Kolejny - 2014 rok to zmiana samochodu i walka o punkty w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.  Nowy samochód i bardzo intensywny program treningowy zaowocował 6 miejscem w klasyfikacji generalnej RSMP i pierwszym podium w tym cyklu podczas Rajdu Dolnośląskiego.Duet Tomasz Kasperczyk-Damian Syty zajął znakomite, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. 

Powiązane tematy

Komentarze (3)

 • 18 maj 2015

  Do autora !!! To nie są ELIMINACJE !!!!!!!!!!! W rajdach nikt się nie eliminuje !!!!!!!!!!
  Każdy Rajd to jest Runda !!!
  Tytuł powinien wyglądać tak .
  Rajdy samochodowe: Tomasz Kasperczyk 7. po rundzie do Mistrzostw Polski

  5 3 Odpowiedz
 • 18 maj 2015

  Może też być tak: Tomasz Kasperczyk 7. po 2 eliminacji RSMP :-)
  Problem, że to ktoś od zawodnika podsyła tekst, pewnie zapomniał dodać tytuł i redakcję poniosło :-)

  1 Odpowiedz
 • 20 maj 2015

  przyjemnie się oglada takie newsy gdzie nazwiska naszych flagowych reprezentantów Tomka i Roberta kręcą się wokół takiej elity jak Bryan Bouffier czy Tomek Kuchar , super. Jednak z drugiej strony szkoda , że ani wzmianki nt. naszego jedynego rodzynka Klaudii .... :-( gdzie sam start w takim rajdzie to wyzwanie.

  Odpowiedz

Zobacz więcej