Miasto

Nieletni chcą pić. Jak odmówić im alkoholu?

Nieletni chcą pić. Jak odmówić im alkoholu?

Między innymi tego mogą dowiedzieć się sprzedawcy w ramach startującej dzisiaj akcji "Pozory mylą, dowód nie"

Dzisiaj rusza kampania „Pozory mylą, dowód nie” prowadzona przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce – Browary Polskie pod hasłem „Odpowiedzialny sprzedawca”. Jej celem jest zapobieganie sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim.

W jaki sposób? Rozwiązaniem ma być internetowa platforma szkoleniowa dla sprzedawców, która jest bezpłatnym narzędziem do nauki dla… sprzedawców. Ci dzięki platformie mogą nauczyć się asertywnych zachowań dotyczących odmowy sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim.

Powiązane tematy

Komentarze (7)

 • OKOKI 8 cze 2015

  Trzeba nie mieć serca aby odmówić spragnionemu.

  52 15 Odpowiedz
 • 8 cze 2015

  Większej głupoty,to się już nie dało wymyślić?
  Kto i ile na tym zarobi?

  43 9 Odpowiedz
 • Raphaell 8 cze 2015

  Zobaczymy na Dniach Mc:) czy nie będą handlować

  39 5 Odpowiedz
 • 9 cze 2015

  Podnieść limit wiekowy spożycia alkoholu do 21 lat i po kłopocie. Jak "starszy" kolega kupi piwko dla "małolatów" to ukarać takim mandatem że się mu odechce. To samo powinno dotyczyć sprzedawców: nie masz ukończone 21 lat, nie masz prawa sprzedaży alkoholu, jak sprzedasz małolatom to to samo co w powyższym zdaniu. Skoro luka w prawie, to należy ją załatać. Widocznie współczesna młodzież nie "dorosła" do przywilejów więc im się nie należą.

  13 21 Odpowiedz
 • Robert 9 cze 2015

  Tiger72, bardzo cenna uwaga. Ja już nie chodzę z dziećmi na zarabie w tych dniach, bo się pytają, czy to festiwal piwa. Jak można obstawić cały plac budami z piwem. Co to jest, jakaś lumpiarnia? Potem się dziwią, że młodociani chcą pić.

  13 1 Odpowiedz
 • 11 cze 2015

  Wytrzaskać po ryju. Jakieś pytania jeszcze ?

  5 3 Odpowiedz
 • 12 cze 2015

  Czy redakcja już nie ma pomysłu na artykuły?? Owszem problem picia przez małolatów istnieje ale poziom artykułów na miasto-info ostatnio spada na łeb, na szyje. A dziś co mamy na głównej?
  Artykuł o parkowaniu, czy raczej artykuł o tym że na fejsie jest strona o parkowaniu :/
  Artykuł o piciu nieletnich, czy raczej artykuł o tym, że jest jakaś strona dla sprzedawców :/
  Artykuł o "gwiazdach", które wystąpią na dniach Myślenic i okolicznych miejscowości. I byłoby ok gdyby nie to, że dzięki temu wpisowi dowiedziałem się że pomiędzy miastami jest jakaś rywalizacja. Kto zaprosi większą "gwiazde"! Przecież to nie o to chodzi!

  4 1 Odpowiedz

Zobacz więcej