Miasto

Myślenice: Nastolatki sięgają po alkohol. Skąd go biorą?

Myślenice: Nastolatki sięgają po alkohol. Skąd go biorą?

Najpierw pijany szesnastolatek wyrzucał śmieci z kosza na ulicę, a kilka dni później policjanci zatrzymali nastolatki pijące piwo… na Rynku. Skąd nastolatki biorą alkohol?

Szesnastoletni gimnazjalista z Myślenic wyrzucał śmieci z jednego z koszów na ulicę Marszałka Piłsudskiego. Podczas interwencji straży miejskiej zaczął uciekać. Po chwili został złapany. Jak się okazało 16-letni gimnazjalista był pod działaniem alkoholu i powiedział, że z kolegami pił wcześniej wódkę. 

- Został przekazany matce. Nastolatek na pewno odpowie za przejawy demoralizacji - wyjaśnia Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji. Policjanci wyjaśniają sprawę, ustalając m.in. kto sprzedał lub podał chłopcu alkohol.

Grzywna za sprzedaż piwa nieletnim

Ustalona została natomiast sprzedawczyni, z jednego ze sklepów przy ul. Reja w Myślenicach, która po południu 20 maja sprzedała niepełnoletniej piwo. Przed godz. 16:00 miejski monitoring zarejestrował, jak kupionym tam alkoholem raczy się na rynku pięć uczennic jednej z myślenickich szkół ponadgimnazjalnych (w wieku od 15 do 17 lat). 

- Po wylegitymowaniu zostały przekazane rodzicom. Odpowiedzą za przejaw demoralizacji. Ekspedientce grozi natomiast odpowiedzialność za przestępstwo: jest to grzywna, której wysokość wyznaczy sąd. W gestii tego organu pozostaje także możliwość orzeczenia zakazu prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lub podawaniu napojów alkoholowych - wyjaśnia Szymon Sala.

Powiązane tematy

Komentarze (18)

 • Andrzej Tomaszewski 28 maj 2015

  Ponieważ chodzę bardzo często na Zarabie na spacery z psem, to widzę, jak młodzież pije i pali w parku. Przestałem już im zwracać uwagę, ze względu na moje bezpieczeństwo (mam 69 lat). Jest jednak zarzut wobec policji i straży miejskiej, ponieważ nie wychodząc z radiowozu, nie zobaczą nic. Gdzie są patrole piesze?

  97 6 Odpowiedz
 • 28 maj 2015

  Patrole piesze ograniczają się do patrolowania... korytarzy budynku Policji. Niestety.

  93 3 Odpowiedz
 • 28 maj 2015

  I niech mi ktos powie ze straz miejska sie przydaje :) chyba do zapychania stanowisk znajomymi :)

  70 8 Odpowiedz
 • Inżynier Monk 28 maj 2015

  Tak jakby w "atrakcyjnych" miastach młodzież nie piła...
  Jak ktoś chce iść na wódkę, to go żadna atrakcja nie odwiedzie.

  40 29 Odpowiedz
 • 28 maj 2015

  a ja ostatnio widziałem jak dwóch strażników miejskich z myślenic zamiast samochodem to poruszali się na rowerach i sprawdzali zaparkowane samochody czy nie stoją na zakazie trochę mnie to zdziwiło pozytywnie

  26 3 Odpowiedz

Zobacz więcej