Kultura

Spotkania z Folklorem: Korowód festiwalowy przeszedł przez miasto

Ponad 350 artystów przeszło ulicami Myślenic z Zarabia na Rynek bawiąc mieszkańców 

Przemarsz ulicami Myślenic blisko 350 artystów w barwnym korowodzie. Parada podczas której artyści ubrani w tradycyjne stroje ludowe w towarzystwie kapel niczym w Rio de Janeiro bawiła publiczność i mieszkańców Myślenic zgromadzonych na trasie korowodu. 

Ta propozycja, to jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń Festiwalowych. Parada wyruszyła z ronda im. Marszałka Marka Nawary przy ul. Piłsudskiego i przeszłą dalej: ul. Piłsudskiego, do skrzyżowania z ul. Słowackiego, kolejno w ul. Słowackiego do ronda w śródmieściu, ul. Kościuszki, aż do Rynku, gdzie rozpoczęły się kolejne prezentacje Festiwalowe.

Powiązane tematy

Komentarze

 • jacek fala 6 lip 2015

  Korowód bardzo ładny ,ale czy nie wstyd "miastu" za ten brud panujący na ulicach - niewykoszona trawa wzdłuż,
  Bysinki, walające się śmieci - pełno piachu i pyłu - czyżby nie zdążono jeszcze posprzątać po zimie.
  Wygląda to tak jakby zamiast porządnie się umyć , wylewamy na siebie tony perfum.
  Sam wysiłek Piotrka spełznie na niczym , gdy włodarze miasta nie wspomogą go w kreowaniu pozytywnego wizerunku Myślenic.

  45 2 Odpowiedz
 • OKOKI 6 lip 2015

  Śmietnik na ulicach to tu jest przez cały rok.Miasto jest brudne i zaśmiecone.Na staż mejską pieniądze mają ,a na to by miasto wysprzątać to nie mają.

  28 1 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 12 lip 2015

  Witam,
  powiedzcie mi jak to jest, że pobory burmistrza Ostrowskiego i p. Majchrowskiego są takie same a pan Majchrowski dba o Krakówa tutaj w Myślenicach syf. Spraszamy ludzi ze świata, żeby im nasz śmietnik pokazać.
  Widzieliście w Krakowie przepełnione kosze? Bo ja nigdy. Rzeczywiście jaki pan taki kram.
  Burmistrz przedkłada życie osobiste nad troskę o wizerunek miasta. Wstyd mi.

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Bogna Becker wraca do Myślenic po 15 latach z wystawą „Lalki to My”
Kultura 3

Bogna Becker wraca do Myślenic po 15 latach z wystawą „Lalki to My”

Wernisaż odbył się w ramach wydarzeń związanych z Kulturalnymi Dniami Myślenic 2019. Bogna Becker wróciła ze swoją twórczością do Myślenic po 15 latach przerwy, mimo że na co dzień mieszka i pracuje w Drogini Jej prace zostały zaprezentowane w Galerii Sztuki Współczesnej w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu w Myślenicach. Wernisaż był inauguracj...

Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne 2019: Zobacz, jak pracują artyści
Kultura 0

Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne 2019: Zobacz, jak pracują artyści

„Most Zamiast Murów - Artystyczne Przełamywanie Barier”. „ODDŹWIĘK” to hasło trwających na Zarabiu XXII Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych w których każdy może wziąć udział Od 15 lipca w Myślenicach trwają XXII Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne dla artystów profesjonalnych oraz XIX Europejskie Warsztaty Plastyczne dla dzieci i młodzieży....

Tutaj filmy wyświetlają na miejskich murach
Dobczyce 0

Tutaj filmy wyświetlają na miejskich murach

„Kino w dobrym klimacie” to cykl plenerowych projekcji filmowych, które przez całe lato odbywać się będą na Staromiejskim Wzgórzu w Dobczycach Tegoroczny cykl filmowy rozpoczął seans filmu „Sugar Man”. Poza wspomnianym dokumentem, amatorzy plenerowych pokazów zobaczą m.in. komedię „Za jakie grzechy, dobry Boże?”, „Wszystko za życie” („Into the Wil...