Sport

Piłka nożna V liga: Dalin wraca do gry, ale w "krakowskiej" grupie

Piłka nożna V liga: Dalin wraca do gry, ale w "krakowskiej" grupie

Po reaktywacji drużyna Dalinu Myślenice zagra w V lidze, ale nie z okolicznymi drużynami tylko w… grupie krakowskiej

W kwietniu, po rocznej przerwie udało się skompletować nowy zarząd Dalinu Myślenice , co oznacza, że seniorska piłka wróci na stadion Grochala na Zarabiu. Po reaktywacji drużyna miała występować w V lidze w lokalnej grupie, gdzie gra m.in. Orzeł Myślenice. Tak się jednak nie stanie. 

Zarząd klubu wystosował prośbę do Małopolskiego Związku Piłki Nożnej o przydzielenie do Klasy Okręgowej - Kraków II, a ta została rozpatrzona pozytywnie. Efekt? Dalin zagra z następującymi drużynami: AP Kmita Zabierzów, Borek Kraków, Clepardia Kraków, Garbarnia II Kraków, Kaszowianka Kaszów, Lotnik Kryspinów, Nadwiślan Kraków (beniaminek), Piast Wołowice, Podgórze Kraków, Prokocim Kraków, Świt Krzeszowice (spadkowicz), Tęcza Piekary (beniaminek), Złomex Branice. 

Natomiast w lokalnej grupie Klasa Okręgowa Kraków III występują okoliczne drużyny takie jak: Czarni Staniątki, Dziecanovia Dziekanowice, Gdovia Gdów, Gościbia Sułkowice, Hejnał Krzyszkowice, Jordan-Sum Zakliczyn, Karpaty Siepraw (spadkowicz), LKS Rudnik, Orzeł Myślenice, Pcimianka Pcim, Raba Dobczyce, Targowianka Targowisko (beniaminek), Tempo Rzeszotary (beniaminek), Wolni Kłaj. 

 

Powiązane tematy

Komentarze (13)

 • 8 lip 2015

  Jak dla mnie nie ma racjonalnego wytłumaczenia takiej decyzji.
  Czego się obawiali?
  Jak chcesz być najlepszy pokaż to na swoim podwórku!
  PNQ pisze o tym że zawodnicy będą mieli bliżej dojeżdzać, jasne trochę humoru i szydery jest potrzebne ale z tego co wiadomo nie będzie na szczęście żadnego "zaciągu krakowskiego".
  Większość kibiców liczyła na zacięte mecze z lokalnymi sąsiadami ale niestety musimy się obejść smakiem.
  Jestem przekonany że każdy z nas skłonny byłby przyjść na mecze z Orłem,Gościbią,Karpatami etc.. niż na mecz za przeproszeniem z Złomexem, Kaszowianką czy Piastem Wołowice.
  Szkoda że nikt nie liczył się z kibicami tylko patrzył na swoją dup..

  15 4 Odpowiedz
 • mirek@ 8 lip 2015

  według mnie to celowe zagraie. latwiej bedzie grac w grupie krakowskiej bo tutaj kazdy mecz bylby o honor - z Orlem walka, z Sułkowicami walka, z Sieprawiem walka z Dobczycami itp. kazda druzyna chciałaby wygrac ze sławnym Dalinem i to mogłoby utrudnić awans... ale uważam ze to nie fair i powinni grac w lokalnej grupie

  16 6 Odpowiedz
 • 8 lip 2015

  śmieszna decyzja olewająca kibiców będzie dalinek grał przy pustych trybunach a mogło być inaczej ale zarząd widocznie nie ma jaj jak i zawodnicy

  13 6 Odpowiedz
 • 8 lip 2015

  STRACH PRZED LOKALNYMI DRUŻYNAMI TAKA JEST PRAWDA
  bo co by to się działo jakby słynny DALIN przegrał z drużynami z wiosek, wstydu i tak nie uniknie się takim zachowaniem.

  10 5 Odpowiedz
 • 8 lip 2015

  a czym podyktowana jest ta niechęć ??? strach to strach i "bęcki" od lokalnych "miernot" - jak byś nie nazywał drużyn z okolicy - ciekawie by wyglądały w CV niektórych "piłkarzy" i jak by się na mieście pokazali po przegranych derbach z Orłem/Krzyszkowicami/Rabą. Jak byś wtedy ich nazwał ?? a przepraszam oczywiście by nie przegrali z nimi ... szkoda, że się nie dowiemy czy aby Pcimianka/Gościbia/Rudnik a już nie daj Boże Karpaty na koniec nie miały by bilansu 2-0 z zawodnikami Biało-Zielonych(tu chyba nic się nie zmieniło ??).
  Ze sportowym pozdrowieniem i pierwszego miejsca na koniec rundy wiosennej.
  PS. może śladem niektórych drużyn z wyższych lig zmienić nazwę na Dalin Kraków-Myślenice

  10 6 Odpowiedz

Zobacz więcej