Sport

Szymon Jopek, Mariusz Pustuła i Rafał Bereza Mistrzami Strażaków

Szymon Jopek, Mariusz Pustuła i Rafał Bereza Mistrzami Strażaków

Dwa lata temu pojechali jako nowicjusze na Mistrzostwa Strażaków FCC & TFA Husqvarna Poland do Torunia. W tym roku wygrali je wyprzedzając o ponad 34 sekundy „KM PSP Bielsko-Biała”

Dwa lata temu pojechali jako nowicjusze na Mistrzostwa Strażaków FCC & TFA Husqvarna Poland do Torunia. W tym roku Szymon Jopek, Mariusz Pustuła z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Myślenicach oraz Rafał Bereza z PSP Krasnystaw tworzący wspólnie zespół pod nazwą „Team Południe” zdobyli pierwsze miejsce w TFA wyprzedzając o ponad 34 sekundy „KM PSP Bielsko-Biała”. 

Indywidualnie  w formule FCC w kategorii Open wygrał Rafał Bereza zdobywając tytuł „Najtwardszego z Najtwardszych Strażaków”, w formule TFA - 3 miejsce zdobył Szymon Jopek, Mariusz Pustuła został sklasyfikowany na 8 miejscu.

W zawodach uczestniczyło ponad 230 zawodników, w tym trzy panie z 11 państw.  

FA to formuła zawodów składająca się z następujących konkurencji; rozwinięcie i podłączenie dwóch linii wężowych do motopompy oraz zwijanie linii wężowych i złożenie ich do skrzynek, 100 uderzeń 6-kilogramowym młotem, podnoszenie i przenoszenie 70kg manekina na odcinku kilkudziesięciu metrów, bieg przez specjalny drewniany tunel z obciążeniem rąk do 20 kg, wejście –przeskoczenie ściany o wysokości 3 metrów, wykonanie zadań z wykorzystaniem 3-metrowej drabiny nasadkowej, pokonanie schodów na 12 metrowej wieży i wniesieniu obciążenia, następnie wyciągnięcie węży na szczyt tej wieży za pomocą liny, 300-metrowy bieg z wężami gaśniczymi oraz wejście na 40 metrową wieżę, po wąskiej zabytkowej klatce schodowej. 

Limit czasowy do wykonania każdej konkurencji do cztery minuty.

Powiązane tematy

Komentarze (3)

Zobacz więcej

Myślenice. Szachiści rywalizowali na Rynku
Szachy 0

Myślenice. Szachiści rywalizowali na Rynku

Pasjonaci szachów mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas XV Spotkań Szachowych na myślenickim Rynku   Do zmagań w tegorocznej edycji turnieju stanęło 21...