Szymon Jopek, Mariusz Pustuła i Rafał Bereza Mistrzami Strażaków

Dwa lata temu pojechali jako nowicjusze na Mistrzostwa Strażaków FCC & TFA Husqvarna Poland do Torunia. W tym roku wygrali je wyprzedzając o ponad 34 sekundy „KM PSP Bielsko-Biała”

Dwa lata temu pojechali jako nowicjusze na Mistrzostwa Strażaków FCC & TFA Husqvarna Poland do Torunia. W tym roku Szymon Jopek, Mariusz Pustuła z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Myślenicach oraz Rafał Bereza z PSP Krasnystaw tworzący wspólnie zespół pod nazwą „Team Południe” zdobyli pierwsze miejsce w TFA wyprzedzając o ponad 34 sekundy „KM PSP Bielsko-Biała”.

Indywidualnie  w formule FCC w kategorii Open wygrał Rafał Bereza zdobywając tytuł „Najtwardszego z Najtwardszych Strażaków”, w formule TFA - 3 miejsce zdobył Szymon Jopek, Mariusz Pustuła został sklasyfikowany na 8 miejscu.

W zawodach uczestniczyło ponad 230 zawodników, w tym trzy panie z 11 państw.

FA to formuła zawodów składająca się z następujących konkurencji; rozwinięcie i podłączenie dwóch linii wężowych do motopompy oraz zwijanie linii wężowych i złożenie ich do skrzynek, 100 uderzeń 6-kilogramowym młotem, podnoszenie i przenoszenie 70kg manekina na odcinku kilkudziesięciu metrów, bieg przez specjalny drewniany tunel z obciążeniem rąk do 20 kg, wejście –przeskoczenie ściany o wysokości 3 metrów, wykonanie zadań z wykorzystaniem 3-metrowej drabiny nasadkowej, pokonanie schodów na 12 metrowej wieży i wniesieniu obciążenia, następnie wyciągnięcie węży na szczyt tej wieży za pomocą liny, 300-metrowy bieg z wężami gaśniczymi oraz wejście na 40 metrową wieżę, po wąskiej zabytkowej klatce schodowej.

Limit czasowy do wykonania każdej konkurencji do cztery minuty.