Miasto

Koniec z korkami? Trwa przebudowa ul. Słowackiego i wyjazdu ze Słonecznej

Ruch w tej części miasta ma upłynnić nowy most, który starostwo buduje nad Bysinką. Ze Słonecznej będziemy mogli skręcać wyłącznie w prawo

Most powstaje nad Bysinką na wysokości ul. Żwirki i Wigury w miejscu kładki dla pieszych. 

Wyjeżdżając z ul. Słonecznej będziemy mogli skręcić wyłącznie w prawo w ul. Słowackiego, a do zawracania w kierunku świateł służyć będzie nowy most.  Ma to zmniejszyć korki powstające na Słonecznej w chwili, gdy samochody wjeżdżają na most łączący dwie nitki ul. Słowackiego. Prosto ze Słonecznej będą mogły jechać wyłącznie busy i autobusy. 

Nowy most będzie miał długość 15 m, szerokość od 8,4 do 12,3 m. Powstanie na nim także przejście dla pieszych, a istniejąca kładka zostanie zlikwidowana. 

Do tej pory rozebrano stalową kładkę dla pieszych/ Po obu stronach Bysinki wykonywane są roboty ziemne, wiercone i betonowane są pale. Będą one następnie zwieńczone oczepami żelbetowym, które wraz ze ściankami będą stanowiły przyczółki nowego mostu. Do istniejącego mostu dobudowane zostanie skrzydło nowego mostu, które pozwoli na zwiększenie promienia skrętu przy wjeździe na most z prawobrzeżnej części ul. J. Słowackiego i wykonanie chodnika dla pieszych.

Inwestycja realizowana jest ze środków rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa i środków Powiatu Myślenickiego. Ogólna wartość robót wynosi: 1 277 278,69 zł brutto, w tym: z uzyskanego dofinansowania: 638 639,00 zł brutto, z udziału własnego: 638 639,69 zł brutto.

 

Prace potrwają do 30 września 2015 roku. 

 

Powiązane tematy

Są dopłaty do komunikacji autobusowej. Którędy pojadą obsługujące ją busy?
Myślenice 43

Są dopłaty do komunikacji autobusowej. Którędy pojadą obsługujące ją busy?

Pierwsze kursy na dwóch liniach w Myślenicach ruszyły 2 września, natomiast w Raciechowicach nastąpi to w październiku. Jak będzie przebiegała trasa i gdzie znajdą się przystanki autobusowe?  Jednym z częściej poruszanych podczas sesji rady gmin tematów były połączenia i liczba kursów realizowana przez prywatnych przewodników. Problem dotyczył zby...

Komentarze

 • 24 lip 2015

  Rozumiem ze zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania sie w obu kierunkach miedzy mostkami.

  62 2 Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 24 lip 2015

  Nie chcę być pesymistą, ale trudno mi sobie wyobrazić kierowców, wpuszczających kopcące busy, czy autobusy przed siebie. Zakaz zatrzymywania w tym miejscu, powinien być ustawiony już dawno temu.

  19 7 Odpowiedz
  • mirek@ 24 lip 2015

   nie musza ich wpuszczac, bo na pewno powstanie na slonecznej pas do prawoskretu w slowackiego. jest na tyle miejsca. a busy beda jechac prosto. most ktory laczy dwie nitki slowackiego jest krotki - miesci 3 auta, jezeli kolejne tez chce jechac prosto to tamuje ruch na slonecznej przez co robi sie korek... to rozwiazanie moze sie sprawdzic

   9 4 Odpowiedz
 • Damian 24 lip 2015

  Ciekaw jestem jak będzie z jazdą od miasta w kierunku świateł, bo tam właśnie ten krótki mostek blokuje, jak sporo samochodów chce skręcać ku Dekadzie.

  9 4 Odpowiedz
 • 24 lip 2015

  No więc prosto na mostek będą mogły nadal jechać autobusy i Busy więc nadal będzie się korkowała słoneczna bo ile tych autobusów czy busów na tym mostku się zmieści ? 2 ? (a resztą będzie blokować słoneczną żeby wjechać na ten mostek) to już prędzej te busy i autobusy powinny być kierowane na nowy most a nie tylko osobówki. Albo w ogóle ze słonecznej zabronić jazdy na wprost i wszystko kierować na nowy mostek. W takim wypadku jak to jest zaplanowane śmiem twierdzić iż po prostu gówno się zmieni...

  16 14 Odpowiedz
  • Bartek Bartkowski 24 lip 2015

   ile buso/autobusow wyjezdza na raz ze slonecznej? 2?

   16 5 Odpowiedz
   • 24 lip 2015

    Rozumiem, że nie zdarzają się sytuację/godziny w których jest kocioł z wyjeżdżającymi busami/autobusami z zajezdni busów/ dworca ? to, że nie ma u nas ruchu jak na marszałkowskiej w Warszawie oznacza, że mamy na odwal się "rozwiązać" problem korkowania słonecznej ? jeżeli tak to spoko i pozdro 600. Podkreślam takie rozwiązanie nic nie daję, a jedynie pewne osoby przytulą troche siana z racji zorganizowania przetargu na ten nawrotowy mostek.
    Wystarczy cały ruch rzucić na mostek nawrotowy i problemu nie będzie. A jak słysze o odciążeniu tego nowego mostka to mnie krew zalewa. Odciążać to można starą drewnianą konstrukcję gdzieś w jakimś pierdzielniku która sypie się gdy po niej sołtys na rowerze przejedzie a nie NOWY BUDOWANY MOST..

    5 5 Odpowiedz
 • 24 lip 2015

  kasa wyrzucona w błoto, totalnie bez sensu. Trzeba będzie robić niepotrzebne kilometry żeby dojechać na słoneczną, inwestycja robiona pod busiarzy. Ruch od strony dobczyc wzrośnie, i w godzinach szczytu powstaną zatory na słowackiego, zawracających na światłach będzie więcej, do tego wyjeżdżający z biedronki, z jednego chaosu powstanie nowy. Ciekawe ile kasyt o kosztuje i dlaczego projekt nie był poddany konsultacjom> Postawiło by się patrol przy stacji to od razu każdy po kolei by się nauczył jeździć,a busiarze i tak jeżdżą na skróty przez stacje.

  10 21 Odpowiedz
  • Mariusz 24 lip 2015

   Dlaczego zawracających na światłach będzie więcej?Samochody jadące południową nitką Słowackiego i chcące skręcić w Słoneczną będą to robić na mostku który istnieje.To jadący od Dekady nie będą mogli jechać na niego na wprost,ale jadący od Borzęty jak i od centrum będą mogli na niego wjeżdżać.

   13 4 Odpowiedz
 • 24 lip 2015

  Kolego, żaden samochód osobowy nie będzie mógł wjechać na mostek przed słoneczną - spójrz na mapę i jeszcze raz przeczytaj opis

  10 3 Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 24 lip 2015

  Najlepiej, gdyby ten nieszczęsny mostek, w ogóle wyłączyć z ruchu dla wjeżdżających czy to od Dekady, czy od świateł. Wtedy lewy pas można przeznaczyć dla skręcających w lewo - do rynku, a prawy zostaje na wprost i nic się nie korkuje. Komunikacja miejska może spalić pół literka ropki więcej i pojechać odrobinę dalej.

  Przy okazji - przełożyłbym to lustro, na drugą stronę ulicy, tak żeby widzieć nadjeżdżające pojazdy.

  https://www.google.pl/maps/@49.83331,19.946578,3a,75y,159.27h,77.64t/data=!3m6!1e1!3m4!1siVq5WSzfcbQcK-sr-uYhnQ!2e0!7i13312!8i6656

  Wiem, że służy głównie bezpieczeństwu pieszym, ale przy zajętym przez parkujące samochody prawym pasie, wyjazd to koszmar.

  5 5 Odpowiedz
 • adzygmunt 24 lip 2015

  A co będzie z parkującymi samochodami po obu stronach Słowackiego.Jedna nitka wystarczy? Może to jest próba zapełnienia parkingu po byłym dworcu busów? i kasy dla...miasta?

  9 7 Odpowiedz
  • Johann Gambolputty... Z Ulm. 24 lip 2015

   adzygmunt, według planu, znak drogowy B-36, czyli zakaz zatrzymywania się, ma być ustawiony na początku skrzyżowania Słoneczna - Słowackiego, ale tylko do drogi łączącej Armii Krajowej, ze Słowackiego. Potem samowolka. A od Żwirki i Wigury do świateł też nie ma zakazów.
   A co do kasy - to chyba logiczne? ;)

   2 3 Odpowiedz
 • 24 lip 2015

  Zakaz parkowania na Słowackiego po obu stronach to podstawa. Czuję jednak, że w pierwszej kolejności co się zmieni to portfel z tytułu płaconych mandatów (zanim co niektórzy nauczą się nowej organizacji). Poza tym to powstająca galeria powinna zadbać a płynność ruch (zresztą Dekada również) - tak jest wszędzie tylko nie w Myślenicach. A jak się patrzy chodzi o upłynnienie ruchu zarówno dla busów, które nie powinny korzystać z mostku - obligatoryjny nakaz skrętu w prawo. Po drugie upłynnienie ruchu dla nowej galerii!!! A tak poza tym to może te busy wynieść poza obszar miasta i zrobić komunikację miejską z dojazdem do busów. Wiem zaraz mnie zlinczują, ale jak się patrzy na stan niektórych busów to się zastanawiam kto wydał im pozwolenie na przewożenie ludzi. A może kolejne rondo? - dawno nic nowego nie powstało. Środki z subwencji przeznaczyć na powstawanie nowych!!!!!! dróg bo niedługo miasto stanie w jednym wielkim korku .... tyle w temacie.

  8 6 Odpowiedz
 • 24 lip 2015

  nakaz skrętu w prawo w slowackiego dla wszystkich oraz zakaz skrętu w lewo jadących z dobczyc/borzęty oraz zakaz zatrzymywania po obu stronach slowackiego to by udrożniło ale i tak będą korki........

  2 2 Odpowiedz
  • Mariusz 25 lip 2015

   Fakt,najlepiej byłoby jakby to tak funkcjonowało.Wszyscy jadący od Dekady skręcają w prawo i nawrotka na nowym moście,a ten most który jest teraz na Słoneczniej byłby jednokierunkowy w stronę Dekady.Powstałoby coś na kształt tego rozwiązania co jest pod Carrefourem.

   4 1 Odpowiedz
 • 25 lip 2015

  AAgnieszka, otóż to, busy można przenieść, gdzie ? a chociażby na plac starego targu a ten darmowy parking przerzucić pod carrefour i wszyscy by byli zadowoleni. Tylko niemal jestem pewny, że tego nie zrobią a dlaczego ? ano dlatego, że dworzec busów to siedlisko przeciętnych zjadaczy chleba którzy swoje zarobione pieniądze muszą gdzieś zostawić a przecież Galeria Myślenicka i Dekada na te pieniądze właśnie czekają i w życiu nie zgodzą się, żeby ktoś im zabrał z pod nosa dworzec Busów.

  6 5 Odpowiedz
 • 25 lip 2015

  [cytat=AAgnieszka]Zakaz parkowania na Słowackiego po obu stronach to podstawa. Czuję jednak, że w pierwszej kolejności co się zmieni to portfel z tytułu płaconych mandatów (zanim co niektórzy nauczą się nowej organizacji). Poza tym to powstająca galeria powinna zadbać a płynność ruch (zresztą Dekada również) - tak jest wszędzie tylko nie w Myślenicach. A jak się patrzy chodzi o upłynnienie ruchu zarówno dla busów, które nie powinny korzystać z mostku - obligatoryjny nakaz skrętu w prawo. Po drugie upłynnienie ruchu dla nowej galerii!!!

  A dlaczego to niuby galeria ma płacić? Galeria podatkami w tym państwie sporo więcej zapłaci.
  Dlaczego jesli ktos rozwija interes i placi podatki ma jeszcze zadbac o plynnosc i nowe drogi,dlatego place podatki panstwu aby panstwo tym sie zajelo

  3 4 Odpowiedz
 • 25 lip 2015

  Wszyscy wymieniają mostek koło Dekady jako problem korków w tym rejonie, a nikt nie zastanowi się nad zachowaniem samych ludzi, którzy w wielkiej części przyczyniają się do powstawania tych korków. Przykład - jadę od strony dekady ulicą Słoneczną, chcę dojechać do Dobczyc. Już na wysokości ulicy Armii Krajowej napotykam korek na jakieś 15-20 pojazdów w stronę skrzyżowania z ulicą Słowackiego. Jadę dalej. Oczywiście mostek, mieszczący jakieś 4-5 samochodów osobowych również zakorkowany. Jakimś cudem udaje mi się na niego wjechać, przede mną stoją 3 pojazdy, wszystkie mają włączony lewy kierunkowskaz. Z prawej strony oraz z naprzeciwka nie nadjeżdża żaden pojazd, więc spokojnie mogą opuścić mostek. Czemu tego nie robią? Prawy pas jest zajęty aż do wysokości mostku, natomiast na lewym pasie jest tylko jeden pojazd. Czemu nie skręcą na lewy pas? Myślę sobie, ok, może jakimś cudem wszystkie 3 pojazdy chcą wjechać na Zakopiankę w kierunku Stróży, więc muszą zająć prawy pas. Co się okazuje potem? Jeden pojazd pojechał do biedronki, dwa kolejne w kierunku Osieczan.

  I tu jest problem - ludzie sami blokują ten mostek. Zamiast wjechać na lewy pas i potem zmienić na prawy, a jest na to bardzo dużo miejsca, kilkaset metrów, wolą stać na tym mostku i czekać, aż będzie można wjechać na prawy pas, żeby potem się ,,nie męczyć'' ze zmianą pasa ruchu, bo ten manewr ich przerasta. Podobnie pod samą dekadą - wiadomo, że zaparkować pod dekadą w godzinach szczytu graniczy z cudem, a ludzie jednak pchają się tymi samochodami pod same drzwi, blokują przy tym nie tylko parking przy Dekadzie, ale i Słoneczną. A obok jest tyle uliczek, gdzie po wprowadzeniu płatnego parkowania po 2 godzinach są pustki. Ale przejście 200 metrów to zbyt duży wysiłek, po co się męczyć...

  Sam pomysł budowy nowego mostu uważam za dobry, ale nie do końca przemyślany organizacyjnie. Tak jak pisali poprzednicy, uważam, że stary mostek, sprawiający teraz tyle problemów, powinien zostać przemianowany na jednokierunkowy z dwoma pasami ruchu - jeden do jazdy na wprost w stronę dekady, drugi do zawracania, podobnie jak to jest przy Carrefourze, tyle że w odwrotnym kierunku. Na ulicy Słowackiego w kierunku Rynku obowiązkowy zakaz parkowania, tak, aby w końcowej fazie lewy pas służył tym wjeżdżającym na nowy mostek, a prawy pas jadącym dalej w stronę centrum. Moim zdaniem pozostawienie starego mostku tylko dla autobusów i busów mija się z celem, gdyż ,,Dworzec'' przy Dekadzie to nie Dworzec Główny w Krakowie - nie ta skala.

  11 3 Odpowiedz
 • Mariusz 25 lip 2015

  Akurat na ten nowy mostek ma być dodatkowy trzeci pas zjazdowy ze Słowackiego,a za mostkiem wjazdowy na południową nitkę.

  2 1 Odpowiedz
 • 26 lip 2015

  Mam kilka zastrzeżeń do tego projektu.
  Po pierwsze zamiast wyprowadzić ruch z pod "centrum handlowego" na drogi wylotowe (DK7 i DW 967) planowana organizacja ruchu wprowadzi więcej pojazdów do miasta. W jaki sposób? Kierowcy jadący w kierunku Zakopanego, Stróży, czy Pcimia, będąc z przymusu na wysokości ul. Zwirki i Wigury nie zawrócą w kierunku świateł, tylko pojadą przez Piłsudskiego i zarabie. To samo dotyczy jadących w kierunku Dobczyc. Jadąc z od dekady wybiorą ul. Kazimierza Wielkiego.
  Po drugie przejście dla pieszych przez Słowackiego przy Słonecznej już jest niebezpieczne. Po dodaniu tu trzeciego pasa będzie jeszcze gorzej. Przesunięcie samego przejścia w stronę miasta nie przypadnie do gustu pieszym. To samo przy Żwirki i wigury.
  Po trzecie przy tak dużej inwestycji pozostanie problem lewoskrętu dla karetek pogotowia ratunkowego, które do tej pory przez mostek przy Żwirki i Wigury jeżdżą pod prąd, bo jest to najszybsza droga na SOR zarówno od strony Krakowa jak i Dobczyc.
  Po czwarte przejazd ze Słonecznej na wprost tylko dła busów (czyli pozostawienie fizycznej możliwości jazdy) prowadzi do tworzenia patologi. Bez monitoringu, lub ciągle obecnego patrolu prosto pojadą również samochody osobowe.

  Nowy obiekt mostowy powinien powstać po zachodniej stronie obecnie istniejącego (bliżej centrum). Ruch po obecnym mógłby odbywać się w kierunku szpitala (odwrotnie niż obecnie), a na nowej części powstała by zawrotka jak na obecnym. Przy takim układzie można by się pokusić o legalny przejazd z północnej nitki Słowackiego w Żwirki i Wigury. W razie konieczności była by możliwość (przy odpowiednim wyprofilowaniu przepraw) utworzenia w tym miejscu ronda.

  3 3 Odpowiedz
 • Raphaell 26 lip 2015

  Ktoś wie kiedy wymieniano asfalt na remontowanym mostku??.....wydaje mi się że niedawno??!!

  4 6 Odpowiedz
 • Mariusz 27 lip 2015

  Nowy asfalt był chyba przy dojeździe na most,w ramach budowy kanalizacji położyli ten asfalt.Na samym moście nie było nic robione chyba.

  6 2 Odpowiedz
 • 27 lip 2015

  Mostek był remontowany i to niedawno. Przed remontem były w nim duże dziury strach było się nim poruszać.

  Czy ktoś pomyślał o przepustowości ul. Słowackiego? O ludziach którzy tam mieszkają, wjazd-wyjaz z domu. Już teraz są spore korki ok 8 i od 15. A teraz cały ruch się tam przeniesie.
  Zakaz zatrzymywania już jest.
  Nie wspominając o kładce która min. Dzieci i licealiści chodzą do szkół. Ani o pacjentach którzy przychodzą do lekarza.

  Zamiast na etapie budowy dekady( w sumie to miał być DWORZEC = RUCH AUTOBUSOWY) i stacji pomyśleć o przepustowości gdy można było wydzielić trzeci pas do skrętu do galerii jednej czy drugiej tak jak jest na słowackiego przy bp.
  Tylko po co myśleć i projektować można zatkac miasto i wydać niepotrzebnie pieniądze... A i tak korek z tego będzie....

  2 3 Odpowiedz
  • Ewcia 27 lip 2015

   Niby kiedy się ten remont odbył? Mostek do samego końca miał ogromne dziury, że zawieszenie można było zgubic.

   1 5 Odpowiedz
 • 28 lip 2015

  Albert7575 napisał: A dlaczego to niby galeria ma płacić? Galeria podatkami w tym państwie sporo więcej zapłaci.
  Dlaczego jesli ktoś rozwija interes i płaci podatki ma jeszcze zadbać o płynność i nowe drogi,dlatego płacę podatki państwu aby państwo tym się zajęło [/cytat]
  Albo cenzura, albo ... mniejsza z tym.
  Dlaczego? Przepisy prawa drogowego i wyrok NSA.

  3 2 Odpowiedz
 • Mariusz 7 paź 2015

  Mieli do 30 września otworzyć most a tu nadal się grzebią.Szczególnie piesi mają przekichane.

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Zmarł sierż. szt. Łukasz Płachta. To dla niego mieszkańcy zbierali krew
Myślenice 4

Zmarł sierż. szt. Łukasz Płachta. To dla niego mieszkańcy zbierali krew

W pomoc choremu na białaczkę policjantowi z Myślenic w ostatnich dniach włączyły się setki mieszkańców, którzy oddawali dla niego krew. Nie udało się go uratować, a walkę z postępującą chorobą sierż. szt. Łukasz Płachta zakończył dzisiaj Jak informują policjanci Łukasz Płachta przegrał walkę z błyskawicznie postępującą chorobą, mimo ofiarnej pomoc...

Zebrali 18 litrów krwi. Ciągle można pomóc Łukaszowi Płachcie
Myślenice 1

Zebrali 18 litrów krwi. Ciągle można pomóc Łukaszowi Płachcie

W czasie trwania niedzielnych imprez sportowych na Zarabiu zorganizowana została kolejna zbiórka krwi na rzecz sierż. szt. Łukasza Płachty, policjanta Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, który zmaga się z ostrą białaczką Kilka dni temu pisaliśmy o policjancie z Myślenic, który o chorobie dowiedział się nagle i potrzebuje krwi. Na nasz apel o...

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"
Alarmujecie 5

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"

W weekend otrzymaliśmy od kilku z naszych czytelników zgłoszenia dotyczące uszkodzonej kładki nad Rabą. Dzisiaj ubytki zostały uzupełnione, ale jak sugerujecie "kładka wymaga interwencji" Dla jednych "wiszący most", dla innych "kładka", ale większość wiadomości jakie w ostatnim czasie przesyłacie na redakcja@miasto-info.pl dotyczy jej stanu. W min...

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 
Drogi 0

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 

Przez kilkadziesiąt minut przed godz. 8 zamknięta była Zakopianka po tym jak przed wiaduktem w Myślenicach zderzyły się trzy samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala Do wypadku doszło o godz. 7.55 na drodze krajowej nr 7 przy wiadukcie nad ul. Piłsudskiego. Kiedy strażacy z JRG Myślenice dotarli na miejsce, zastali trzy rozbite samochody i jedną...

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic
Myślenice 28

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic

W pierwszej kolejności drogowcy zajęli się ulicami Gałczyńskiego i Bema, z których zdzierany jest asfalt. Odcinek od skrzyżowania z ul. Jordana i Reja jest wyłączony z ruchu. Piesi mogą przechodzić wzdłuż bloku na ul. Gałczyńskiego oraz budynków przy ul. Bema To na ul. Gałczyńskiego i Bema, które jako pierwsze przechodzą remont, utrudnienia potrwa...