Okolice

Bysina: Roczny chłopiec ma raka oczu. Rodzice proszą o pomoc

Ksawery ma ponad rok. Lekarze zdiagnozowali u niego raka oczu. Rodzice zbierają na operację, która może go uratować. Jej koszt to 1,18 mln zł

Ksawery wraz z rodzicami mieszka w Bysinie. Urodził się w czerwcu 2014 roku. W pierwszym roku rozwijał się prawidłowo, ale pod koniec czerwca jego mama zauważyla u niego zeza. - Ile to osób mówi, że dzieci ma podobne problemy i że one mijają. Jego oczy nie dawały mi jednak spokoju i razem z mężczem zdecydowaliśmy się wybrać do lekarza - mówi Joanna Sadzik, matka chłopca. 

Po serii badań dna oka okazało się, że dziecko ma siatkówczaka (Retinoblastoma), czyli raka. - Diagnoza była dla nas druzgocąca. Okazało się, że Ksawery ma raka w obydwóch oczach - mówi Joanna. 

W Polsce nie ma skutecznej metody na walkę z tą chorobą. Rodzice szukają ratunku w Stanach Zjednoczonych. Można przeprowadzić tam operacę, ale jej kosztów nie refunduje NFZ. Jej koszt to 1,18 mln zł. - Sprzedajemy co mamy, a to dopiero mała część tej kwoty - przekonuje matka chłopca. 

- Jeżeli ktokolwiek z was mógłby nas wesprzeć w jakikolwiek sposób, to bardzo proszę - pomóżcie nam! - apeluje. 

Kontakt do rodziny Sadzików znajduje się na specjalnie przygotowanej stronie za pośrednictwem której starają się zebrać na operację syna. Na ten temat piszecie również na forum

Powiązane tematy

Komentarze

 • 4 sie 2015

  Aż się nóż w kieszeni otwiera . Jak w Polsce"nie ma skutecznej metody"
  to taką operację powinno sponsorować NFZ
  Oczywiście rozumiem,jakby to dotknęło jakiegoś ministra, to by momentalnie ustawę zmienili

  105 10 Odpowiedz
 • Krystian 4 sie 2015

  Witam,
  razem z zespołem chętnie zorganizowalibyśmy koncert charytatywny (myślę, że kilka zespołów by się do akcji przyłączyło).
  Ktoś może wie jak można zorganizować taką akcje, ma doświadczenie?
  Miejsce, nagłośnienie, promocja?
  Proszę o kontakt PW

  127 4 Odpowiedz
 • 4 sie 2015

  Można byłoby zorganizować zbiórkę również na Dniach Myślenic. Co o tym sądzicie?

  173 4 Odpowiedz
 • 4 sie 2015

  Link do strony:

  http://podajdalej.net/

  29 4 Odpowiedz
 • 4 sie 2015

  Większa grupa motocyklowa tez się przyłączy i pomoże :)

  62 5 Odpowiedz
 • 4 sie 2015

  eLJot jak coś będzie w temacie daj znać na priv, chętnie się przyłączę jak tylko będę mógł

  16 3 Odpowiedz
 • Krystian 5 sie 2015

  Witam,
  wróciłem właśnie ze spotkania i będzie dobrze a nawet bardzo.
  Pomysł z koncertem rozwinął się do dużej akcji charytatywnej.
  Wkrótce zostanie podane więcej informacji.

  66 3 Odpowiedz
  • 5 sie 2015

   Wiadomo już coś odnośnie terminu koncertu i tej akcji? Bo bardzo możliwe, że uda się załatwić jakieś fanty od sportowców na licytację, więc można to połączyć.

   16 2 Odpowiedz
 • 5 sie 2015

  Witam zy mogę coś zaproponować. Jestem wolontariuszką w pewnym Stowarzyszeniu. Bardzo często piszę emai do różnych organizacji o pomoc materialną. Niedawno dostałam odpowiedź od Kancelarii Prezydenta że służą pomocą przy organizacji licytacji i koncertów charytatywnych. Osoby które będą organizowały ten koncert mogą zgłosić się drogą mailową do kancelarii prezydenta. Trzeba nagłośnić tę sprawę.

  38 2 Odpowiedz
 • Hell Haven 5 sie 2015

  Gdyby były potrzebne jakieś płyty DVD lub CD do licytacji, z podpisami zespołu, czy też bez, to proszę piszcie na maila: kuba.wegrzyn@wp.pl.

  Wyślemy ile się da.

  31 3 Odpowiedz
 • Paweł Stanisław Latoń 5 sie 2015

  Zespół Spectrum z Sułkowic również mógłby przyłączyć się do akcji! Jesli by to była dobra data to jak najbardziej. Jak by coś było wiadomo to piszcie do nas.Wtedy zrobimy wszystko co w naszej mocy.. Niech Ksawery i jego rodzice wiedzą że nie są sami. Uważam że w taką akcję powinno włączyć się miasto. Mdek Myślenicki mógłby zorganizować nagłośnienie i jakieś fajne miejsce. Zauważalne Np.rynek. Tak aby jak najwięcej ludzi przyjechało. Jest dużo kapel są ,motocykliści. Myślę że Huntersi też z swym sprzętem pomogli by chętnie. Można zorganizować naprawdę wielką akcję i pomóc rodzinie finansowo i duchowo.

  29 2 Odpowiedz
 • Krystian 5 sie 2015

  @Paweł Latoń
  UMiG Myślenice bardzo nam pomaga i nawet miejsce trafnie napisałeś gdyż nasza impreza właśnie w tym miejscu się odbędzie :)
  resztę informacji napiszę na PW gdyż są jeszcze do potwierdzenia.

  23 2 Odpowiedz
 • 5 sie 2015

  Może jakieś fanty na licytację od sportowców? Pisałam już do kilku, czekam na odpowiedź. Być może uda się coś pozyskać :)

  21 2 Odpowiedz
 • Piotr 5 sie 2015

  Wiadomo jaka jest natura Polaka, potrafi sie żreć z sąsiadem dzień w dzień, ale kiedy przyjdzie pomóc praktycznie bezbronnej istocie potrafi spiąć dupe i na uszach stanąć żeby to zrobić. Dobrze Napoleon Bonaparte powiedział: "Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia dajcie to do zrobienia Polakom". Ze strony zespołu jesteśmy bardzo zaskoczeni odzewem i obiecujemy że zrobimy co w naszej mocy żeby pomóc sfinansować tą operację ! Stay tuned :)

  27 2 Odpowiedz
 • 5 sie 2015

  Do kiedy można ewentualnie zbierać fanty od sportowców? Znam parę zagranicznych i krajowych gwiazd jeździectwa, które zapewne z chęcią pomogą w zbiórce.

  16 2 Odpowiedz
 • Krystian 5 sie 2015

  Jeśli chodzi o fanty będę pisał w przyszłym tygodniu gdyż nie wiadomo czy będziemy mogli zorganizować aukcje (kwestie prawne, podatki itp.)

  12 3 Odpowiedz
 • 5 sie 2015

  Rozumiem, jakbyście potrzebowali kogoś do pomocy w organizacji itp. to piszcie, chętnie pomogę: piwowarska.gabriella@gmail.com

  14 2 Odpowiedz
 • 6 sie 2015

  Sugerowałbym zgłosić prośbę do "Sprawy dla Reportera" . Odzew na prośbę jest tam ogromny.

  22 2 Odpowiedz
 • 6 sie 2015

  Albo do Wiadomości TVP.

  8 2 Odpowiedz
 • 6 sie 2015

  Napisałem do Zbyszka Stonogi. On właśnie założył fundację swojego imienia i pomaga w różnych sprawach.
  On sam ma na fejsie ok 300tyś polubień to dotrzemy do szerszej ilości ludzi.

  17 2 Odpowiedz
 • 7 sie 2015

  Każda złotówka się liczy...

  11 1 Odpowiedz
 • Hell Haven 7 sie 2015

  Witam.
  Proszę o kontakt na mail kuba.wegrzyn@wp.pl od kogoś, kto organizuje cały event. Wczoraj kontaktowała się z nami Pani z Dziennika Polskiego, potwierdziliśmy jej możliwość wysłania płyt do licytacji, oraz być może jakiś dodatkowy event. Prosimy o kontakt.

  10 1 Odpowiedz
 • 7 sie 2015

  Oficjalnie, będzie zorganizowana zbiórka na dniach Myślenic (napisane na profilu FB).

  12 1 Odpowiedz
 • 8 sie 2015

  Napisałam prośbę o udostępnienie na fb do osób,które mają dużą siłę przebicia :Stonoga(który już udostępnił),Wolska,Chodakowska,Siatkarka Liga,Lewandowska,napewno się uda,jestem przekonana:)

  6 1 Odpowiedz
 • 9 sie 2015

  Pomysłem tez jest zorganizowanie zbiórki na parafiach po Mszach Św. Nie znam procedury czy to proboszcz danej parafii czy ktoś wyżej daje pozwolenie ale jezeli jeszcze nie skorzystano z tej mozliwosci to zachęcam rodziców aby zaczęli od swojej parafii to Ksiadz napewno udzieli potrzebnych informacji.wtedy przy okazji ogłoszeń parafialnych Ksiadz odczyta apel rodziców i napewno ludzie wspomogą,trzeba skorzystać z każdej możliwości.

  6 1 Odpowiedz
 • Paweł Stanisław Latoń 9 sie 2015

  W Sułkowicach jak najbardziej! Z Księdzem gadać! Bedzie pomagał wiem to.

  4 1 Odpowiedz
 • 9 sie 2015

  gdyby to chodziło o posła bądz kogos z jego rodziny ,napewno nfz pokryłby taka operację ,ale dziecko w polsce sie nie liczy,dlatego coraz mniej dzieci się rodzi.Myślę jeżeli w parlamencie w jesieni zasiądą prawdziwi ludzie a nie tacy jak dotychczas to może będą wiecej patrzeć na dobro człowieka,zwłaszcza dzieci i starszych.

  6 6 Odpowiedz
 • Damian 10 sie 2015

  Jeśli chodzi o koncert to zespół Dolina Cieni również chętnie się przyłączy. Możemy udostępnić kilka naszych płyt do licytacji. W razie czego proszę o kontakt do mnie na PW

  6 1 Odpowiedz
 • Krystian 11 sie 2015

  17 sierpnia o godz 15:00 zapraszamy na spotkanie do Urzędu Miasta i Gminy Myślenice - sala obrad nr 13, I piętro - wszystkich chętnych, którzy zechcą zaangażować się w Koncert charytatywny na rzecz Ksawerego Sadzika, organizowany przez zespół Echo i Panią Dorotę Ruśkowską oraz innych ludzi dobrej woli. Jest już program oraz część atrakcji. Jeśli ktoś chciałby wystąpić lub pomóc w jakikolwiek inny sposób - serdecznie zapraszamy. (termin koncertu 29 sierpnia, godz 15:00)

  15 1 Odpowiedz
 • 11 sie 2015

  Może jakaś zbiórka zakrętek plastikowych? Zazwyczaj takie akcje mają duży posłuch a może się uda parę złotych zebrać.

  5 1 Odpowiedz
 • Joanna 13 sie 2015

  Proponowaliśmy zbiórkę zakrętek podczas koncertu 29 sierpnia

  3 Odpowiedz
 • 13 sie 2015

  Ta zbiórka zakrętek to jest pewna na 100 %?

  4 Odpowiedz
  • Krystian 13 sie 2015

   Tak, zbiórka zakrętek jest potwierdzona.

   Koncert jest w finalnej fazie planowania.
   W przyszłym tygodniu powinny pojawić się wszystkie informacje.
   Będzie wiele atrakcji, wielu artystów, wolontariusze na rynku będą zbierać pieniądze do puszek.

   3 Odpowiedz
 • 13 sie 2015

  To super. Trzeba to jeszcze nagłośnić i pomóc małego Anołkowi;)

  2 Odpowiedz
 • Damian 13 sie 2015

  No to bardzo dobrze, że będą i zakrętki, bo u mnie ciągle się zbiera na wszelki wypadek. Ten fakt też dobrze by było odpowiednio nagłośnić

  1 Odpowiedz
 • Krystian 14 sie 2015
  3 Odpowiedz
 • Bogusia niewazne 17 sie 2015

  Może Anna Dymna też pomoże//
  W Kalwarii Zebrzydowskiej też księdze pomagają finansowo ..

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Radni ustalili nowe stawki za śmieci. Mieszkańców czeka podwyżka o 100 procent
Pcim 33

Radni ustalili nowe stawki za śmieci. Mieszkańców czeka podwyżka o 100 procent

Od listopada mieszkańcy gminy Pcim, którzy segregują śmieci za ich odbiór zapłacą 19 zł, natomiast ci którzy nie segregują 38 zł. Uchwałę wprowadzającą stuprocentową podwyżkę dzisiaj podjęli radni Podczas dzisiejszych obrad radni przegłosowali uchwałę na mocy której ustalone zostały nowe stawki za odbiór śmieci. Nowe stawki obowiązywać będą od lis...

Puk! Puk! To ja smog. Jestem coraz bliżej...
Powiat myślenicki 7

Puk! Puk! To ja smog. Jestem coraz bliżej...

Lato się skończyło, spada temperatura, zimno doskwiera nam coraz bardziej, a z kominów niektórych domów wydobywa się pierwszy dym. Zaczyna się sezon grzewczy, a wraz z nim do naszych miejscowości zbliża się smog… czym jest i skąd się bierze? Kiedy w marcu ubiegłego roku powstawał Myślenicki Alarm Smogowy, wiele osób twierdziło, że nie przetrwa do...

Robert Żurek nowym przewodniczącym rady. Ciągle nie ma zastępcy
Raciechowice 1

Robert Żurek nowym przewodniczącym rady. Ciągle nie ma zastępcy

Nowym przewodniczącym rady gminy Raciechowice został Robert Żurek, jednak radni nie przegłosowali kandydatury Anny Panek na jego zastępcę Jeśli ktoś spodziewał się podjęcia przez radnych szybkiej decyzji i przegłosowania wyboru przewodniczącego rady gminy Raciechowice, to mocno mógł się zdziwić. Obrady miały odmienny przebieg.  W połowie sierpnia...

Niedawno wypowiedział wojnę drifterom. Dzisiaj Tomasz Suś proponuje inne rozwiązanie
Dobczyce 12

Niedawno wypowiedział wojnę drifterom. Dzisiaj Tomasz Suś proponuje inne rozwiązanie

"Kręciołki, czy to co tam się wyprawia na motorach i samochodami jest żenujące. (…) Zapiszcie się ludzie na jakieś wyścigi” – podczas ostatniej sesji rady gminy do fanów motoryzacji apelował Tomasz Suś. - „OK, ale gdzie?” – pisaliście w komentarzach. Burmistrz proponuje rozwiązanie – ma nim być piknik motoryzacyjny Podczas ostatniej sesji rady gm...

Ostrzeżenie: Wiatr w nocy może wiać z prędkością 100 km/h
Powiat myślenicki 0

Ostrzeżenie: Wiatr w nocy może wiać z prędkością 100 km/h

Na dzisiejszą noc przewidywany jest silny wiatr o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 100 km/h z północnego zachodu. Najsilniejsze porywy wystąpią w górach. Według synoptyka z IMGW, prawdopodobieństwo wystąpienia tak silnego wiatru oceniono na 85 proc. miedzy godziną 20 (17 września) a 9 rano (18 września). Wprowadzono drugi st...