Miasto

Tłumy dla Ksawerego. Zebrano 1 191 532 zł . To więcej niż potrzeba

Tłumy dla Ksawerego. Zebrano 1 191 532 zł . To więcej niż potrzeba

Muzycy, tancerze, śpiewacy, motocykliści oraz wielu innych ludzi wzięło udział w koncercie charytatywnym na rzecz chorego na raka Ksawerego 

Przez ostatni miesiąc na operację Ksawerego udało się zebrać 1 191 532 zł. To więcej niż było potrzebne. 

Ksawery wraz z rodzicami mieszka w Bysinie. Urodził się w czerwcu 2014 roku. W pierwszym roku rozwijał się prawidłowo, ale pod koniec czerwca jego mama zauważyła u niego zeza. - Jego oczy nie dawały mi spokoju i razem z mężem zdecydowaliśmy się wybrać do lekarza - mówi Joanna Sadzik, matka chłopca. 

Po serii badań dna oka okazało się, że dziecko ma siatkówczaka (Retinoblastoma), czyli raka. - Diagnoza była dla nas druzgocąca. Okazało się, że Ksawery ma raka w obydwóch oczach - mówi Joanna. 

W Polsce nie ma skutecznej metody na walkę z tą chorobą. Rodzice szukają ratunku w Stanach Zjednoczonych. Można przeprowadzić tam operację, ale jej kosztów nie refunduje NFZ.. Rodzina musi uzbierać 1,18 mln zł. - Sprzedajemy co mamy, a to dopiero mała część tej kwoty - przekonuje matka chłopca. 

Koncert na myślenickim Rynku

Na scenie wystąpiła Orkiestra Dętą z Zasani, Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice, Toporzanie, Ziemia Myślenicka i Zbyrcoki, a także kapele rockowe Dejm, Gryps i pomysłodawca wydarzenia zespół Echo. Wysłuchaliśmy recitali Ilony Bylicy i Natalii Hodurek, a na poprawę humoru wystąpił Kabaret „Róbmy swoje" z Krakowa.

Smakołykami częstowały gospodynie z terenu Gminy Myślenice oraz Pcimia, Odbyły się pokazy pierwszej pomocy. Wiele atrakcji czekało na najmłodszych, a wszystko w zamian za datek na rzecz Ksawerego.

Wydarzenie poprowadziła Dorota Ruśkowska i Zbyszek Bylica. Datek można było wrzucać do puszek. Na miejscu znajdowali się wolontariusze wyposażeni w specjalnie na tę okazje przygotowane identyfikatory z imieniem i nazwiskiem oraz pieczątką Urzędu Miasta i Gminy Myślenice. Zbierano także nakrętki plastikowe, a kwota z ich sprzedaży zasili konto Ksawerego.

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  29 sie 2015

  no i super! można powiedzieć że kwota została uzbierana!
  Teraz tylko czekać aż Ksawery wróci zdrów...

  92 3 Odpowiedz
 • 29 sie 2015

  Serce Myśleniczan i okolic jest wielkie!! Super!!

  74 3 Odpowiedz
 • 29 sie 2015

  Akcja godna podziwu, ale warto pomyśleć gdzie świat zmierza jak operacja malego dziecka kosztuje ponad milion.... Ktoś tam w Stanach się nieźle wzbogaca na takim nieszczęściu jak nowotwór

  74 14 Odpowiedz
  • 30 sie 2015

   Myślenie lewicowe rodem z PRL-u, wszystkim po równo czyli po nic.
   Tutaj przykład czym się kończy takie myślenie, wszystkim po równo http://dwagrosze.com/2013/11/przyblizanie-socjalizmu.html

   Inwestycja na badanie medyczne to obarczone jest bardzo dużym ryzykiem straty. Koszty leków/lecznia duże bo firmy które zajmują się takimi badaniami muszą odzyskać poniesione wkłady za nieudane badania. Dzięki ludziom który odważyli się zainwestować swoje oszczędności w badania medyczne Ksawery będzie widział, bez "wzbogacenia się kogoś" Ksawery nie miałby szans.

   Tutaj sobie poczytaj o kosztach wynalezienia nowego leku - $4 miliardy ($4 000 000 000) średnio za jeden lek.
   http://www.forbes.com/sites/matthewherper/2012/02/10/the-truly-staggering-cost-of-inventing-new-drugs/

   Jeśli nadal tak uważasz że to zdzierstwo, zatem sprzedaj swój dom/mieszkanie/komputer/smartfon, nie jedź na wakacje do egiptu i zafunduj z własnej kasy leczenie/leki dla najbiedniejszych w afryce, na tyle na ile cię stać, ale z własnych środków - nie dysponują środkami innych.

   Niektóre poglądy są niereformowalne, w/g których lepiej/sprawiedliwiej aby wszyscy mieli po 300pln/mc (co udowodnił 50 letni experyment komuno socjalistyczny) niż większość po 2500pln/mc, a niektórzy po 200,000pln/mc

   26 15 Odpowiedz
   • 30 sie 2015

    Przez takie myślenie rośnie rozwarstwienie społeczne w Polsce, jedni mają luksusy a inni ledwo wiążą koniec z końcem pracując....
    Ok ktoś powie że ten bogaty miał pomysł, zaryzykował i teraz ma tego owoce ale czy jadłby pyszny ser czy kiełbasę jakby kr=toś kto zarabia 1400/ms mu tego nie zrobił - nie
    Zatem idźmy raczej w kierunku gdzie piekarz, sprzedawca jeździ na wakacje 2 razy w roku i nie musi martwić się o kredyt, mieszkanie itp ( W Szkocji minimalna stawka za uczciwą pracę na to pozwala).
    Za to w Polsce "biznesmeni " chcą w rok zbić fortunę na którą w innych krajach pracowano latami nie wykorzystując skrajnie tych którzy wykonują " czarną robotę....

    29 11 Odpowiedz
 • 30 sie 2015

  No niestety, nie udało mi się wziąść udział w tym spotkaniu na Rynku. W dalszym jednak ciągu chętnie dokonam wpłaty na rzecz Ksawerego. Gdzie i jak mógłbym to uczynić?

  13 5 Odpowiedz
  • 30 sie 2015

   Nr. Konta do wpłaty: Fundacja Podaj Dalej ul. Krakowska 138, 35-506 Rzeszów
   mBank : 97 1140 2004 0000 3402 7575 3125 tytuł wpłaty: Ksawery

   6 2 Odpowiedz
 • 30 sie 2015

  Można wpłacić przez internet poprzez płatności -> http://podajdalej.net/

  15 2 Odpowiedz
 • 30 sie 2015

  To że niezdrowy kapitalizm produkuje takie astronomiczne sumy, na które stać tylko przemysł farmaceutyczny, swoją drogą lepszy to biznes od narkotyków , bo legalny...

  15 7 Odpowiedz
  • 31 sie 2015

   Czyli wracamy do punktu wyjścia naszej przepychanki, widac hołdujesz poglądom "komuno wróć" - wszystkim po równo czy po nic http://dwagrosze.com/2013/11/przyblizanie-socjalizmu.html
   Kuba, Korea Północna, Venezuela (państwo które pływa na ropie i jest zbankrutowało w czasie rządów socjalistów),
   Może kapitalizm wygląda niesprawiedliwie dle ciebie bo jedni mają dużo więcej od innych ale lepszego systemu który ogólnie podnosi stan życia mieszkańców jeszcze nie odkryto.

   Widzę że w twoich poglądach "sprawiedliwiej" by było gdyby nie było metody leczenia Ksawerego (te parszywe kapitalisty by się nie doriabiały na naszej niedoli) i Ksawery zostałby niewidomy.

   5 6 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 30 sie 2015

  A pamiętacie rozpowszechniane smsy o promieniowaniu z elektrowni na Ukrainie? Skutek był taki, że jak dostałem taki sms, to w jednej z aptek dowiedziałem się, że płynu Lugola, którego zażywa się w takiej sytuacji nie ma na hurtowniach od dwóch tygodni.

  Wierzę w to, że produkcja nowych leków jest bardzo kosztowna, ale jednocześnie wierzę, że przemysł farmaceutyczny i służba zdrowia to coraz częściej bardziej jest biznesem, niż troską o zdrowie pacjenta.
  Oczywiście na szczęście są wyjątki od reguły, także w Myślenicach.

  19 2 Odpowiedz
 • 31 sie 2015

  Nie napisalem że chce powrotu komuny, podalem przyklad że na wyspach(Wielka Brytania) da się normalnie żyć i tam nie ma tak rażącego rozwarstwienia. A co do kwot potrzebnych do wynalezienia nowego leku to dla mnie bajońskie sumy. Można porównać to do kwot transferów pilkarskich, bez sensu są takie sumy.

  9 3 Odpowiedz
 • 31 sie 2015

  TO JEST PARANOJA ŻEBY LUDZIE MUSIELI ZBIERAĆ PIENIĄDZE NA KONIECZNĄ OPERACJE DLA CHOREGO DZIECKA ...... GDZIE SĄ SKŁADKI NFZ.... PO-PAPRAŃCY, ICH RZĄDY TO DRAŃSTWO I ZŁODZIEJSTWO..... DOBRZE ŻE W LUDZIACH JEST JESZCZE SOLIDARNOŚĆ I CZŁOWIECZEŃSTWO.

  52 13 Odpowiedz
 • 1 wrz 2015

  Jest to paranoja. Ale w takim kraju i na takim świecie żyjemy. W tym wypadku najważniejsze jest zdrowie małego Ksawerego! Na całe szczęście udało się szybko zebrać potrzebna kwotę!!! Nawet więcej.
  Po zobaczeniu wyniku , po niedzielnym koncercie, wzruszenie odebrało mi mowę...

  18 2 Odpowiedz
 • 1 wrz 2015

  Dziwię się, że w artykule jest mowa tylko o koncercie na rynku, a nie ma mowy o tym, że wcześniej w akcję zaangażowały się m.in. lokalne kluby sportowe - Dalin, Orzeł i Górki - oraz o tym, że od jakichś 2 tygodni wiele osób wpłacało pieniądze na leczenie Ksawerego. Koncert był tak na prawdę finałem zbiórki.

  Tak czy owak - dobrze, że jest wśród nas tylu dobrych ludzi, i że razem uzbieraliśmy pieniądze na leczenie tego dzieciątka.

  13 3 Odpowiedz
 • 2 wrz 2015

  no tytuł i artykół wskazuja na to że wtedy uzbierano tyle....to nie wazne ,,wazne ,że sie udało ale jak ktos nie jest w temacie to tak to może zrozumieć..

  2 2 Odpowiedz
  • mirek@ 2 wrz 2015

   no rzeczywiscie zwlaszcza po zdaniu otwierajacym tekst "Przez ostatni miesiąc na operację Ksawerego udało się zebrać 1 191 532 zł. To więcej niż było potrzebne. "

   ktos kto z tego zdania wywnioskuje ze koncert trwal miesiac i podczas jednego koncertu uzbierano tyle a do tego nie doczyta reszty gdzie znajduje sie nawe link do fundacji musi byc analfabetą albo skonczonym debilem :)

   5 1 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 2 wrz 2015

  Witam,
  tu udało się zebrać 1 milion złotych.
  Czytałam na stronie parafii Trzemeśnia, że tam rodzice proszą o 70 tys. złotych na protezę dla małego Bartka Jaśkowiec. Ciekawe, czy im się udało zebrać tę kwotę?
  Jeśli nie, to może tę "nadwyżkę" dać temu chłopcu, Batrusiowi? Możliwe to?

  15 1 Odpowiedz
  • 8 wrz 2015

   Ciekawa jestem, czy wpłaciłaś chociaż złotówkę, żeby się wypowiadać. Ci ludzie wyszli do świata z prośbą o pomoc, na fb akcja szybko się rozprzestrzeniła. Leczenie kosztuje określoną kwotę, a pomyślałaś, babo, że oprócz tego oni muszą też skądś wziąć pieniądze na przeloty do USA?
   Jeżeli rodzice dziecka z Trzemeśni nie wyszli z inicjatywą, czy prośbą o pomoc, widocznie dali radę samodzielnie, a Ty nie powinnaś się wtrącać w zarządzanie czyimiś pieniędzmi. Może jak Tobie zostanie z wypłaty to zabierzemy i damy tym, którzy są bardziej potrzebujący? Troszkę pomyśl czasami.
   Pozdrawiam

   4 Odpowiedz
 • 2 wrz 2015

  Są chwile kiedy po prostu jestem dumna z tego że tu mieszkam, pokaz solidarności godny podziwu.

  8 Odpowiedz

Zobacz więcej

Na jaką pomoc mogą liczyć lokalni przedsiębiorcy? Jarosław Szlachetka: "Każdy przypadek będę rozstrzygał indywidualnie"
Koronawirus 21

Na jaką pomoc mogą liczyć lokalni przedsiębiorcy? Jarosław Szlachetka: "Każdy przypadek będę rozstrzygał indywidualnie"

„Przedsiębiorcy mogą liczyć na zwolnienie z podatków, na wydłużenie okresu płatności, czy rozłożenie ewentualnych zaległości na raty. To jako organ podatkowy mogę zadeklarować i takie mam instrumenty, jakie mogą pomagać przedsiębiorcom”.  - w programie „Kurier Myślenicki” mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Burmistrz na t...

Kolejne wsparcie dla szpitala. Do pomocy przyłączają się coraz większe firmy
Myślenice 44

Kolejne wsparcie dla szpitala. Do pomocy przyłączają się coraz większe firmy

Po cyklu społecznych akcji, w pomoc medykom włączają się coraz większe firmy. Kolejni przedsiębiorcy namawiają do przekazywania darowizn dla myślenickiego szpitala. „Nie bądźmy obojętni. Pomóżmy tym, którzy stoją na pierwszej linii walki z epidemią. Razem możemy wygrać bitwę o nasze zdrowie, życie i przyszłość” – mówią Odkąd w Polsce ogłoszono st...

Ogień im nie straszny. Boją się raka
Społeczeństwo 1

Ogień im nie straszny. Boją się raka

Jak się okazuje 60% strażaków umiera na raka. Nieprane przez lata mundury bojowe mogą być dla nich sporym zagrożeniem, ponieważ na nich osadzają się rakotwórcze substancje. Rozwiązaniem może być pralnica, ale czy uda się ją zorganizować na terenie powiatu myślenickiego? Jak pokazują najnowsze badania, prawie dwie trzecie strażaków, którzy w wieku...

Zakaz wstępu do lasów osobom nieupoważnionym. Do 11 kwietnia
Myślenice 15

Zakaz wstępu do lasów osobom nieupoważnionym. Do 11 kwietnia

Do 11 kwietnia osoby nieupoważnione mają zakaz wchodzenia na teren Lasów Państwowych Jak czytamy na stronie Nadleśnictwa Myślenice: „Na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzy...

W weekend spacer w parku lub na Górny Jaz? Zapomnij. Zamknięto dostęp do Zarabia
Myślenice 28

W weekend spacer w parku lub na Górny Jaz? Zapomnij. Zamknięto dostęp do Zarabia

A konkretnie wejście do miejskiego parku i wjazd na tzw. Górny Jaz na Zarabiu. To efekt ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa „Na podstawie rozporządzenia wydanego przez Prezesa Rady Ministrów informujemy, że do odwołania obowiązuje zakaz wstępu do parków, na skwery oraz inne tereny zielone” – czytamy w komunikacie wydanym prz...