Miasto

Tłumy dla Ksawerego. Zebrano 1 191 532 zł . To więcej niż potrzeba

Tłumy dla Ksawerego. Zebrano 1 191 532 zł . To więcej niż potrzeba

Muzycy, tancerze, śpiewacy, motocykliści oraz wielu innych ludzi wzięło udział w koncercie charytatywnym na rzecz chorego na raka Ksawerego 

Przez ostatni miesiąc na operację Ksawerego udało się zebrać 1 191 532 zł. To więcej niż było potrzebne. 

Ksawery wraz z rodzicami mieszka w Bysinie. Urodził się w czerwcu 2014 roku. W pierwszym roku rozwijał się prawidłowo, ale pod koniec czerwca jego mama zauważyła u niego zeza. - Jego oczy nie dawały mi spokoju i razem z mężem zdecydowaliśmy się wybrać do lekarza - mówi Joanna Sadzik, matka chłopca. 

Po serii badań dna oka okazało się, że dziecko ma siatkówczaka (Retinoblastoma), czyli raka. - Diagnoza była dla nas druzgocąca. Okazało się, że Ksawery ma raka w obydwóch oczach - mówi Joanna. 

W Polsce nie ma skutecznej metody na walkę z tą chorobą. Rodzice szukają ratunku w Stanach Zjednoczonych. Można przeprowadzić tam operację, ale jej kosztów nie refunduje NFZ.. Rodzina musi uzbierać 1,18 mln zł. - Sprzedajemy co mamy, a to dopiero mała część tej kwoty - przekonuje matka chłopca. 

Koncert na myślenickim Rynku

Na scenie wystąpiła Orkiestra Dętą z Zasani, Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice, Toporzanie, Ziemia Myślenicka i Zbyrcoki, a także kapele rockowe Dejm, Gryps i pomysłodawca wydarzenia zespół Echo. Wysłuchaliśmy recitali Ilony Bylicy i Natalii Hodurek, a na poprawę humoru wystąpił Kabaret „Róbmy swoje" z Krakowa.

Smakołykami częstowały gospodynie z terenu Gminy Myślenice oraz Pcimia, Odbyły się pokazy pierwszej pomocy. Wiele atrakcji czekało na najmłodszych, a wszystko w zamian za datek na rzecz Ksawerego.

Wydarzenie poprowadziła Dorota Ruśkowska i Zbyszek Bylica. Datek można było wrzucać do puszek. Na miejscu znajdowali się wolontariusze wyposażeni w specjalnie na tę okazje przygotowane identyfikatory z imieniem i nazwiskiem oraz pieczątką Urzędu Miasta i Gminy Myślenice. Zbierano także nakrętki plastikowe, a kwota z ich sprzedaży zasili konto Ksawerego.

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  29 sie 2015

  no i super! można powiedzieć że kwota została uzbierana!
  Teraz tylko czekać aż Ksawery wróci zdrów...

  92 3 Odpowiedz
 • 29 sie 2015

  Serce Myśleniczan i okolic jest wielkie!! Super!!

  74 3 Odpowiedz
 • 29 sie 2015

  Akcja godna podziwu, ale warto pomyśleć gdzie świat zmierza jak operacja malego dziecka kosztuje ponad milion.... Ktoś tam w Stanach się nieźle wzbogaca na takim nieszczęściu jak nowotwór

  74 14 Odpowiedz
  • 30 sie 2015

   Myślenie lewicowe rodem z PRL-u, wszystkim po równo czyli po nic.
   Tutaj przykład czym się kończy takie myślenie, wszystkim po równo http://dwagrosze.com/2013/11/przyblizanie-socjalizmu.html

   Inwestycja na badanie medyczne to obarczone jest bardzo dużym ryzykiem straty. Koszty leków/lecznia duże bo firmy które zajmują się takimi badaniami muszą odzyskać poniesione wkłady za nieudane badania. Dzięki ludziom który odważyli się zainwestować swoje oszczędności w badania medyczne Ksawery będzie widział, bez "wzbogacenia się kogoś" Ksawery nie miałby szans.

   Tutaj sobie poczytaj o kosztach wynalezienia nowego leku - $4 miliardy ($4 000 000 000) średnio za jeden lek.
   http://www.forbes.com/sites/matthewherper/2012/02/10/the-truly-staggering-cost-of-inventing-new-drugs/

   Jeśli nadal tak uważasz że to zdzierstwo, zatem sprzedaj swój dom/mieszkanie/komputer/smartfon, nie jedź na wakacje do egiptu i zafunduj z własnej kasy leczenie/leki dla najbiedniejszych w afryce, na tyle na ile cię stać, ale z własnych środków - nie dysponują środkami innych.

   Niektóre poglądy są niereformowalne, w/g których lepiej/sprawiedliwiej aby wszyscy mieli po 300pln/mc (co udowodnił 50 letni experyment komuno socjalistyczny) niż większość po 2500pln/mc, a niektórzy po 200,000pln/mc

   26 15 Odpowiedz
   • 30 sie 2015

    Przez takie myślenie rośnie rozwarstwienie społeczne w Polsce, jedni mają luksusy a inni ledwo wiążą koniec z końcem pracując....
    Ok ktoś powie że ten bogaty miał pomysł, zaryzykował i teraz ma tego owoce ale czy jadłby pyszny ser czy kiełbasę jakby kr=toś kto zarabia 1400/ms mu tego nie zrobił - nie
    Zatem idźmy raczej w kierunku gdzie piekarz, sprzedawca jeździ na wakacje 2 razy w roku i nie musi martwić się o kredyt, mieszkanie itp ( W Szkocji minimalna stawka za uczciwą pracę na to pozwala).
    Za to w Polsce "biznesmeni " chcą w rok zbić fortunę na którą w innych krajach pracowano latami nie wykorzystując skrajnie tych którzy wykonują " czarną robotę....

    29 11 Odpowiedz
 • 30 sie 2015

  No niestety, nie udało mi się wziąść udział w tym spotkaniu na Rynku. W dalszym jednak ciągu chętnie dokonam wpłaty na rzecz Ksawerego. Gdzie i jak mógłbym to uczynić?

  13 5 Odpowiedz
  • 30 sie 2015

   Nr. Konta do wpłaty: Fundacja Podaj Dalej ul. Krakowska 138, 35-506 Rzeszów
   mBank : 97 1140 2004 0000 3402 7575 3125 tytuł wpłaty: Ksawery

   6 2 Odpowiedz
 • 30 sie 2015

  Można wpłacić przez internet poprzez płatności -> http://podajdalej.net/

  15 2 Odpowiedz
 • 30 sie 2015

  To że niezdrowy kapitalizm produkuje takie astronomiczne sumy, na które stać tylko przemysł farmaceutyczny, swoją drogą lepszy to biznes od narkotyków , bo legalny...

  15 7 Odpowiedz
  • 31 sie 2015

   Czyli wracamy do punktu wyjścia naszej przepychanki, widac hołdujesz poglądom "komuno wróć" - wszystkim po równo czy po nic http://dwagrosze.com/2013/11/przyblizanie-socjalizmu.html
   Kuba, Korea Północna, Venezuela (państwo które pływa na ropie i jest zbankrutowało w czasie rządów socjalistów),
   Może kapitalizm wygląda niesprawiedliwie dle ciebie bo jedni mają dużo więcej od innych ale lepszego systemu który ogólnie podnosi stan życia mieszkańców jeszcze nie odkryto.

   Widzę że w twoich poglądach "sprawiedliwiej" by było gdyby nie było metody leczenia Ksawerego (te parszywe kapitalisty by się nie doriabiały na naszej niedoli) i Ksawery zostałby niewidomy.

   5 6 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 30 sie 2015

  A pamiętacie rozpowszechniane smsy o promieniowaniu z elektrowni na Ukrainie? Skutek był taki, że jak dostałem taki sms, to w jednej z aptek dowiedziałem się, że płynu Lugola, którego zażywa się w takiej sytuacji nie ma na hurtowniach od dwóch tygodni.

  Wierzę w to, że produkcja nowych leków jest bardzo kosztowna, ale jednocześnie wierzę, że przemysł farmaceutyczny i służba zdrowia to coraz częściej bardziej jest biznesem, niż troską o zdrowie pacjenta.
  Oczywiście na szczęście są wyjątki od reguły, także w Myślenicach.

  19 2 Odpowiedz
 • 31 sie 2015

  Nie napisalem że chce powrotu komuny, podalem przyklad że na wyspach(Wielka Brytania) da się normalnie żyć i tam nie ma tak rażącego rozwarstwienia. A co do kwot potrzebnych do wynalezienia nowego leku to dla mnie bajońskie sumy. Można porównać to do kwot transferów pilkarskich, bez sensu są takie sumy.

  9 3 Odpowiedz
 • 31 sie 2015

  TO JEST PARANOJA ŻEBY LUDZIE MUSIELI ZBIERAĆ PIENIĄDZE NA KONIECZNĄ OPERACJE DLA CHOREGO DZIECKA ...... GDZIE SĄ SKŁADKI NFZ.... PO-PAPRAŃCY, ICH RZĄDY TO DRAŃSTWO I ZŁODZIEJSTWO..... DOBRZE ŻE W LUDZIACH JEST JESZCZE SOLIDARNOŚĆ I CZŁOWIECZEŃSTWO.

  52 13 Odpowiedz
 • 1 wrz 2015

  Jest to paranoja. Ale w takim kraju i na takim świecie żyjemy. W tym wypadku najważniejsze jest zdrowie małego Ksawerego! Na całe szczęście udało się szybko zebrać potrzebna kwotę!!! Nawet więcej.
  Po zobaczeniu wyniku , po niedzielnym koncercie, wzruszenie odebrało mi mowę...

  18 2 Odpowiedz
 • 1 wrz 2015

  Dziwię się, że w artykule jest mowa tylko o koncercie na rynku, a nie ma mowy o tym, że wcześniej w akcję zaangażowały się m.in. lokalne kluby sportowe - Dalin, Orzeł i Górki - oraz o tym, że od jakichś 2 tygodni wiele osób wpłacało pieniądze na leczenie Ksawerego. Koncert był tak na prawdę finałem zbiórki.

  Tak czy owak - dobrze, że jest wśród nas tylu dobrych ludzi, i że razem uzbieraliśmy pieniądze na leczenie tego dzieciątka.

  13 3 Odpowiedz
 • 2 wrz 2015

  no tytuł i artykół wskazuja na to że wtedy uzbierano tyle....to nie wazne ,,wazne ,że sie udało ale jak ktos nie jest w temacie to tak to może zrozumieć..

  2 2 Odpowiedz
  • mirek@ 2 wrz 2015

   no rzeczywiscie zwlaszcza po zdaniu otwierajacym tekst "Przez ostatni miesiąc na operację Ksawerego udało się zebrać 1 191 532 zł. To więcej niż było potrzebne. "

   ktos kto z tego zdania wywnioskuje ze koncert trwal miesiac i podczas jednego koncertu uzbierano tyle a do tego nie doczyta reszty gdzie znajduje sie nawe link do fundacji musi byc analfabetą albo skonczonym debilem :)

   5 1 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 2 wrz 2015

  Witam,
  tu udało się zebrać 1 milion złotych.
  Czytałam na stronie parafii Trzemeśnia, że tam rodzice proszą o 70 tys. złotych na protezę dla małego Bartka Jaśkowiec. Ciekawe, czy im się udało zebrać tę kwotę?
  Jeśli nie, to może tę "nadwyżkę" dać temu chłopcu, Batrusiowi? Możliwe to?

  15 1 Odpowiedz
  • 8 wrz 2015

   Ciekawa jestem, czy wpłaciłaś chociaż złotówkę, żeby się wypowiadać. Ci ludzie wyszli do świata z prośbą o pomoc, na fb akcja szybko się rozprzestrzeniła. Leczenie kosztuje określoną kwotę, a pomyślałaś, babo, że oprócz tego oni muszą też skądś wziąć pieniądze na przeloty do USA?
   Jeżeli rodzice dziecka z Trzemeśni nie wyszli z inicjatywą, czy prośbą o pomoc, widocznie dali radę samodzielnie, a Ty nie powinnaś się wtrącać w zarządzanie czyimiś pieniędzmi. Może jak Tobie zostanie z wypłaty to zabierzemy i damy tym, którzy są bardziej potrzebujący? Troszkę pomyśl czasami.
   Pozdrawiam

   4 Odpowiedz
 • 2 wrz 2015

  Są chwile kiedy po prostu jestem dumna z tego że tu mieszkam, pokaz solidarności godny podziwu.

  8 Odpowiedz

Zobacz więcej