Miasto

Tłumy dla Ksawerego. Zebrano 1 191 532 zł . To więcej niż potrzeba

Tłumy dla Ksawerego. Zebrano 1 191 532 zł . To więcej niż potrzeba

Muzycy, tancerze, śpiewacy, motocykliści oraz wielu innych ludzi wzięło udział w koncercie charytatywnym na rzecz chorego na raka Ksawerego 

Przez ostatni miesiąc na operację Ksawerego udało się zebrać 1 191 532 zł. To więcej niż było potrzebne. 

Ksawery wraz z rodzicami mieszka w Bysinie. Urodził się w czerwcu 2014 roku. W pierwszym roku rozwijał się prawidłowo, ale pod koniec czerwca jego mama zauważyła u niego zeza. - Jego oczy nie dawały mi spokoju i razem z mężem zdecydowaliśmy się wybrać do lekarza - mówi Joanna Sadzik, matka chłopca. 

Po serii badań dna oka okazało się, że dziecko ma siatkówczaka (Retinoblastoma), czyli raka. - Diagnoza była dla nas druzgocąca. Okazało się, że Ksawery ma raka w obydwóch oczach - mówi Joanna. 

W Polsce nie ma skutecznej metody na walkę z tą chorobą. Rodzice szukają ratunku w Stanach Zjednoczonych. Można przeprowadzić tam operację, ale jej kosztów nie refunduje NFZ.. Rodzina musi uzbierać 1,18 mln zł. - Sprzedajemy co mamy, a to dopiero mała część tej kwoty - przekonuje matka chłopca. 

Koncert na myślenickim Rynku

Na scenie wystąpiła Orkiestra Dętą z Zasani, Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice, Toporzanie, Ziemia Myślenicka i Zbyrcoki, a także kapele rockowe Dejm, Gryps i pomysłodawca wydarzenia zespół Echo. Wysłuchaliśmy recitali Ilony Bylicy i Natalii Hodurek, a na poprawę humoru wystąpił Kabaret „Róbmy swoje" z Krakowa.

Smakołykami częstowały gospodynie z terenu Gminy Myślenice oraz Pcimia, Odbyły się pokazy pierwszej pomocy. Wiele atrakcji czekało na najmłodszych, a wszystko w zamian za datek na rzecz Ksawerego.

Wydarzenie poprowadziła Dorota Ruśkowska i Zbyszek Bylica. Datek można było wrzucać do puszek. Na miejscu znajdowali się wolontariusze wyposażeni w specjalnie na tę okazje przygotowane identyfikatory z imieniem i nazwiskiem oraz pieczątką Urzędu Miasta i Gminy Myślenice. Zbierano także nakrętki plastikowe, a kwota z ich sprzedaży zasili konto Ksawerego.

 

Powiązane tematy

Komentarze (22)

 • Brak zdjęcia
  29 sie 2015

  no i super! można powiedzieć że kwota została uzbierana!
  Teraz tylko czekać aż Ksawery wróci zdrów...

  92 3 Odpowiedz
 • 29 sie 2015

  Serce Myśleniczan i okolic jest wielkie!! Super!!

  74 3 Odpowiedz
 • 29 sie 2015

  Akcja godna podziwu, ale warto pomyśleć gdzie świat zmierza jak operacja malego dziecka kosztuje ponad milion.... Ktoś tam w Stanach się nieźle wzbogaca na takim nieszczęściu jak nowotwór

  74 14 Odpowiedz
 • 31 sie 2015

  TO JEST PARANOJA ŻEBY LUDZIE MUSIELI ZBIERAĆ PIENIĄDZE NA KONIECZNĄ OPERACJE DLA CHOREGO DZIECKA ...... GDZIE SĄ SKŁADKI NFZ.... PO-PAPRAŃCY, ICH RZĄDY TO DRAŃSTWO I ZŁODZIEJSTWO..... DOBRZE ŻE W LUDZIACH JEST JESZCZE SOLIDARNOŚĆ I CZŁOWIECZEŃSTWO.

  52 13 Odpowiedz
 • 30 sie 2015

  Przez takie myślenie rośnie rozwarstwienie społeczne w Polsce, jedni mają luksusy a inni ledwo wiążą koniec z końcem pracując....
  Ok ktoś powie że ten bogaty miał pomysł, zaryzykował i teraz ma tego owoce ale czy jadłby pyszny ser czy kiełbasę jakby kr=toś kto zarabia 1400/ms mu tego nie zrobił - nie
  Zatem idźmy raczej w kierunku gdzie piekarz, sprzedawca jeździ na wakacje 2 razy w roku i nie musi martwić się o kredyt, mieszkanie itp ( W Szkocji minimalna stawka za uczciwą pracę na to pozwala).
  Za to w Polsce "biznesmeni " chcą w rok zbić fortunę na którą w innych krajach pracowano latami nie wykorzystując skrajnie tych którzy wykonują " czarną robotę....

  29 11 Odpowiedz

Zobacz więcej