Miasto

Myślenice: Powstanie rondo przy mleczarni. Ruszył przetarg

Myślenice: Powstanie rondo przy mleczarni. Ruszył przetarg

Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił przetarg na budowę ronda przy budynku starej mleczarni. Ma powstać do końca października

Przedmiotem przetargu ogłoszonego przez Zarząd Dróg Powiatowych 30 lipca jest przebudowa odcinka ulicy 3 Maja na długości ok. 525 m (zmiana nawierzchni), budowa chodnika oraz przekształcenie skrzyżowania ul. 3 Maja z Kniaziewicza na rondo. Inwestycja ma zostać oddana do końca października tego roku. Rondo ma mieć średnicę 23 metrów i być największe w mieście. Pieniądze na jego budowę pochodzić będą z kasy powiatu, a 1% z rezerwy Ministerstwa Infrastruktury. 

Sytuacja komunikacyjna na terenie miasta należy do jednej z najgoręcej komentowanych przez Was na forum. Temat budowy w tym miejscu ronda poruszacie od dawna. Jego budowę na początku roku zapowiadał również starosta Józef Tomal: - Ważnym celem drogowym w mieście jest wybudowanie ronda przy budynku starej mleczarni przy ul. 3-go Maja. Będzie to kosztowne wyzwanie, bowiem nie mamy tam gruntów, a rondo musi przepuszczać ruch ciężarowy. Ten na razie musi pozostać, dopóki nie powstanie droga zachodnia - mówił.

 

W jednym z naszych sondaży zdecydowana większość z Was uznała, że skrzyżowanie ul. 3 Maja i Kniaziewicza zdecydowanie powinno zostać przebudowane na rondo. 

Powiązane tematy

Komentarze (9)

 • 20 sie 2015

  sygnalizacja świetlna i płynność ruchu to dwie różne rzeczy...

  49 4 Odpowiedz
 • 21 sie 2015

  Miejsce na tyle zajmujące czas i nerwy, że z układami czy bez niech to rondo w końcu zrobią.. :)

  17 2 Odpowiedz
 • 23 sie 2015

  Joka a co rondo ma do sytuacji materialnej mieszkańców, chyba pomyliły ci się tematy ????, bardzo się cieszę, że wreszcie w tym miejscu będzie rondo !!, wie ktoś może czy remont ulic (od kotłowni w stronę Bysiny) będzie kontynuowany i co z "obwodnicą" ??????

  16 2 Odpowiedz
 • 21 sie 2015

  Co do gruntów do budowy ronda, to inwestor mający rodzinne koneksje w Urzędzie Miasta, wybudował drewnianą budę przy ul.Kniaziewicza, a przy okazji przesunął ogrodzenie do krawędzi chodnika, zyskując kilkadziesiąt metrów kwadratowych.

  15 8 Odpowiedz
 • 25 sie 2015

  Rondo - idealna inwestycja w tym miejscu!

  10 2 Odpowiedz

Zobacz więcej