Miasto

Myślenice: Nowy budynek przy ul. Pardyaka?

Myślenice: Nowy budynek przy ul. Pardyaka?

Właściciel Szkoły Rysunku chce odkupić od gminy fragment ogrodu Przedszkola Samorządowego nr 6 i postawić tam nowy budynek dla swojej działalności

Właściciel Szkoły Rysunku znajdującej się przy ul Pardyaka i w najbliższym sąsiedztwie Przedszkola Samorządowego nr 6 chce odkupić od gminy 3 ary ziemi i postawić na niej nową siedzibę szkoły. Rodzina właściciela została wywłaszczona z tego terenu w 1973 roku, a ziemia która kiedyś należała do nich, przez ówczesną władzę została przekazana pod budowę przedszkola. Przedszkole Samorządowe to największa tego typu placówka w mieście. Do 7 oddziałów uczęszcza 180 dzieci.  

Inwestor zapewnia m.in., że budynek nie będzie zasłaniał przedszkola, nie odetnie ogrodu od promieni słonecznych, a na jednej ze ścian powstanie tzw. „rysowisko” dla dzieci oraz proponuje zajęcia z rysunku dla przedszkolaków przez okres 5 lat. 

Pomysłu nie popierają rodzice, którzy wystosowali do gminy list w tej sprawie.  Wniosek o sprzedaż działki mieli zaopiniować radni, ale jak czytamy w Gazecie Myślenickiej postanowili poczekać z decyzją do początku września. Wtedy inwestor ma spotkać się z rodzicami i zaprezentować im swoją koncepcję. 

 Na ten temat piszecie na forum

Powiązane tematy

Komentarze (12)

 • 23 sie 2015

  W tym miejscu należy wyprostować drogę, /ulice Pardyaka/ poszerzyć chodniki, aby swobodnie przejechać i przejść z Osiedla w kierunku ul. Niepodległości.
  To jest chore, że po jednej stronie nie ma chodnika, /dawny budynek Szkoły Muzycznej/ a po drugiej stronie na chodniku budować szkołę wyglądającą jak budka z piwem.

  41 8 Odpowiedz
 • 22 sie 2015

  Mam rozumieć że ten pan zamiast z wysypiskiem śmieci będzie teraz walczył z przedszkolakami???

  34 13 Odpowiedz
 • 22 sie 2015

  Jeżeli urząd sprzeda ten kawałek ziemi to ja na miejscu państwa Szymsk.....ch co mieszkają z południowej strony przedszkola ( graniczą z przedszkolem ) to od razu pisał bym że oni też chcą kawał ogrodu przedszkolnego bo mają ciasno obok domu . A czemu nie jak inni mogą chcieć i dostaną to oni też i im trzeba dać .

  Zalubows...... zostali wywłaszczeni to pieniądze za działkę dostali teraz niech szukają sobie innej lokalizacji jest od groma wolnych działek tylko trzeba chcieć , ale nie lepiej wziąć przedszkolakom kawałek ogrodu niech chodzą na klepisko na rynek i tam się bawią .

  38 22 Odpowiedz
 • 23 sie 2015

  Właściciel szkoły rysunku ma dosyć lokali, no ale z nich ma kasę więc nie wyrzuci lokatorów.

  30 8 Odpowiedz
 • 23 sie 2015

  Moim zdaniem ta inwestycja nie ma prawa istnieć ponieważ:
  * znacznie odbiega od "myślenickich inwestycji" projekt i design znacznie odbiega od budynków typu strzelnica.... * pewnie jakiś gość po Kiel-onie ją projektował co jest niedopuszczalne w tej gminie
  * w żaden sposób nie jest tak ekologiczna jak ZUO czy też zdemontowana otaczarnia
  Panie Zalubowski dostosuj Pan inwestycje do norm to nie spotkasz się ze sprzeciwem
  Duke

  18 11 Odpowiedz

Zobacz więcej