Miasto

Nie dla szkoły w ogrodzie Przedszkola nr 6

Nie dla szkoły w ogrodzie Przedszkola nr 6

Rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola Samorządowego nr 6 w Myślenicach zagłosowali przeciwko sprzedaży 3 arów ogrodu pod budowę w tym miejscu szkoły

Właściciel Szkoły Rysunku znajdującej się przy ul Pardyaka i w najbliższym sąsiedztwie Przedszkola Samorządowego nr 6 chce odkupić od gminy 3 ary ziemi i postawić na niej nową siedzibę szkoły. Rodzina właściciela została wywłaszczona z tego terenu w 1973 roku, a ziemia która kiedyś należała do nich, przez ówczesną władzę została przekazana pod budowę przedszkola. 

Inwestor zapewnia m.in., że budynek nie będzie zasłaniał przedszkola, nie odetnie ogrodu od promieni słonecznych, a na jednej ze ścian powstanie tzw. „rysowisko” dla dzieci oraz proponuje zajęcia z rysunku dla przedszkolaków przez okres 5 lat. 

Do spotkania z inwestorem doszło na terenie przedszkola. Przeciw sprzedaży fragmentu ogrodu było 108 rodziców,9 wstrzymało się od głosu. Teraz plan budowy szkoły zaopiniują radni podczas Komisji Edukacji. Decyzję o sprzedaży terenu podejmie burmistrz.

Przedszkole Samorządowe to największa tego typu placówka w mieście. Do 7 oddziałów uczęszcza 180 dzieci. 

Na ten temat dyskutujecie również na forum

Powiązane tematy

Komentarze (11)

 • 10 wrz 2015

  Inwestor zapewnia, że nie zabierze słońca ale zapomniał o tym, że zabierze światło a najlepiej było to widać kiedy taśmami został oznaczony teren, który chce kupić. Jego 3 kondygnacyjny budynek wyższy od przedszkola, usytuowany w odległości ok 20 m od przedszkola całkowicie zabrałyby światło a zwłaszcza w salach na parterze.

  20 2 Odpowiedz
 • 10 wrz 2015

  I ciekawe co Burmistrz na te 108 głosów przeciwko, czy pokaże jak szanuje wolę swoich wyborców?

  15 4 Odpowiedz
 • 10 wrz 2015

  cyt " " Inwestor " proponuje zajęcia z rysunku dla przedszkolaków przez okres 5 lat. " tak tylko nikt nie powiedział że będzie to tylko jedna godzina w miesiącu i dla jednego dziecka . A jak będzie chętnych 10 po 10 godzin to wszyscy będą płacić jak za woły to żeczywiście super oferta :)

  " 9 osób wstrzymało się od głosu " tak pracowników przedszkola bo nie wolno im było głosować .

  Spotkanie miało trwać około 30 min a zmieniło się w półtora godzinna jatkę , z czego mam nagrane 1,15 min .

  12 3 Odpowiedz
 • sebastian 12 wrz 2015

  A co ze zdaniem rodziców których dzieci w przyszłości bedą sie tam uczyć? Jak zwykle nikt w tym zakichanym kraju o przyszłych pokokoleniach nie mysli

  10 3 Odpowiedz
 • 11 wrz 2015

  szkoda że nikt nie pamieta ze kiedys ta ziemie komuna poprostu zabrała bo chciła budowac przedszkole , gdyby nie to to inwestor nie musiła by jej teraz kupowac ...poprostu budował by na swoim

  13 11 Odpowiedz

Zobacz więcej