Kultura

Rzeźba Adama Myjaka stanęła przed centrum handlowym

Rzeźba Adama Myjaka stanęła przed centrum handlowym

Rzeźba Adama Myjaka stanęła przed centrum handlowym Dekada w Myślenicach

Rzeźba została odsłonięta w ramach projektu „Dziesięć Figur Dekady” realizowanego przez właściciela sieci sklepów Dekada. W ramach projektu w 10 miejscach, gdzie inwestor posiada swoje galerie, staną figury z brązu autorstwa prof. Myjaka. 

– Celem naszego projektu jest pokazanie, że sztuka może i powinna współistnieć w przestrzeni publicznej, nawet w miejscu pozornie dla niej nieprzeznaczonym. Żyjemy w coraz większym pośpiechu, brak nam czasu na wizytę w galerii sztuki. Teraz rzeźba prof. Myjaka będzie dostępna na wyciągnięcie ręki – mówi Aleksander Walczak, prezes DEKADA S.A.

„Figury” są kontynuacją cyklu realizowanego przez prof. Adama Myjaka od wielu lat. Masywne, monumentalne postacie są z jednej strony figuralnym wyobrażeniem człowieka, z drugiej jednak swoją abstrakcyjną formą stwarzają nieskończone pole dla wyobraźni i poszukiwania idei ukrytej w formie. 

–Posągi niemal identyczne stanowić będą swego rodzaju znak rozpoznawczy, symbol tej marki w przestrzeni publicznej – stwierdza profesor Adam Myjak, rzeźbiarz i rektor warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

 

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze (10)

 • ania 11 wrz 2015

  na sztuce to ja się niestety nie znam, widziałam TO wczoraj i nie podobało mi się. Przykro mi. Ale jeżeli tym chcą zachęcić zwykłych ludzi do interesowania się sztuką to niestety, nie uda się. Ocena obiektywnie-subiektywna

  34 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 wrz 2015

  Szpikulec? Kształtem podobny do Komurczaka z Dragon Ball:-) A tak na powaznie : teraz bedzie sie dopiero korkowało na parkingu. Kazdy bedzie Chciał zobaczyc to Cuś!

  21 6 Odpowiedz
 • 11 wrz 2015

  z brązu? haha już chętni kombinują jak sie do tego dobrać :)

  18 3 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 11 wrz 2015

  Ciekawe co taki artysta w tym badziewiu widzi ?

  18 4 Odpowiedz
 • OKOKI 15 wrz 2015

  Będą miały gołębie po czym srać.

  9 Odpowiedz

Zobacz więcej

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024
Kultura 0

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024

Szósta edycja Myślenickiego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Jazz nad Rabą” to pochodów w stylu nowoorleańskim oraz koncerty   Festiwal Jazzu rozpoczął się poc...