Miasto

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

 

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy
Po nowym roku, ceny za przejazd busami wzrosły na większości linii. Za przejazd najbardziej popularną trasą Myślenice-Kraków trzeba zapłacić nawet 6 zł. Jak zgłaszacie w jednym z tematów na forum http://forum.miasto-info.pl/myslenice/1856,skandaliczne-ceny-busy.html na innych odcinkach ceny również zostały podniesione. Dla przykładu podajecie odcinek Myślenice - Borzęta (4km) za który trzeba zapłacić 3 zł. Według waszych doniesień wzrosły również ceny biletów na trasie Myślenice - Sułkowice, na trasach do Poręby, Trzemeśni, Osieczan, Drogini.
Mieszkańcy coraz częściej organizują się samodzielnie za pośrednictwem forum, a dojeżdżający do pracy np. do Krakowa zabierają ze sobą dodatkowych pasażerów. Podobne anonse można znaleźć w dziale ogłoszenia http://ogloszenia.miasto-info.pl/
Jednym z najczęściej poruszanych tematów w roku 2011 była organizacja komunikacji zbiorowej. Porozumienie na linii prywatni przewoźnicy - gmina Myślenice - PKS Myślenice nie doszło do skutku mimo wielu miesięcy negocjacji. PKS Myślenice proponował prywatnym przewoźnikom możliwość korzystania z powstającego dworca. Ci odrzucili nawet ostateczną propozycję 2 zł za wjazd na dworzec http://miasto-info.pl/myslenice/2808,pks-proponuje-przewoznikom-2-zl-za-wjazd-na-dworzec.html , tłumacząc to tym, że gdyby na nią przystali musieliby podnieść ceny za przejazd. Mimo zorganizowania przystanku początkowego i końcowego na placu przy ul. Słonecznej, tylko na linii Myślenice-Kraków ceny wzrosły dwukrotnie. Po raz pierwszy na przełomie maja i czerwca, a następnie we wrześniu i tak z poziomu 4,5 zł zostały podniesione do 6 zł.
Nadal rzadko poprawiają się warunki w busach prywatnych przewoźników. W jednym z naszych sondaży http://miasto-info.pl/pools/show/100,co-ma-wplyw-na-wybor-przewoznika.html pytaliśmy was na co zwracacie szczególną uwagę przy wyborze przewoźnika. Najwięcej, bo 31% ankietowanych wskazało cenę. W innym sondażu dotyczącym cen za przejazd na najbardziej popularnej trasie Myślenice-Kraków najczęściej wskazywaliście, że jesteście w stanie zapłacić za bilet 4 zł (44% ankietowanych), 5zł (17% ankietowanych), a 6 zł wskazało 2%.

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy


Po nowym roku, ceny za przejazd busami wzrosły na większości linii. Za przejazd najbardziej popularną trasą Myślenice-Kraków trzeba zapłacić nawet 6 zł. Jak zgłaszacie w jednym z tematów na forum na innych odcinkach ceny również zostały podniesione. Dla przykładu podajecie odcinek Myślenice - Borzęta (4km) za który trzeba zapłacić 3 zł. Według waszych doniesień wzrosły również ceny biletów na trasie Myślenice - Sułkowice, na trasach do Poręby, Trzemeśni, Osieczan, Drogini.

Mieszkańcy coraz częściej organizują się samodzielnie za pośrednictwem forum, a dojeżdżający do pracy np. do Krakowa zabierają ze sobą dodatkowych pasażerów. Podobne anonse można znaleźć w dziale ogłoszenia.

Jednym z najczęściej poruszanych tematów w roku 2011 była organizacja komunikacji zbiorowej. Porozumienie na linii prywatni przewoźnicy - gmina Myślenice - PKS Myślenice nie doszło do skutku mimo wielu miesięcy negocjacji. PKS Myślenice proponował prywatnym przewoźnikom możliwość korzystania z powstającego dworca. Ci odrzucili nawet ostateczną propozycję 2 zł za wjazd na dworzec, tłumacząc to tym, że gdyby na nią przystali musieliby podnieść ceny za przejazd. Mimo zorganizowania przystanku początkowego i końcowego na placu przy ul. Słonecznej, a nie na terenie nowego dworca PKS; tylko na linii Myślenice-Kraków ceny wzrosły dwukrotnie. Po raz pierwszy na przełomie maja i czerwca, a następnie we wrześniu i tak z poziomu 4,5 zł zostały podniesione do 6 zł.

Nadal rzadko poprawiają się warunki w busach prywatnych przewoźników. W jednym z naszych sondaży pytaliśmy was na co zwracacie szczególną uwagę przy wyborze przewoźnika. Najwięcej, bo 31% ankietowanych wskazało cenę, następnie godzinę odjazdu (26%) i komfort jazdy (15%). W innym sondażu dotyczącym cen za przejazd na najbardziej popularnej trasie Myślenice-Kraków najczęściej wskazywaliście, że jesteście w stanie zapłacić za bilet 4 zł (44% ankietowanych), 5zł (17% ankietowanych), a 6 zł wskazało 2% z was.

 

Powiązane tematy

Komentarze (88)

 • Brak zdjęcia
  11 sty 2012

  Tyle bylo gadania ze pks to zlo, ze odjazdy z dworca to beda ceny wyzsze po 2 zl. no i co? jezdza z pola kongregacji a i tak podniesli ceny!! Nigdy wiecej nie zaufam busiarzom ani sie nad nimi nie zlituje... jak was przenosili to byliscie najbardziej pokrzywdzeni, a teraz kiedy sie ustawiliscie to nadal macie pasazera za nic! zal mi wszystkich ktorzy musza dojezdzac do pracy/szkoly itp. a nie maja wyboru i musza korzystac z waszych hm "uslug". a standard jaki niski byl taki pozostal do tej pory...

  39 7 Odpowiedz
 • Grzegorz Kaczor 11 sty 2012

  Wypowiadałem się ws. busów nie raz. Gdy już widziałem światełko w tunelu, nadchodzi taki regres. 6zł za przejazd Myślenice - Kraków to SKANDAL! O ile dobrze pamiętam, jeszcze w tym roku płaciłem na tej samej trasie 4,5zł. Jasny rachunek że przez rok ceny wzrosły o 33%!!! Nikt mi nie przetłumaczy że to tylko wina wyższych cen paliwa. Zamiast walczyć o klienta, organizujecie kartele i zmowy cenowe!!! Panowie busiarze - nie róbcie dziadostwa! Kolejny pretekst aby oszyć pasażerów. Czekam teraz na ruch PKS-u. Niewielki wzrost liczby połączeń na wymienionych trasach + odrobina marketingu = wzrost dochodów, liczby klientów wraz z ich zadowoleniem!

  39 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 sty 2012

  nie jeżdżę busami ale za każdym razem kiedy podjeżdżam zatankować swoje auto przeżywam szok....w ciągu 12 miesięcy paliwa podrożały tak ,że tankując za 50 zł teraz muszę za tyle samo paliwa zapłacić 89 zł...masakra...no a busy czu autobusy na wodzie na pojadą.:)

  27 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 sty 2012

  Prawie codziennie dojeżdżam własnym samochodem do Krakowa, mam dwa wolne miejsca, jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt.
  508548164
  hawziee@gmail.com

  22 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 sty 2012

  gdyby mpk kraków wkroczyło do myślenic, szybko okazałoby się, że busiarzom opłaca się kasować po 4 złote ;)

  18 5 Odpowiedz

Zobacz więcej