Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików Sumo rozegrano w Myślenicach

Zawodnicy Dalinu zdobyli 5 medali i zajęli 2 miejsce w klasyfikacji medalowej w grupie młodzików, a 4 w klasyfikacji łącznej uwzględniając grupę dziewcząt

W zawodach wzięło udział 45 zawodniczek i 115 zawodników z 24 klubów zapaśniczych, judo oraz sumo z całej Polski.

Polski Związek Sumo powierzył sekcji zapaśniczej Dalin organizację Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek w Sumo. Zawody odbyły się 12 września w hali sportowej na Zarabiu.

W zawodach wzięło udział 45 zawodniczek i 115 zawodników z 24 klubów zapaśniczych, judo oraz sumo z całej Polski. Zawody były rozgrywane systemem ciągłym - do wyłonienia złotego medalisty, po kolei od najniższych do najwyższych kategorii wagowych w grupach dziewcząt i chłopców.

Podopieczni trenerów Roberta Proszkowca i Ryszarda Szpakiewicza zdobyli 5 medali – trzy srebrne i dwa brązowe i zajęli 2 miejsce w klasyfikacji medalowej w grupie młodzików, a 4 w klasyfikacji łącznej uwzględniając grupę dziewcząt.

Srebrne medale wywalczyli: Krzysztof Szpakiewicz, Jan Mastela i Szymon Kupnicki. Krzysiek wygrał cztery walki, a w finale przegrał z Hubertem Soroką ze Spartakusa Pyrzyce.

Jan Mastela wygrał trzy walki, a w finale przegrał z Piotrem Krajewskim z Krotoszyna, natomiast Szymon Kupnicki również wygrał trzy walki, a w finale przegrał z Marcelem Krajewskim z Zamościa.

Brązowe medale wywalczyli: Andrzej Panuś i Jakub Moskała. Andrzej wygrał dwie walki, lecz w ćwierćfinale przegrał z późniejszym złotym medalistą Piotrem Krajewskim. W walce o brązowy medal pokonał Kacpra Szewczyczaka z Korony Kaława. Kuba również wygrał dwie walki, lecz w kolejnej trafił na późniejszego złotego medalistę Adama Gardziołę z Zamościa i w konsekwencji porażki, musiał się zadowolić brązowym medalem.

Pozostali zawodnicy nie mieli tyle szczęścia i zajęli odpowiednio: Jakub Miska (5 m), Adrian Poradzisz (7 m.), Filip Szczurek (9m.), a Dominik Krawczyk 12 m..

Tytuły Mistrzów Polski 2015 wywalczyli:

Dziewczęta: Do 33 kg – Marta Gruszkiewicz – UKS SORGA Zamość; Do 36 kg – Kinga Kycko - UKS LIDER Zamość; Do 45 kg – Monika Borowska – UAKS PODLASIE Białystok; Do 50 kg – Kamila Wiatrzyk – UKS SORGA Zamość; Do 55 kg – Patrycja Jezuwid – LUKS SYRENA Gnojnica; Do 60 kg – Sylwia Martyka – MULKS JUNIOR Dzierżoniów; + 60 kg – Aleksandra Waroch – UKS KORONA Kaława

Chłopcy:Do 35 kg – Hubert Soroka – LKS SPARTAKUS Pyrzyce;II miejsce - Krzysztof Szpakiewicz - KS DALIN Myślenice; Do 40 kg – Filip Prędotka – ULKS GULIWER Kielce; IX miejsce – Filip Szczurek - KS DALIN Myślenice; Do 45 kg – Michał Marguła – UKS SORGA Zamość; VII miejsce – Adrian Poradzisz - KS DALIN Myślenice; Do 50 kg – Maksymilian Osóbka – UKS Marysin Wawerski;Do 55 kg – Piotr Krajewski – TA ROZUM Krotoszyn; II miejsce - Jan Mastela - KS DALIN Myślenice; III miejsce – Andrzej Panuś - KS DALIN Myślenice; Do 60 kg – Hubert Dolata – TA ROZUM Krotoszyn; Do 65 kg – Marcel Krajewski – UKS LIDER Zamość; II miejsce - Szymon Kupnicki - KS DALIN Myślenice; Do 70 kg – Adam Gardzioła – KS AGROS Zamość; III miejsce – Jakub Moskała - KS DALIN Myślenice; V miejsce - Jakub Miska - KS DALIN Myślenice; + 70 kg – Paweł Wodyk – ZTS SOKÓŁ Lublin; XII miejsce – Dominik Krawczyk - KS DALIN Myślenice

Sędzią Głównym Mistrzostw był Andrzej Wojda – Sekretaez Generalny Polskiego Związku Sumo. Na matach sędziowali trenerzy Kadr Narodowych w Sumo Andrzej Jedynak i Marek Konieczny.