Sumo: Zawodnicy Dalinu w drodze do Mistrzostw Europy

Podczas ostatnich tegorocznych zawodów myśleniccy zapaśnicy walczyli w Pucharze Polski w Sumo w Warszawie, który był równocześnie drugą kwalifikacją do Mistrzostw Europy w 2016

W zawodach uczestniczyło ponad stu zawodników z kilkunastu klubów, oraz drugie tyle w Grand Prix Mazowsza w grupie Dzieci. Nasi zawodnicy zakończyli tegoroczne starty w Sumo mocnym akordem zdobywając osiem medali: pięć złotych i trzy brązowe, a w klasyfikacji medalowej młodzików zajęli pierwsze miejsce przed TA Rozum Krotoszyn i KS Agros Zamość.

Bardzo udanie zadebiutował w grupie Dzieci najmłodszy zawodnik Mikołaj Krawczyk, który zwyciężył w kat. wagowej do 40 kg. W grupie Młodzików złote medale wywalczyli: Krzysztof Szpakiewicz w kategorii wagowej do 40 kg, który w finale pokonał Damiana Glegolskiego z Łodzi, Jakub Miska (70 kg) – pokonując w finale Michała Stawarskiego z Zamościa, oraz Dominik Krawczyk (+70 kg) – pokonując Kacpra Mikołajczyka z Krotoszyna.

Również złoty medal wywalczył Karol Turała w grupie Kadetów pokonując w finale po zaciętej walce Artura Pautera z Krotoszyna. Brązowe medale w grupie młodzików zdobyli Adrian Poradzisz (45 kg), Jan Mastela (55 kg), oraz w grupie Kadetów - Jakub Moskała w kat. do 70 kg.

- Wszyscy zawodnicy spisali się rewelacyjnie, jednak szczególnie chciałbym wyróżnić Karola Turałę, który w pierwszej walce pokonał brązowego medalistę ostatnich Mistrzostw Europy Piotra Krajewskiego z Krotoszyna oraz zostawił w tyle także drugiego reprezentanta Polski Filipa Twardowskiego – mówi trener Ryszard Szpakiewicz.

Krzysztof Szpakiewicz nie tylko utrzymał pierwsze miejsce, lecz również powiększył przewagę nad kolejnym zawodnikiem w rankingu na najskuteczniejszego polskiego zawodnika Sumo w 2015 roku z bilansem 28 walk (30 stoczonych – w tym 2 przegrane).

Wyniki osiągnięte przez zawodników KS Dalin podczas ostatnich dwóch turniejów z cyklu Puchar Polski Młodzików i Kadetów w Sumo (w Tyszowcach i w Warszawie) bardzo dobrze rokują w kontekście przyszłorocznych Mistrzostw Europy, które odbędą się w Niemczech. Na najlepszej drodze do awansu do reprezentacji Polski są Krzysztof Szpakiewicz, Jakub Miska, Dominik Krawczyk i Karol Turała, którzy są liderami rankingu w swoich kategoriach wagowych.