Miasto

UWAGA! Zmiana organizacji ruchu na głównych ulicach

UWAGA! Zmiana organizacji ruchu na głównych ulicach

- Prawdopodobnie w piątek czeka nas mała rewolucja w organizacji ruchu – zapowiadają urzędnicy z Zarządu Dróg Powiatowych

Właśnie w piątek 13 listopada uruchomiona ma zostać tzw. "agrafka" obejmującej swoim zasięgiem skrzyżowania ulicy Słowackiego z ulicą Słoneczną i z ulicą Żwirki i Wigury.

Dla kierowców bardzo ważny element tej zmiany dotyczy wyjazdu spod Dekady i czekającej na otwarcie Galerii Myślenickiej w stronę ulicy Słowackiego i dalej na skrzyżowanie ze światłami pod wiaduktem. 

Tylko pojazdy specjalne i busy będą mogły wyjeżdżać prosto przez stary, przebudowany mostek nad Bysinką. Pozostałe samochody muszą skręcić w prawo, nadłożyć drogi i zawrócić na nowym moście nad Bysinką w kierunku Zakopianki.

- Sens tego dodatkowego jeżdżenia jest w rozciągnięciu korka, który zwykle w godzinach szczytu tworzył się przy wylocie ulicy Słonecznej na znacznie większy obszar. Liczymy, że w nowej sytuacji zatory złożone z kilkunastu pojazdów powstawać będą wyjątkowo pomimo tego, że ruch związany z niedalekim otwarciem Galerii Myślenickiej skumuluje się z istniejącym natężeniem – wyjaśnia Paweł Werner z Zarządu Dróg Powiatowych w Myślenicach.

Odsłonięcie nowych znaków i jazda według nowych zasad będzie się rozpoczynać pod nadzorem policjantów. Będą mieli zwracać uwagę kierującym na zmiany i upominać roztargnionych.

W jednym z naszych sondaży pytamy Was, czy most do zawracania nad Bysinką przy ul. Słowackiego pomoże w upłynnieniu ruchu w tej części miasta. Wasze zdania w tym temacie są podzielone. 

 

Tak będzie wyglądać nowa organizacja ruchu: 

 

Powiązane tematy

Komentarze (30)

 • Marcin 12 lis 2015

  Te dwie ilustracje na dole wam Gmochu rozrysowywał?

  57 3 Odpowiedz
 • 12 lis 2015

  Czegoś tu nie rozumiem. Środkowy pas na mostku ma być przeznaczony dla busów i autobusów (które na naszym dworcu pojawiają się raz na ruski rok, bo są to tylko dalekobieżne kursy). W praktyce wygląda to tak, że właściwie wszystkie busy wyjeżdżające z dworca skręcają w prawo żeby zabrać ludzi ze Słowackiego, a dopiero potem jadą w stronę świateł. Chyba tylko bus Biertowice-Poręba jedzie bezpośrednio z dworca prosto na mostek. Czyli będzie to wyglądało tak, że Słoneczna i tak będzie zablokowana bo i busy i osobówki będą czekały na możliwość skrętu w prawo, a środkowy pas na mostku będzie pusty. Nie wiem, może ja źle myślę...

  34 8 Odpowiedz
 • 12 lis 2015

  Czyli teraz ze słonecznej wszyscy będą pchać się przez stację żeby nie jechać na zawrotkę, ciekawe jak to rozwiążą... ☺☺☺

  22 3 Odpowiedz
 • 14 lis 2015

  No tak agrafka otwarta a ludzie dalej jadą jak im się podoba. Co z tego, że przy wylocie ze słonecznej jest nakaz jazdy w prawo (nie dotyczy autobusów)? Lepiej i tak jechać prosto bo co mu kto zrobi? Tłumaczenia o złym oznakowaniu radzę między bajki włożyć... Ja w Myślenicach jestem tylko w weekendy i nawet nie wiedziałem, że już nowa organizacja obowiązuje. Jednak przy pierwszym przejeździe przez to skrzyżowanie zorientowałem się co i jak, właśnie patrząc na znaki (poziome i pionowe). Wystarczy tylko potrafić je odczytać. Jak widać jednak, dla niektórych jest to zbyt trudne do ogarnięcia. Ja się wiec tylko pytam, kto takim tłukom dał prawo jazdy?

  14 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 12 lis 2015

  Według mnie mogli to zrobić tak że od strony Dekady na mostek tylko busy i jeden bas dla nich,a wszystkie samochody czy to jadące od strony Dobczyc,czy od stacji benzynowej jechałyby na nawrotkę.Natomiast w drugą stronę zrobić na mostku dwa pasy,jeden dla jadących w stronę Dekady,a drugi dla skręcających w stronę centrum.

  16 3 Odpowiedz

Zobacz więcej