Okolice

Krzywaczka: Czy zamieszkają tu Polacy z Ukrainy?

Krzywaczka: Czy zamieszkają tu Polacy z Ukrainy?

Podczas zebrania wiejskiego w Krzywaczce zdecydowano, aby stare przedszkole przekazać rodzinom, które uciekły z ogarniętego wojną Donbasu

Zebranie wiejskie w Krzywaczce podjęło uchwałę wyrażającą wolę, by stare przedszkole przekazać za przysłowiową złotówkę Fundacji Wolność i Demokracja, realizującej projekt „Ratujmy Polaków z Donbasu”. Za jej pośrednictwem swój dach nad głową zyskałoby w Krzywaczce kilka rodzin polskiego pochodzenia, które uciekły z ogarniętego wojną Doniecka.

Wolę pomocy tym rodzinom zebranie wiejskie w Krzywaczce wyraziło już rok temu. Fundacja zapewniała, że ma obiecane fundusze na remont, a chodzi jedynie o umożliwienie skorzystania z tego budynku. Aby pomoc mogła dojść do skutku konieczne było ustalenie szczegółów i procedury przekazania, tak by było to korzystne dla rodzin, a jednocześnie zgodne z prawem, któremu podlega gmina. Radni wielokrotnie spotykali się i dyskutowali na ten temat, a przedstawiciele fundacji przybyli na sesję RM w październiku.

Wypracowana w toku tych rozmów propozycja – czyli przekazanie przez gminę budynku na rzecz Fundacji z przeznaczeniem dla tych rodzin za przysłowiową złotówkę – została przedstawiona mieszkańcom przez przewodniczącego RM Jana Sochę. Alternatywą było sprzedanie budynku i przeznaczenie pieniędzy za sprzedaż na potrzeby Krzywaczki. Po ożywionej dyskusji zebranie 10 stycznia zdecydowało się poprzeć przekazanie budynku fundacji.

Rada Miejska podejmie stosowną uchwałę w tej sprawie, a następny krok będzie już należał do fundacji i bezpośrednio zainteresowanych osób.

 

Komentarze (19)

 • 20 sty 2016

  Lepiej pomóc rodzinom z Ukrainy niż arabom o niepewnych zamiarach.

  41 6 Odpowiedz
 • 20 sty 2016

  W sierpniu w kurtkach zimowych? eee coś chyba kręcisz.

  21 5 Odpowiedz
 • 20 sty 2016

  Przeczytaj może jeszcze raz artykuł, tym razem ze zrozumieniem.
  O jakiej pomocy dla Ukrainy w tym temacie piszesz?
  Przecież nie ma tu mowy o Ukraincach, tylko Polakach mieszkających na Ukrainie. Przestań zatem uprawiać tu demagogie z UPA itp.

  16 2 Odpowiedz
 • 20 sty 2016

  Przecież to zebranie było z pół roku temu i teraz o tym piszą? Niech żyje refleks....

  19 9 Odpowiedz
 • 20 sty 2016

  Oj oj coś chyba wszyscy macie zły dzień. Wasze wypowiedzi nie mają nic wspólnego z tekstem, chcecie się kłócić o taki głupoty? Przecież to chyba nie o to chodzi?!

  12 Odpowiedz

Zobacz więcej