Okolice

Lubień: Prezydent Andrzej Duda z małżonką czytał dzieciom [WIDEO]

Lubień: Prezydent Andrzej Duda z małżonką czytał dzieciom [WIDEO]

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką odwiedził Szkołę Podstawową nr 1 w Lubniu i zachęcał dzieci do czytania

- Mamy wiele książek w Polsce napisanych przez wspaniałych autorów, powieści i opowiadań, które uczą postaw braterstwa, przyjaźni, miłości ojczyzny, krótko mówiąc patriotyzmu, bohaterstwa i oddania wspólnej sprawie. Uczą także, że jesteśmy Polakami, nasza ojczyzna ma prawie 1050 lat i że mamy wielką historię - mówił prezydent do uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lubniu. 

W ramach akcji "Cała Polska czyta Dzieciom" Andrzej Duda przeczytał im fragment książki "Przez stulecia", będącej zbiorem 100 opowiadań, baśni i legend z historii Polski, napisanych przez znanych autorów. Wybrany fragment dotyczył Zawiszy Czarnego.

Kampania społeczna "Cała Polska czyta dzieciom" prowadzona jest od 2001 roku przez Fundację ABCXXI. Jej podstawowym celem jest uświadamianie roli czytania w rozwoju emocjonalnym dziecka, jako najlepszej inwestycji w jego przyszłość. 

Transparenty i "Sto lat"

Przed budynkiem szkoły zebrali się przedstawiciele KOD Małopolska. W rękach trzymali transparenty z napisami „Cała Polka czyta konstytucję (prezydentowi)”. Odczytywali również jej fragmenty. Na miejscu pojawili się również zwolennicy prezydenta, którzy na pożegnanie odśpiewali mu „Sto lat”. 

Po wizycie w Lubniu para Prezydencka pojechała do Zakopanego, gdzie wzięła udział udział w koncercie „Dudaski Tłusty Czwartek”.

Powiązane tematy

Komentarze

 • tom 4 lut 2016

  KOD co za błazeniada , w dzień dyktatura "sojuszników " , egoistycznych demokratów szuka nocnych zmian konstytucujnych z tamtego stulecia . Głupota jest dziedziczna niestety.

  60 45 Odpowiedz
 • 5 lut 2016

  PIS błazenada.Po nocy głosowania,szybko,szybko,,,,eh Coś cie wybrali za władze?

  43 69 Odpowiedz
 • 5 lut 2016

  nic nie napiszę bo jesteśmy inwigilowani

  30 42 Odpowiedz
 • 5 lut 2016

  chętnie bym się wybrał i pośmiał ze skaczących impotentów umysłowych KOD :D

  67 36 Odpowiedz
 • 5 lut 2016

  Kto nie skacze ten za Pisem HOp HOP HOp !!!

  34 30 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lut 2016

  dlaczego przekraczali predkość na zqpiance dlaczego jezdżą na czerwonym świetle ? dlaczego jest największym polskim błaznem pytam sie DLACZEGO ? I CO z tego że czytał on wogóle umie czytać?!

  32 37 Odpowiedz
 • Artur 6 lut 2016

  Pan prezydent bez wątpienia posiada umiejętność czytania, wątpię tylko czy umie czytać ze zrozumieniem rzeczy takie jak: Konstytucję RP, listy jakie dostaje od Rady Wydziału WPiA UJ, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka...

  21 24 Odpowiedz
  • 7 lut 2016

   Myślę że nie ma sensu czytać listów od tych komunistów których wymieniłeś i Pan Prezydent doskonale sobie zdaje z tego sprawę.

   14 19 Odpowiedz
   • Artur 7 lut 2016

    Haha świetna linia obrony! Kiedy około 80 znakomitych prawników, oraz samorząd studencki decydują się zabrać głos i krytykują Prezydenta to najłatwiej nazwać ich komunistami. Sukcesów w życiu.
    Pan prezydent podobno ostatnio zakupił długopis którym jest w stanie podpisać trzy ustawy naraz ;)

    18 16 Odpowiedz
    • 8 lut 2016

     Ja znam 100 znakomitych prawników którzy twierdzą zupełnie inaczej. Kwestia gustu. Prawo to taka zagmatwana "przez wiadomo kogo " dziedzina że można sobie ją interpretować na różny sposób w zależności od politycznych upodobań..

     5 6 Odpowiedz
     • Artur 9 lut 2016

      Widzisz problem w tym, że Twoich 100 prawników stanowi fikcję ;)
      Co do prawa to masz trochę racji, ale robi się zagmatwana między innnymi przez Prezydenta którego tak bardzo bronisz ;)
      Jak na ironię wyznawcy PiSfu swoje działania argumentują hasłem: "Platforma też tak robiła". Lepsza zmiana? Żadna zmiana.

      2 3 Odpowiedz
      • 9 lut 2016

       Bo jak platforma robiła o wiele gorsze rzeczy to tutaj akurat ich nie krytykowałaś.
       Z tymi prawnikami to uwierz mi że w skali kraju znajdzie się co najmniej kilka setek co twierdzą odwrotnie niż ci wymienieni przez ciebie ujotowcy. Prawo w tym kraju skonstruowali poplecznicy i wychowankowie kiszczaka w taki sposób żeby je można było interpretować w zamierzonym politycznym celu uwiarygadniając je personami z poprzedniego systemu mającymi papiery właśnie.Takimi jak ci "profesorkowie" I ciemny lud to musi kupić.
       Jedynym wyjściem jest rozwalenie tego i zbudowanie od podstaw. I już 20 lat temu chcieli co poniektórzy to zrobić ale byli na postkomunistyczne towarzycho i ich sługusów za krótcy..

       4 3 Odpowiedz
   • 7 lut 2016

    Słusznie, zgadzam się z tobą panie Walker, wy wyznawcy PiSu będziecie czytać listy od jedynie słusznych komunistów których macie u siebie !!! Zresztą jak czytać coś bez pozwolenia prezesa najukochańszego, zgroza po prostu!!!!

    18 15 Odpowiedz
    • 8 lut 2016

     Ostatnim prawdziwym komunistom w tym kraju był Kazimierz Mijal. Ale to było w latach 50-tych. W zasadzie wtedy w Polsce był komunizm. Natomiast tobie zapewne chodziło o postkomunistów i ich kumpli którzy się przez 45 lat pod nich podszywali wykorzystując to na swoją korzyść.Ci ludzie nigdy nie wierzyli w te marksistowskie bzdury. To pod tym względem prym wiodło zawsze SLD bo tam byli do niedawna sami tacy. Paru od nich było premierami stosunkowo niedawno a jeden nawet Prezydentem. Dalej w kolejności są PSL-owcy i środowiska związane z nimi i wreszcie platforma która takich w swoich czołowych szeregach miała wielu. Choćby ten co dostał od Korwina strzała czy były prezydent Warszawy. I cała reszta ich popierających łącznie z super ministrem Balcerowiczem. W zasadzie ten odsetek jest najmniejszy w pisie. Bo tam praktycznie w ścisłym zarządzie nie ma takich. Kaczyński, Macierewicz, Ziobro czy Kamiński raczej do nich nie należą. Jeden jedyny wokół którego robi się szopkę to Piotrowicz ale on za komuny nic nie znaczył. Teraz gdzieś jakiegoś typka na prowincji powołali do Amiru co był pod koniec lat 80-tych tw ale to wypadek przy pracy. W ciągu kilku dni wyleci zapewne..

     4 5 Odpowiedz
 • 8 lut 2016

  Skowyt platfusów oderwanych od koryta- coś pięknego :) to mnie tylko uświadamia że wszystko zmierza w dobrym kierunku :)

  14 11 Odpowiedz
 • 8 lut 2016

  I tak sobie to tłumacz wyznawco jedynie słusznej...........A ja dalej twierdzę, że "zamienił stryjek siekierę na kijek" Jedni warci drugich, choć drudzy obiecywali "dobrą zmianę" (ale chyba dla swoich)

  4 5 Odpowiedz
 • 8 lut 2016

  Masz tu kolejną "Dobrą zmianę"

  PKN: Marcin Mastalerek dyrektorem wykonawczym ds. komunikacji korporacyjnej PKN Orlen
  "Marcin Mastalerek obejmuje funkcję dyrektora wykonawczego ds. komunikacji korporacyjnej PKN Orlen" - poinformował PKN Orlen. Spółka wyjaśniła, że Mastalerek zastąpi na tym stanowisku Tomasza Filla, który w płockim koncernie pracował od 2010 r., a wcześniej związany był z Orange Polska.

  Czy to nie ten koleś co miał jakieś kłopoty z biletami lotniczymi i benzyną do samochodu ???? Podobno go wyrzucili z PiS bo uczciwi. No chyba że PiS nie ma wpływu na obsadę stanowisk w Orlenie aja mam paranoję albo co ....

  No to kombinuj Panie Walker jak to wytłumaczyć .......................

  3 2 Odpowiedz
  • 9 lut 2016

   Z tego co wiem to Mastalerek nie miał nic wspólnego z tym co piszesz. Może ci się z Hofmanem pokiełbasiło? On i dwóch jego kumpli wylecieli za to z partii. Tylko i tak ich potem uniewinnili. Sikorski i połowa platformianachy więcej tak przeżarła paliwa.
   To natomiast że pis dał swojego gościa zamiast człowieka z platformy do Państwowej firmy już kiedyś tutaj tłumaczyłem. Tak jest na całym świecie. Jak przychodzi nowa władza wymienia się zarząd na swoich żeby mieć kontrolę na firmą/przedsiębiorstwem córką. Czy to jest takie trudne do zrozumienia?

   4 3 Odpowiedz
 • 9 lut 2016

  Faktycznie panie Walker drobna pomyłka, ale tak jest jak się po nocach pisze zamiast iść spać.

  Mastalerek nie miał nic wspólnego z biletami i paliwem, ale Kamiński już tak i tylko mi nie mów, że wygrał konkurs na swoje stanowisko w Holdingu Zbrojeniowym, bo jak wyglądają konkursy to chyba wszyscy wiedzą.
  PiS przedtem (kiedy byli oderwani od koryta) ostro krytykował delegowanie polityków do spółek skarbu państwa. Twierdził że jest to czymś nagannym moralnie, czymś niedopuszczalnym i czymś dyskwalifikującym z udziału w życiu publicznym . Zresztą ci dwaj to niejedyne kontrowersyjne nominacje, w ostatnich dniach na przykład doradcą zarządu TVP został kuzyn Jarosława Kaczyńskiego, Jan Maria Tomaszewski.

  Może się nadadzą i będą bardzo dobrzy!

  Ale bardziej mi chodzi o fakt, że obecnie rządzący robią DOKŁADNIE TO SAMO co szanowni POprzednicy. Tłumaczenie, że Sikorski z resztą towarzystwa przeżarła więcej paliwka to żadne tłumaczenie, tym bardziej, że pani Pawłowicz też wyjeździła kupę kasy choć nie ma prawa jazdy.
  Prawda jest taka, że niestety jak wszyscy POprzednicy rżną nas na cacy i tyle.........................

  2 3 Odpowiedz
 • 9 lut 2016

  Kamiński i Hofman to się strasznie zbłaźnili tym zachowaniem. Dla mnie to zwykła dziecinada. Natomiast faktem jest że przez sąd zostali uniewinnieni. A chyba nie powiesz mi że środowisko sędziowskie przepada za kaczorem. Po za tym wywalił ich wcześniej ( słusznie swoją drogą) profilaktycznie z partii.
  Z nich dwóch przy platformianych przekręciażach to amatorzy. Sikorskie , kopacze i reszta to tysiące kilometrów zrobili na podobnej zasadzie. A radek to nawet przegiął jeszcze bardziej ale to sobie sam znajdź.
  Kontrowersyjne nominacje to są co najwyżej dla ciebie i twoich mocodawców, lisa i reszty którym zwinięto korytko.
  Ten cały Jan Maria Tomaszewski to przecież robił tam już kupę lat wcześniej i to chyba za PO go nawet ściągnęli.
  Pis to krytykował setki aferzystów którzy się tam na każdym kroku zagnieździli za tuska. Mylisz pojęcia.
  A poza tym ilu masz tych kuzynów jarka? dwóch, trzech?
  Za tuska to szefem mon-u był psychiatra z wykształcenia a służbami zarządzała katechetka między innymi. O doborze kadr po objęciu ministerstw w 2011 przez muchę i nowaka nie ma co wspominać. Oni tam zapakowali łebków z młodzieżówek bez wyższego wykształcenia , ludzi po 20-22 lata na resortowe stanowiska.
  Gdzie masz teraz taką farsę? W ogóle czy kiedykolwiek wcześniej tak było? Za donka miałeś całą masę afer i jeszcze raz afer które teraz może teraz zostaną dopiero wyjaśnione.
  Mieszasz pojęcia i skalę zjawiska za jednych i za drugich mydląc ludziom przy tym w głowach.

  3 4 Odpowiedz
 • 9 lut 2016

  "Kontrowersyjne nominacje to są co najwyżej dla ciebie i twoich mocodawców, lisa i reszty którym zwinięto korytko. "
  Chłopie to jakaś paranoja u ciebie ! Jacy mocodawcy ? Jakie korytko ??? Normalnie jak u Ruskich - jak nie popierasz jedynie słusznej partii toś wróg i barachło jakieś !! Weź może daj sobie na wstrzymanie !

  Ty cały czas tłumaczysz, że PIS może bo takie standardy wytyczyło PO ! BZDURA totalna i tyle ! Jesteście jeszcze gorsi od POprzedników!

  A imiona i nazwiska pisze się wielką literą , nawet jak jest to imię Sikorskiego i nazwisko Tuska, Lisa czy Kopacz..

  4 3 Odpowiedz
  • 9 lut 2016

   Nigdzie nic ci nie zarzucam w kwestii popierania. Chcę się tylko dowiedzieć na jakiej płaszczyźnie Po i Pis jest tym samym. Czy to jest ta sama skala. Bo dalej tego tutaj nikt nie wykazał a słyszę cały czas jakieś pomrukiwania w koło macieju że pis to to samo co po.
   I dalej pytam w tym właśnie kontekście w takim układzie gdzie byłeś przez 8 lat na tym forum jak była aferka za aferką?
   I na dodatek skończcie już z tym dennie nudnym hasełkiem: "popieranie jednej słusznej partii i etc " To jest już nużące.

   A i w czym są gorsi od poprzedników pisioki? Może że nie okradli ludzi z pieniędzy z OFE?

   4 2 Odpowiedz
 • 9 lut 2016

  A nazwisk tych osobników z premedytacją nie piszę z dużej. Nie zasłużyli na to..

  3 4 Odpowiedz

Zobacz więcej

Przystanek natura w Porębie
Poręba 0

Przystanek natura w Porębie

Przystanek Natura to miejsce, w którym dzieci spędzają czas w otoczeniu przyrody, zamiast patrzeć się w ekran smartfona. To tutaj uczą się szacunku do...