Okolice

Lubień: Prezydent Andrzej Duda z małżonką czytał dzieciom [WIDEO]

Lubień: Prezydent Andrzej Duda z małżonką czytał dzieciom [WIDEO]

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką odwiedził Szkołę Podstawową nr 1 w Lubniu i zachęcał dzieci do czytania

- Mamy wiele książek w Polsce napisanych przez wspaniałych autorów, powieści i opowiadań, które uczą postaw braterstwa, przyjaźni, miłości ojczyzny, krótko mówiąc patriotyzmu, bohaterstwa i oddania wspólnej sprawie. Uczą także, że jesteśmy Polakami, nasza ojczyzna ma prawie 1050 lat i że mamy wielką historię - mówił prezydent do uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lubniu. 

W ramach akcji "Cała Polska czyta Dzieciom" Andrzej Duda przeczytał im fragment książki "Przez stulecia", będącej zbiorem 100 opowiadań, baśni i legend z historii Polski, napisanych przez znanych autorów. Wybrany fragment dotyczył Zawiszy Czarnego.

Kampania społeczna "Cała Polska czyta dzieciom" prowadzona jest od 2001 roku przez Fundację ABCXXI. Jej podstawowym celem jest uświadamianie roli czytania w rozwoju emocjonalnym dziecka, jako najlepszej inwestycji w jego przyszłość. 

Transparenty i "Sto lat"

Przed budynkiem szkoły zebrali się przedstawiciele KOD Małopolska. W rękach trzymali transparenty z napisami „Cała Polka czyta konstytucję (prezydentowi)”. Odczytywali również jej fragmenty. Na miejscu pojawili się również zwolennicy prezydenta, którzy na pożegnanie odśpiewali mu „Sto lat”. 

Po wizycie w Lubniu para Prezydencka pojechała do Zakopanego, gdzie wzięła udział udział w koncercie „Dudaski Tłusty Czwartek”.

Powiązane tematy

Komentarze (24)

 • 5 lut 2016

  chętnie bym się wybrał i pośmiał ze skaczących impotentów umysłowych KOD :D

  67 36 Odpowiedz
 • tom 4 lut 2016

  KOD co za błazeniada , w dzień dyktatura "sojuszników " , egoistycznych demokratów szuka nocnych zmian konstytucujnych z tamtego stulecia . Głupota jest dziedziczna niestety.

  60 45 Odpowiedz
 • 5 lut 2016

  Kto nie skacze ten za Pisem HOp HOP HOp !!!

  34 30 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lut 2016

  dlaczego przekraczali predkość na zqpiance dlaczego jezdżą na czerwonym świetle ? dlaczego jest największym polskim błaznem pytam sie DLACZEGO ? I CO z tego że czytał on wogóle umie czytać?!

  32 37 Odpowiedz
 • mirek@ 5 lut 2016

  to dlaczego sie nie wybrales?

  32 38 Odpowiedz

Zobacz więcej