Miasto

Myślenice: O polityce prorodzinnej i programie 500plus z posłem Szlachetką

Myślenice: O polityce prorodzinnej i programie 500plus z posłem Szlachetką

W Domu Katolickim mieszkańcy miel możliwość spotkania się z posłem Jarosławem Szlachetką, który mówił o polityce prorodzinnej w Polsce oraz 100 dniach rządu

Do sali Domu Katolickiego na spotkanie z myślenickim parlamentarzystą przybyło ok. 80 osób. Tematem spotkania była polityka prorodzinna w Polsce oraz podsumowanie 100 dni Rządu RP.

W pierwszej części poseł omówił sprawy związane z poziomem demografii i problemów jakie najczęściej napotykają małżeństwa decydujące się na dzieci.

- Poziom dzietności w Polsce należy do najniższych na świecie, a poziom wsparcia dla rodzin do tej pory był jednym z najniższych w Europie. Jednocześnie młodzi ludzie są najbardziej zagrożeni ubóstwem - mówił.

Poseł podsumowując tą część spotkania stwierdził, że napewno polska polityka rodzinna wymaga reform i systemowych rozwiązań.

- Takim rozwiązaniem jest program Rodzina 500plus. Skorzystają z niego wszystkie polskie rodziny bez względu na poglądy polityczne, czy światopogląd – wyjaśniał.

Zgodnie z zapowiedziami polskie rodziny od kwietnia będą otrzymywać wsparcie finansowe w wysokości 500 zł. Utrzymany został próg dochodowy przy pierwszym dziecku - na poziomie 800 zł i 1200 zł, gdy w rodzinie jest dziecko z niepełnosprawnością. Na drugie i każde kolejne dziecko świadczenie wypłacane będzie bez kryterium dochodowego, do ukończenia przez nie 18. roku życia.

Blisko dwugodzinne spotkanie zakończyła dyskusja z pytaniami do parlamentarzysty.

Powiązane tematy

Komentarze (40)

 • Samanta Rigerr 24 lut 2016

  500 zeta to ja mam gdzieś,,Nie potrzebuję jałmużny, dajcie mi pracę za 10 euro na godzinę to sama wychowam swoją trójkę dzieci. Jałmużnie mówię stanowcze NIE !!!!!!!

  42 12 Odpowiedz
 • 24 lut 2016

  Cóż za charakterystyczne nakrycia głowy widzę u Pań :)
  Myślę, że są one głównymi beneficjentami programu 500+ :)

  41 17 Odpowiedz
 • 24 lut 2016

  Jarosław powiedział co mu Jarosław kazał i tyle .... Że jest bardzo dobrze, a będzie jeszcze lepiej to już wszyscy wiedzą.

  34 12 Odpowiedz
 • 24 lut 2016

  Jak zwykle blablanina!
  Może Pan Poseł by się odniósł najpierw do tego co P. Premier zapowiadała w kampanii wyborczej?
  Przypomnę! 500 zł NA KAŻDE DZIECKO !!!
  To ja zadam proste pytanie, czy jak by Pan Poseł miał dwójkę dzieci, to czy Pan Poseł dostanie 2x500,00 zł ??? Czy też może 1x500 zł!!! Bo pewnie dochody "nie pozwolą"!!!
  To czy to jest na każde dziecko, czy nie??? Czy "pierwsze" dziecko jest gorsze? Inne?
  Ja wiem, że zaraz usłyszę, że to jest dla uboższych rodzin... i że "bogaci" nie powinni z tego korzystać.
  To jeśli tak to ja pytam:
  1. Dlaczego nie jest to zapisane w ustawie - dlaczego PIS nie wprowadziło kryterium dochodowego?
  2. Czy Pan Poseł nie będzie pobierał tych 500 zł na drugie dziecko jako ten "nieubogi"?

  39 26 Odpowiedz
 • 24 lut 2016

  A nie zgodzę się.
  Myślę, że Pan poseł przede wszystkim powinien mieć praktyczne przygotowanie do wystąpienia. Teoretyzować każdy może, gadać (trochę lepiej, trochę gorzej) też. Dlatego pytam, czy Pan poseł, wykładając program prorodzinny wie właściwie o czym mówi?

  30 14 Odpowiedz

Zobacz więcej