Miasto

Myślenice: Projekt nowego muzeum regionalnego

Myślenice: Projekt nowego muzeum regionalnego
fot. gazeta.myslenice.pl

Nowe muzeum regionalne miałoby powstać na działce przy ul. Traugutta. Jego otwarcie planowane jest na 11 listopada 2018 roku

W dwupiętrowym budynku miałyby znaleźć się stałe ekspozycje-w tym odbudowany w 2011 roku ciągnik artyleryjski RSO, sala wykładowa na ponad 150 osób, sala szkoleniowa dla dzieci i nowoczesna czytelnia naukowa.

Nowe muzeum regionalne miałoby powstać na działce przy ul. Traugutta – w sąsiedztwie dawnego placu targowego, a dzisiejszego parkingu.

Jak czytamy w Gazecie Myślenickiej: Obecnie projekt znajduje się w fazie konsultacji, natomiast jego wnętrze w trakcie projektowania. Otwarcie zaplanowano na 11 listopada 2018 roku - w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości

Szacowany koszt budowy muzeum to 5 mln zł. Gmina ma zamiar pozyskać środki na jego budowę ze środków zewnętrznych. Budowa muzeum ma być częścią programu rewitalizacji centrum miasta, który obejmie zabytkowe okolice Rynku.

Obecnie muzeum regionalne znajduje się w tzw. Domu Greckim przy ul. Sobieskiego 3, który gmina wynajmuje od prywatnych właścicieli.

Powiązane tematy

Komentarze (15)

 • OKOKI 29 mar 2016

  Szacowany koszt budowy muzeum to 5 mln zł. Gmina ma zamiar pozyskać środki na jego budowę ze środków zewnętrznych.
  Czyli kolejny kredycik i dalsze zadłużanie gminy i przy okazji nas mieszkańców na fanaberie urzędasów z magisratu.

  34 11 Odpowiedz
 • 29 mar 2016

  Pomysł ciekawy na nowe muzeum regionalne. Przypadkiem byłem dzisiaj na starym placu targowym i powiem szczerze że lokalizacja jak dla mnie nie trafiona. Wydaje mi się że taki nowoczesny budeynek nie będzie pasował do otoczenia ulicy Traugutta.

  25 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 mar 2016

  Dokladnie, stylistycznie bedzie odstawal i to baaardzo, tu raczej cos retro, natomiast swietnie komponowalby sie z budynkiem miejskiej biblioteki i w mojej opinii taka lokalizacja bylaby najbardziej trafiona.

  20 6 Odpowiedz
 • 30 mar 2016

  Jak długo UMiGM ma się starać o dom Grecki przecież to jest własność prywatna państwa Biczów.

  17 5 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 30 mar 2016

  5mln? hmm. Na zdjęciu wygląda tak na oko na 3-4 razy większy od średniego domku jednorodzinnego, a 5mln to chyba będzie z kilkanaście razy więcej niż za średni domek.

  15 4 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...