Rozrywka

Dni Myślenic 2009 bez alternatywnej sceny

Zespoły zaproszone na „Dni Myślenic” nie chcą, aby równocześnie koło ich sceny grali inni muzycy – taką odpowiedź od działu promocji gminy usłyszał Damian Nalepa z młodzieżowej organizacji Na Własną Rękę. W zamian, do zagospodarowania NWR otrzymało 3 godziny po piątkowym koncercie

To odpowiedź na propozycję złożoną w kwietniu przez NWR do Urzędu Miasta, która dotyczyła stworzenia małej sceny – z założenia azylu dla młodzieży. Według wizji NWR namiot miał stanąć w pasie zieleni za główną sceną i placem zabaw, ale przed tzw. „Małpim gajem”.

NWR planowało dwudniową zabawę w piątek i sobotę. „Chcielibyśmy położyć nacisk na jak największe zaangażowanie zespołów lokalnych, myślenickich” – czytamy w ofercie złożonej do Urzędu Miasta. (Plany i kosztorys alternatywnej sceny wg. NWR). W odpowiedzi na swój projekt, NWR dostało szansę organizacji zabawy po piątkowym koncercie oraz obietnicę, że alternatywna scena może powstać… ale podczas imprezy kończącej w Myślenicach sezon letni.

- Podczas Dni Myślenic będziemy mieć do dyspozycji dużą scenę i nagłośnienie po piątkowym koncercie. Według naszych obliczeń, na scenie mogłyby zaprezentować się trzy zespoły, ale biorąc pod uwagę czas potrzebny na ustawienie sprzętu, nie wydaje się to dobrym rozwiązaniem. W tym roku, mając do dyspozycji dwie osoby i różnorodną muzykę, po występie gwiazdy wieczoru będziemy chcieli zorganizować ciekawą imprezę na świeżym powietrzu – zapowiada Damian Nalepa.

Powiązane tematy

Dni Myślenic 2009: Lombard
Rozrywka 36

Dni Myślenic 2009: Lombard

Dobiegł końca pierwszy dzień święta miasta. W piątek na scenie zagrał zespół Lombard i Druga Strona Lustra. Imprezę po koncertach prowadziła myślenicka grupa NWR

Komentarze

 • 10 maj 2009

  Kolego Damianie!
  W imieniu Kszysztofa Cugowskiego proszę Cię, żebyś przestał torpedować dalszą karierę "Budki Suflera".
  ;)
  ps. wyjaśnienie Wydziału Promoji jest co najmniej zagadkowe. Projekt NwR nie jest mile widziany przez artystów grających na dużej scenie, a nie wiem czy coś przeoczyłem ale artyści przewidziani jako gwiazdy na piątek i sobotę, kiedy miałby grać NwR, nie są chyba jeszcze znani? Dotąd była informacja chyba jedynie na temat niedzieli i występu ładnego Krzysia z zespołem.

  Odpowiedz
 • 10 maj 2009

  Kolego Cyrku!
  w imieniu moim własnym: SPIEPRZAJ DZIADU !!

  2 Odpowiedz
 • Damian 10 maj 2009

  W tym momencie zastanawiam się kto tutaj jest organizatorem, czy miasto czy artyści ? Rozumiem pewne wymagania co do sceny, etc ale to już przesada. Dostaną pieniądze tak czy inaczej.

  Sama odpowiedź działu promocji też nie jest satysfakcjonująca pod względem terminu - niestety "może" nie uspokoi wielu ludzi, którzy tak bardzo chcieli, żeby scena powstała.

  Czy Myślenice nie zasługują na to, żeby coroczna impreza promocyjna się rozrastała ? W końcu to przedsięwzięcie jest organizowane przez ludzi i DLA LUDZI !!!

  Oby na koniec wakacji się udało, bo szkoda, żeby tak zacna idea przepadła.

  1 Odpowiedz
 • 10 maj 2009

  Panowie popełnili jeden zasadniczy błąd. Występując z jakąkolwiek prośbą do naszego burmistrza nie wolno, powtarzam, nie wolno nigdy używać sformułowań typu: Na Własną Rękę :))))

  Odpowiedz
 • 10 maj 2009

  Kolega "trzy gwiazdki" chyba nie bardzo zrozumiał ironiczną intencję mojego wpisu i ukrytą w nim życzliwość wobec projektu NwR. Ponieważ nie zrozumiał, to zareagował w jedyny sposób w jaki potrafi.

  Odpowiedz
 • 10 maj 2009

  Kolega "Cyrk" chyba nie bardzo potrafi wyrażać swoją opinię inaczej niż ironią, więc zareagował w jedyny sposób jaki potrafi.
  Zmieniasz swoje poglądy częściej niż kameleon kolory..

  Odpowiedz
 • 10 maj 2009

  "***"
  Im więcej masz trudności z odczytaniem treści podanej "nie wprost", tym ostrożniej powinieneś redagować swoje chamskie na nią odpowiedzi. Ironia rzeczywiście nie pomaga tym, którzy muszą w krótkim tekście wyrąbywać sobie drogę kilofem...

  Odpowiedz
 • 10 maj 2009

  Drogi przyjacielu, zupełnie nie rozumiem dlaczego twierdzisz że moja odpowiedź była chamska i mam trudności z jej przeczytaniem. Myślę że używając ironii w swojej wypowiedzi znałeś jej znaczenie.

  "Ironia – sposób wypowiadania się, oparty na zamierzonej niezgodności, najczęściej przeciwieństwie, dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego. W ROZUMIENIU POTOCZNYM IRONIĘ UTOŻSAMIA SIĘ Z ZAWOALOWANĄ KPINĄ, ZŁOŚLIWOŚCIĄ, WYŚMIEWANIEM, DYSTANSEM. "
  Moja wypowiedź była jak najbardziej zrozumiała i celowa.

  Odpowiedz
 • 10 maj 2009

  Widzę że "puszczają wam nerwy".Wyluzujcie.

  Odpowiedz
 • Damian 10 maj 2009

  Wypowiedź cyrka była ironiczna - wystarczy zobaczyć na użytą emotkę i wiadomo o co chodzi. Koniec kłótni, dajcie sobie po razie i spokój. Prowadźmy konstruktywną rozmowę !!!

  Odpowiedz
 • 10 maj 2009

  Trzy gwiazdki.
  Po przeczytaniu Twojego nie mam pojęcia o co Ci w nim chodzi, przecież nie twierdzilem, że masz problemy z czytaniem, tylko z rozumieniem tekstu i nie Twojego własnego tylko mojego ...uff. natomiast zwrot "spieprzaj dziadu" z pewnością nie należy do kulturalnych. Ponieważ używasz go, jak przypuszczam wobec osoby starszej od siebie to namawiam do umiarkowania.
  A teraz proponuję za namową kolegów zakończyć temat.
  Czy ktoś wie czy Urząd zna już piątkową i sobotnią "gwiazdę" i czy w związku z tym mógł już negocjować z nią fakt obecności małej sceny? Wobec tego, że dotąd nie spotkałem się z hucznym obwieszczeniem kto będzie grał, można domniemywać, że to jeszcze nie jest ustalone?

  Odpowiedz
 • 11 maj 2009

  [quote]
  NWR dostało (...) obietnicę, że alternatywna scena może powstać… ale podczas imprezy kończącej w Myślenicach sezon letni(...)
  [/quote]

  Nie wiem, może się czepiam - ale przecież wtedy może zaistnieć identyczna sytuacja.

  Cyrku, Tobie gdyby się odwidziało pozwolenie na organizowanie takiej imprezy to na kogo byś zwalił winę? Ja na pewno właśnie na artystów, bo to zweryfikować dosyć trudno.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 11 maj 2009

  Cyrku,dziwię Ci się,że w ogóle podjąłeś dyskusję z trzema gwiazdkami.Obrażasz samego siebie.

  Odpowiedz
 • 11 maj 2009

  co do soboty to na oficjalnej stronie Patrycji Markowskiej jest napisane że 27 czerwca da koncert w Myślenicach.

  a co do tematu to spodziewałam się że będzie jakieś 'ale', jednak nie spodziewałam się że aż takie bo propozycja była na prawdę dobra. pozostaje nam jedynie cieszyć się tym co mamy i czekać czy gmina wywiąże się z rzekomej obietnicy, że scena powstanie na zakończenie lata.

  Odpowiedz
 • nwr2006@o2.pl 11 maj 2009

  Jutro w Dzienniku Polskim można będzie się dowiedzieć coś na ten temat.

  Odpowiedz
 • 15 maj 2009

  NWR dało by się załatwic koncert zespołu Totentanz na waszej scenie czy nie bardzo?? Szczerze mówiać i tak bardziej kusicie niż gwiazdy wieczorne :)

  Odpowiedz
 • nwr2006@o2.pl 15 maj 2009

  Szczerze mówiąc to zależy nam na promocji lokalnych artystów , ale jeśli uda nam się ogarnąć jakiś mały festiwal po za DM i pożegnaniem lata to będziemy mieli na uwadze propozycje forumowiczów ')

  Odpowiedz
 • 15 maj 2009

  A czy przed Budka wystapią Bracia??

  Odpowiedz
 • nwr2006@o2.pl 16 maj 2009

  nie mam pojecia

  Odpowiedz
 • 20 lip 2009

  co wy chcecie od budki??????????????

  Odpowiedz
 • 20 lip 2009

  budka jest super( )

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Myślenicki Festiwal Lata 2019 zakończył koncertowy miesiąc
Rozrywka 7

Myślenicki Festiwal Lata 2019 zakończył koncertowy miesiąc

Niedzielny koncert zespołu Lady Pank w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata zakończył miesiąc pełen koncertów i festiwali muzycznych. Która impreza wypadła najlepiej? Tradycyjnie lipiec to miesiąc w którym miasta powiatu myślenickiego obchodzą swoje imieniny, a stałym elementem lata od kilku sezonów stają się rozmaite festiwale. Swoimi imieninami f...

Festiwal Lata już w weekend. Które ulice będą zamknięte i gdzie zostawić samochód?
Myślenice 5

Festiwal Lata już w weekend. Które ulice będą zamknięte i gdzie zostawić samochód?

W najbliższy weekend w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata na Zarabiu zagra m.in. Zakopower i Lady Pank. Organizator w dzielnicy rekreacyjnej miasta spodziewa się tłumów i zaleca spacer. Zobacz, które ulice zostaną wyłączone z ruchu i gdzie najlepiej zaparkować Jeśli wybierasz się na jeden z koncertów w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata – Dni My...

Miasta świętują swoje imieniny. Pod zaporą zagrały 4 gwiazdy
Dobczyce 0

Miasta świętują swoje imieniny. Pod zaporą zagrały 4 gwiazdy

Po Sułkowicach swoje święto obchodziły Dobczyce, a na scenie ustawionej pod zaporą zagrał Gromee, Czadoman i Michał Leja Jako jedyne Dni Dobczyc trwają przez trzy dni, a weekendowe granie rozpoczął swoim występem zespół IMMERSJA, a następnie piątkowa gwiazda wieczoru Gromee, który zaserwował publiczności najpopularniejsze kawałki w zupełnie nowej...

Dni Sułkowic otworzyły miesiąc festiwali [WIDEO]
Rozrywka 3

Dni Sułkowic otworzyły miesiąc festiwali [WIDEO]

W tym roku lipiec to miesiąc imprez i festiwali. Swoimi imieninami rozpoczęły go Sułkowice, które świętowały 50-lecie przyznania praw miejskich. Gwiazdami tegorocznych Dni Sułkowic był Kordian i Feel