Miasto

Myślenice: Koniec z parkowaniem przy kościele?

Myślenice: Koniec z parkowaniem przy kościele?

Przed kościołem pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach stanął zakaz wjazdu. Czy to koniec parkowania w tym miejscu?

O tym, że myśleniczanie potrafią zaparkować niemal wszędzie piszecie na forum od 2010 roku. Z Waszej inicjatywy powstała nawet galeria przedstawiająca samochody zaparkowane w absurdalny sposób. Wśród nich można znaleźć zdjęcia aut zostawianych pod kościołem.

Mieszkańcy parkowali tam nie tylko przed mszą, ale plac wokół kościoła zaczęli traktować jak darmowy parking w dni powszednie. Najbliższe miejsca parkingowe znajdują się kilkadziesiąt metrów dalej w okolicach Rynku - jednak są płatne. Postój na placu przy kościele był traktowany jak darmowy parking.

W ostatnich dniach pojawił się tu znak zakazujący wjazdu. Na redakcja@miasto-info.pl od jednego z naszych czytelników otrzymaliśmy zdjęcie przed i po jego instalacji. "Czy spełni swoją rolę?" - retorycznie pyta autor zdjęć.

Czy plac wokół kościoła powinien pełnić funkcję parkingu?

 • Tak Tak 31%
 • Nie Nie 69%
 • Głosów: 952

Powiązane tematy

Komentarze (19)

 • Def Ibrylator 7 kwi 2016

  To tam wolno było parkować ? Z takich czysto religijnych spraw - zdajecie sobie sprawę, że biorąc pod uwagę wiek naszego kościoła, parkujecie na ludzkich grobach, szczątkach ? To miejsce święte nie tylko z powodu obecności kościoła, ale także faktu, że kiedyś dookoła znajdował się cmentarz.

  68 17 Odpowiedz
 • mirek@ 7 kwi 2016

  kraj pelen katolikow a zero szacunku. jakby brama wejsciowa byla szersza to pewnie by nie jeden wjechal do srodka na msze i zaparkowal w kaplicy

  63 40 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 7 kwi 2016

  A tyś głupi czy specjalnie trolujesz ? Wyraźnie chyba widać, że chodzi o samochody parkujące tam na co dzień. Osoby niepełnosprawne zapewne też będą mogły wjechać, co zdarzało się nieraz.

  38 7 Odpowiedz
 • Piotr 7 kwi 2016

  Brakuje tabliczki: Nie dotyczy ks. Wójcika :D

  34 21 Odpowiedz
 • adzygmunt 7 kwi 2016

  Znak dopuszcza wyjątki, vide prawo o ruchu drogowym. Nie ma tam nic o ślubach i "innych okazjach"

  22 9 Odpowiedz

Zobacz więcej