Okolice

Sułkowice przystępują do Światowych Dni Młodzieży

Sułkowice przystępują do Światowych Dni Młodzieży

Gmina Sułkowice przyjmie 490 pielgrzymów, którzy przyjadą na spotkanie z papieżem z całego świata

Już od zeszłego roku Gmina Sułkowice uczestniczy w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży, które mają się odbyć w dniach od 26 do 31 lipca. To duże logistyczne przedsięwzięcie angażuje nie tylko Urząd Miejski, ale i wszystkie gminne szkoły, które przez cały tydzień (od 25 lipca do 1 sierpnia) będą gościły w swoich pomieszczeniach pielgrzymów. W sumie szkoły mogą przyjąć 490 osób.

Umowa o współpracy między Gminą Sułkowice a Archidiecezją Krakowską została podpisana 25 lutego. Gmina deklaruje nieodpłatne udostępnienie pomieszczeń w budynkach szkolnych, które są jej własnością, czyli Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Sułkowicach (te placówki przyjmą po 100 osób), ZPO w Biertowicach (30 osób), ZPO w Harbutowicach (60 osób), ZPO w Krzywaczce (100 osób) oraz ZPO w Rudniku (100 osób).

Burmistrz Piotr Pułka wraz z osobą koordynującą sprawy związane z ŚDM ze strony gminnej odpowiedział na zaproszenie Archidiecezji Krakowskiej i 25 maja 2016 r. uczestniczył w spotkaniu z samorządowcami, którzy wsparli organizację ŚDM. Podczas spotkania ks. Kardynał odmówił wraz z gośćmi modlitwę Anioł Pański, a reprezentacja chóru ŚDM odśpiewała Hymn ŚDM.

Do tej pory umowę z Archidiecezją Krakowską podpisało 60 samorządów. Łącznie w jednostkach edukacyjnych poza Krakowem organizatorzy ŚDM Kraków 2016 przewidują w nich noclegi dla 60 tys. osób. Więcej o tym:

Joanna Gatlik-Kopciuch

Komentarze

 • 3 cze 2016

  nikt nie pomyślał o tych którzy maja dojechać do krakowa do pracy a którym nie wydadza urlopu.. dzieki ŚDM.. sporo osób straci prace w trybie dyscyplinarnym :-( wtedy opieka społeczna będzie miała co robic.. mianowicie pomagac zasilkami.. dopóki sie następnej pracy nie znajdzie..- oczywiście pracownicy w placówkach gdzie będa pielgrzymi musza dyżurować.. i sprzątać po nich ich fekalia.. lux!

  10 11 Odpowiedz
 • 3 cze 2016

  Nie ma co od razu siać paniki. Nie sądzę żeby aż dyscyplinarki komuś groziły. Zawsze można kupić śpiwór i spać na miejscu... ;)))

  7 2 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 3 cze 2016

  Przypominam że nauczycielom przysługuje tylko 26 dni roboczych urlopu, choć zwykle dyrektorzy idą im na rękę i mają prawie całe wakacje wolne

  11 3 Odpowiedz
 • sebastian 5 cze 2016

  Siedziba mojej firmy znajduje sie w odległości 5 km od Brzegu. Właściciel terenu na którym mamy siedzibę wynająć podobno tereny zielone pod pole namiotowe.... Będzie sie dzialo

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej